Hollandi peatreener Koeman: mäng Saksamaaga pole kõige tähtsam, hoopis Eestit peame võitma!

 (5)
Hollandi peatreener Koeman: mäng Saksamaaga pole kõige tähtsam, hoopis Eestit peame võitma!
Ronald KoemanFoto: AFP/SCANPIX

Hollandi jalgpallikoondise peatreener Ronald Koeman, kes peab oma meeskonda homme tüürima võitluses suure ja võimsa Saksamaa vastu, tunnistas, et tema põhifookus läheb selle koondiseakna jooksul hoopis Eestile.

Kuigi kõik Hollandi lehtede spordiküljed kütavad üles homme Hamburgis aset leidva mängu ootust, teatas teenekas mängija ja peatreener, et duell sakslastega pole tema jaoks sugugi nii tähtis.

"Minu hinnangul pole kohtumine Saksamaaga võtmemäng, isegi mitte edasipääsu silmas pidades. Me peame teenima 12 punkti mängudest Eesti ja Hollandi vastu ning olema kahe mängu kokkuvõttes paremad Põhja-Iirimaast," ütles Koeman kodumaa meediale.

Valgevenega, keda Eesti võõrustab homme Lillekülas, on Holland 2020. aasta EM-valikturniiril juba kohtunud ja neid 21. märtsil kodus 4:0 võitnud. Kolm päeva hiljem saadi Amsterdamis napp 2:3 kaotus Saksamaalt.

Mängud Põhja-Iirimaaga, kes kõige tõenäolisemalt Saksamaa ja Hollandi kõrval alagrupist edasipääsu noolib, ootavad tulpidemaa koondist ees oktoobris ja novembris.

Homme Lilleküla murule jooksev (õigemini tutvuvad nad mänguoludega juba tänaõhtusel treeningul - G.L.) Valgevene peab käesoleva akna jooksul vaid ühe valikmängu. Esmaspäeval sõidetakse Cardiffisse maavõistlusmänguks külla Walesile. Tihedam graafik ootab neid ees järgmises aknas, kui 10. oktoobril võõrustatakse Eestit ja kolm päeva hiljem Hollandit.

Seotud lood:

Sarnaselt Eestile on Valgevene koondisel värske peatreener. Juuni keskel lõpetas sealne jalgpalliliit osapoolte kokkuleppel lepingu 2017. aastast ametis olnud Igor Kriušenkoga (25 mängu saldo 8 võitu, 4 viiki, 13 kaotust) ning palkas endise U17, U19 ja U21 koondiste juhendaja Mihhail Marhel.

Väljaande Pressball.by küsimusele, millist tulemust Eestisse jahtima minnakse, vastas Marhel: "Me sihime alati võitu. Me pole seda ammu saanud. Inimesed on juba tüdinud. Me pole selles mägus kindlasti nõrgem meeskond. Neil on samuti olnud ebaedukas periood. Me mõlemad tahame sellele lõpu teha."

Standings provided by Sofascore LiveScore
Futboliit (talgpall)