Kaks Eesti last kohtuvad maailmajagude karikaturniiril Beckenbaueri, Drogba ja teiste kuulsustega


Football For Friendship
Football For FriendshipFoto: Football For Friendship Facebooki lehekülg

Teisipäeval algas Peterburis maailmajagude karikaturniiri raames rahvusvaheline sportlik sotsiaalprojekt „Jalgpall sõpruseks", mille eesmärk on kasvatada lastes tolerantsust ja lugupidamist erinevate kultuuride ja rahvuste vastu.

Projektis „Jalgpall sõpruseks" osalevad lapsed 64 riigist ja neljalt kontinendilt – Aafrikast, Euraasiast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast.

Laagris osalevad teiste seas ka 2 last Eestist, 12-aastased Säde Mehik Põlvamaalt ja Aleksander Babtšenko Harjumaalt.

Kolmel esimesel laagripäeval toimuvad treeningud ja mängulised tegevused. Laupäeval leiab aset turniir, kus jalgpalliväljakule astuvad erinevast rahvusest, soost ja erinevate võimalustega mängijatest koostatud võistkonnad.

Pühapäeval toimub foorum, kus lapsed koos tuntud jalgpalluritega ja ajakirjanikega üle kogu maailma arutavad laagri alusväärtuste - sõprus, võrdsus, õiglus, tervis, rahu, ustavus, võit, traditsioonid ja au - edendamist ja säilitamist. Lastega kohtuvad foorumil praegused ja endised jalgpallurid, teiste seas Igor Akinfeev, Andrei Aršavin, Franz Beckenbauer, Julian Draxler, Didier Drogba, Mario Gomez, Dirt Kuyt jt.

Projekti lõpetuseks külastavad osalejad maailmajagude karikaturniiri finaalmatši Peterburi Arenal.

Projektis osalevad Eesti noored valiti välja FIFA, Eesti Jalgpalli Liidu ja SEB Heategevusfond koostöös. Projekti korraldajaks on FIFA ja 2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste ametlik partnerettevõte Gazprom.

Futboliit (talgpall)