KAHJU: Eesti jalgpallikoondis kaotas Balti turniiril Leedule

 (21)
KAHJU: Eesti jalgpallikoondis kaotas Balti turniiril Leedule
Foto: Taavi Arus

Kaunas toimuva jalgpalli Balti matši viimases kohtumises jäi Eesti koondis alla Leedule 0:2 (0:1). Võitjate väravad lõid 35. minutil penaltist Mantas Savenas penaltist ja 90. minutil Arturas Rimkevicius.

16. minutil ei loetud mingil põhjusel Raio Piiroja löödud väravat, vahendab jalgpall.ee

Teisel poolajal vastased surve alla pannud Eestil oli kohe teise kolmveerandtunni alguses hea võimalus, kuid Oliver Konsa lõi palli üle lati.

Kohtumise saatus otsustati teisel lisaminutil, kui Artūras Rimkevičius lõpetas väravaga kiirrünnaku.

Eesti koondise peatreener Tarmo Rüütli ütles Leedu jalgpalliliidule antud usutluses, et pärast kaotatud mängu häid emotsioone ei ole.

"Leedu oli üsna tugev. Püüdsime kõvasti, lõime võimalusi, kuid ei suutnud neid paraku realiseerida," ütles Rüütli.

"Mäng ei olnud meie jaoks kerge, sest üks värav jäi lugemata ning meie vastu määrati penalti, kuid sport on sport ja vastastele soovin õnne. Iga mäng on ettevalmistus järgmiseks ja me ei ole üleliia pettunud, sest saime tugevate vastastega jõudu katsuda ja katsetada neid mängijaid, kes muidu nii palju mänguaega ei saa."

Balti turniiri võitis Leedu 4 punktiga. Läti arvele jäi 2 ja Eestile 1 punkt.

Eesti: Mihkel Aksalu (46. Pavel Londak), Karl Palatu, Alo Bärengrub, Raio Piiroja, Taijo Teniste, Oliver Konsa, Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev (67. Dmitri Kruglov), Alo Dupikov (58. Sander Puri), Sergei Mošnikov (58. Gert Kams), Sander Post (68. Kaimar Saag).

Futboliit (talgpall)