FOTOD: Vaata, milline uhke särkide kollektsioon on väljas jalgpallinäitusel "Raio ja maailm"

 (3)
Raio Piiroja särkide näitus
Raio Piiroja särkide näitusFoto: Hendrik Osula

Raio Piiroja ning maailma jalgpallitähtede mängusärgid alates Wayne Rooneyst kuni Sergio Ramoseni Eesti Spordimuuseumi II korrusel.

Alates 11. juunist on Eesti Spordimuuseumis (Rüütli 15, Tartu) avatud näitus jalgpallisärkidest "Raio ja maailm". Näitusel on väljas erinevate riikide vutitähtede mängusärgid, kellega Raio Piiroja on kohtumiste lõppedes traditsiooni järgides särki vahetanud. Lisaks on näha tema klubide ja Eesti koondise mängusärgid. Muuhulgas saab näha nii hollandlase Patrick Kluivert'i särki Lilleküla staadioni avamängust Eesti vastu 2001. aastal kui inglase Wayne Rooney särki Wembley staadionil peetud mängust Eesti vastu 2007. aastal. Esindatud on veel näiteks hispaanlased Cesc Fabregas ja Sergio Ramos, itaallane Antonio Cassano, portugallane Helder Postiga, horvaat Josip Šimunic.

Seotud lood:

Raio Piiroja on Pärnust pärit jalgpallur, kes on esindanud Eesti jalgpallikoondist 113. mängus, olles olnud ka pikaaegne rahvusmeeskonna kapten. Oma esimese kohtumise Eesti rivistuses pidas ta 1998. aastal Armeenia ja viimase 2013. aastal Türgi vastu. Tänaseks päevaks jalgpallurikarjääri lõpetanud Piiroja lõi keskkaitsjana Eesti eest 8 väravat. Alustades klubikarjääri Pärnu klubides tuli Piiroja Eestis meistriks siiski FC Flora rivistuses. Enamiku oma jalgpalluriteekonnast mängis ta aga väljaspool Eestit: klubideks Norras Oslo Vålerenga IF ja Fredrikstad FK, Hollandis Vitesse Arnhem ja Hiinas Chengdu Blades.

Väljapanek jääb muuseumis avatuks kuni suve lõpuni.

Futboliit (talgpall)