Kas sellist kajastust tahtsimegi? Nõmme Kalju ajalooline 14. sekundi vahetus jõudis ka Briti meediasse

 (29)
Tallinna FCI Levadia ja Nõmme Kalju FC kohtumine
Nõmme Kalju mängumehedFoto: Oliver Tsupsman

Briti ajaleht The Guardian on oma veebilehele üles pannud video Eesti jalgpalli Premium liiga pühapäevasest kohtumisest FCI Levadia ja Nõmme Kalju vahel. 43-sekundilises klipis on fookuses Kalju poolt 14. sekundil tehtud vahetus, millega 16-aastane Lauri Suup vahetati välja ukrainlase Vladislav Homutovi vastu.

"Eesti kõrgliiga mäng seiskus 13 sekundi möödudes, kui külalismeeskond vahetas välja mängija, kes ei olnud vigastatud. Lauri Suup, 16, võeti Nõmme Kalju FC poolt välja kohe, kui kohtunik oli mängu lahti vilistanud. Eesti reeglid sätestavad, et kummalgi meeskonnal peavad mängu alustades olema platsil vähemalt kaks kodus kasvatatud mängijat, mis võib Suupi varajast välja vahetamist selgitada. Mitmed Kalju mängijad pole praegu saadavad, sest peavad positiivse koroonaproovi tõttu viibima eneseisolatsioonis," seisab video kirjelduses.

Foto: kuvatõmmis/theguardian.com/
Seotud lood:


Link Guardiani videole!

ETM-i ja KTM-i reegel
Premium liigas peavad 18-st mänguprotokolli kantavast mängijast 13 olema ETM-id ehk Eestis treenitud mängijad. Mängu peavad alustama vähemalt 2 KTM-i (klubis treenitud mängijat) ja kogu mängu jooksul väljakul olema vähemalt üks KTM, välja arvatud juhul, kui KTM eemaldatakse, samuti siis, kui KTM saab vigastada või ei saa mõnel muul põhjusel mängu jätkata ja võistkonnal on kõik vahetused juba tehtud. Alates 2021. aasta hooajast peab mängu alustama vähemalt 2, kogu mängu jooksul väljakul olema samuti 2 KTM-i.

Loe lisaks: Kuno Tehva: me ei tohiks väikse jalgpalliriigina endale ise sangpomme jala külge siduda

Futboliit (talgpall)