Jalgpalliliidu poolt korraldatavad laste suvelaagrid on ülimenukad

 (4)
Laste suvelaagrites osalejad A. Le Coq Arenal palli mängimas, jalgpall
Foto: Lembit Peegel

Kahe nädalaga on Eesti Jalgpalli Liidu poolt korraldatavatesse laste suvelaagritesse registreerunud ligi 600 noort ning mitmed laagrid on juba välja müüdud.

"Huvi on olnud väga suur ja usun, et mullune rekord ehk 1003 osalejat saab ületatud," lausus Eesti Jalgpalli Liidus suvelaagritega tegelev endine tippjalgpallur Indrek Zelinski.  

Suvelaagrid toimuvad sel korral koguni 17 erinevas Eesti paigas - Elvas, Haapsalus, Keilas, Kohilas, Kuressaares, Paides, Põlvas, Pärnus, Raplas, Sakus, Sillamäel, Tallinnas, Tamsalus, Tartus, Valgas, Viljandis ja Võrus. Esimene laagrinädal on 6.-10. juuni ning teine 8.-12. august.  

Laste suvelaagrid on mõeldud kõigile jalgpallihuvilistele poistele ja tüdrukutele, kes on sündinud aastatel 1999-2004. Laagrite korraldamise põhimõtteks on pakkuda lõbusat sportimist värskes õhus ja anda kõigile võimalus. Suvelaagrite treeningud on mängulised, rõhutavad personaalset lähenemist ning panevad lapsi võistkondlikult tegutsema ja arendavad ka sotsiaalselt, sest omavahel segatakse erinevate oskuste ja vanusega noorukeid. Printsiibiks on, et laagris tegutseb üks treener kümne lapse kohta.

Suvelaagritesse on oodatud kõik - nii need, kes on varem vutitrennis käinud, kui ka alaga esmatutvust tegevad noored. Laagrid toimuvad esmaspäevast kuni neljapäevani kell 10:00-17:00 ja reedel kell 10:00-13:00. Ühenädalase laagri tasu on 49 eurot, mis sisaldab tasuta jalgpallivormi (lapse nimega särk, lühikesed püksid ja sokid), igal päeval sooja lõunasööki, puuvilju ja spordijooki ning ekskursioonipäeva, kus avaneb võimalus kohtuda professionaalsete jalgpalluritega.  

Näiteks 2009. aastal käisid laagrites osalenud lapsed Portugali ja Brasiilia jalgpallikoondise treeningutel, aasta enne seda külastasid lapsed Eesti koondise treeningut. Mullu saadi võimas elamus Eesti - Fääri saared EM-valikkohtumisel ja Triobeti Balti Liiga mängu vaheajal Eesti koondise vastu A. Le Coq Arena väljakul joostes.  

Uudisena on kõigil, kes registreeruvad juunikuu laagrisse, võimalik sama last augustikuu laagrisse registreerida soodushinnaga. Selle kohta saadetakse kõigile juunikuu laagrisse registreerunutele koos kinnituskirjaga vastav link.  

Eesti Jalgpalli Liit tänab toetajaid ja partnereid: Coca-Cola Foundation, Hellenic, Taisto Bussid, Printall, Nike, Haribo, Balbiino, Rimi ning omavalitsused, kus laagrid toimuvad.
 
Registreerimine suvelaagritesse on avatud ja kestab jalgpalliliidu kodulehel kuni 23. maini või seni kuni kohti jätkub.

Futboliit (talgpall)