FOTOD: Üllatust ei sündinud: FCI võitis karika ja tegi Florale 200 000-eurose kingituse

(1)

Evald Tipneri jalgpalli karikavõitjaks krooniti Lilleküla staadioni 1871 pealtvaataja ees Tallinna FCI, kes alistas finaalis Tartu Tammeka 2:0.

Avavärava lõi Dmitri Kruglov juba 9. minutil otse karistuslöögist. Eduseisu suurendas Albert Prosa 47. minutil kauglöögist, karistades ära Tammeka kaitsjate nurjunud ürituse pall lühikeste söötudega enda värava lähistelt eemale toimetada. Ämbriga peab endale tuhka pähe raputama valesöödu teinud Reio Laabus.

FCI karikavõit tähendab, et suvel pääseb Euroopa liiga 1. eelringi mullu Premium liigas neljanda koha saanud FC Flora. Kaasavaraks paneb UEFA Florale 215 000 eurot. FCI-l on Meistrite liiga eelringi koht tagatud juba Premium liiga võiduga.

Eesti karikafinaal: Tallinna FCI - Tartu Tammeka
Läbi! FCI on Eesti karikavõitja ja Flora pääseb Euroopa liigasse!
Infonet teeb seisu hoidmiseks veel ühe vahetuse: Prosa välja, Kalimullin sisse.
Igonen teenib aja raiskamise eest kollase. Kohtunik lisab mängule neli minutit.
Kaarel Kiidroni karistuslöök läheb aga kõrgelt üle värava. Neli minutit jäänud mängida + kohtuniku antavad lisaminutid.
Aleksandr Dmitrijev teenib Tammeka kiirrünnaku maha võtmise eest kollase. Tartule päris soodsa koha pealt karistuslöök.
Tartu fännid skandeerivad: "Me usume Tammekasse" Aega on küll jäänud umbes 10 minutit, aga pika sõidu ette võtnud toetajad usuvad veel imesse.
Tammeka oli karistuslöögi järel väravale kolm korda lähedal! Kõigepealt tegi Igonen super tõrje, siis raksatas latt ja kolmas pealelöök läks juba korralikult väravast mööda.
Äsja vahetusest sekkunud Aleksandr Volodin teeb karistusala lähistel Lorenile vea ja teenib kollase kaardi.
Matvei Igonen peab lati alt palli nurgalöögiks tõrjuma! Jürgen Lorenz nägi, et FCI väravavaht on postide vahelt väljas seiklemas ja üritas peaga üle Igoneni tõsta. Palju puudu ei jäänud.
Tammeka teeb 75. minutil ära ka kolmanda vahetuse: Sander Kapper välja, Silver Grauberg sisse.
63. minut: Tauno Tekko sooritab karistusala äärelt pommlöögi, aga otse FCI väravavahi käte vahele. Kohe peab ta ka vahetusse minema, teda tuuakse asendama Eino Puri.
Tammeka teeb esimese vahetuse. Mängust lahkub Randin Rande, teda asendab Marek Tšernjavski.
Tänasel mängul on 1871 pealtvaatajat.
eKõik sai alguse Tammeka kaitsjate Reio Laabuse väga amatöörlikust eksimusest/valesöödust.
2:0! Albert Prosa lööb 47. minutil. karistusalast väljast madala pealelöögi Tammeka võrku ja suurendab eduseisu. Võimalik, et isegi kindlustab juba FCI karikavõitu.
Ebaharilik vaatepilt: Tammeka peatreener pani mehed veel enne teise poolaja avavilet kiiremaid soojendusharjutusi tegema. Ilmselt meeskonnavaimu teravdamiseks.
Järgmise hooaja karikaloos tõi FCI-le põneva vastase: FCI duubelmeeskonna! Tammeka pääses loosi tahtel otse teise ringi.
Esimene poolaeg on lõppenud. Oleme näinud vaid ühte väravat ja FCI täielikku domineerimist. Tammeka on mitmel korral pääsenud vastaste värava lähedale, kuid otsustavas faasis ei suudeta FCI kaitset siiski lahti muukida. Ehk 15-minutilise pausi jooksul leitakse mingi lahendus.
Infoneti teine värav oli lähedal! 24. minutil sai karistuslöögi järellainetuses ohtlikult peaga löögile Ofosu Appiah, kuid pall läks napilt üle lati.
Kuigi klubi nimi on juba märtsist ametlikult FCI, kaigub Lilleküla staadionil "Infonet, Infonet!"
Dmitri Kruglov viib 9. minutil otse karistuslöögist FCI juhtima! FCI fännid läidavad signaalraketi.
Tammeka pole esimese kolme minutiga üle poole väljaku saanud.
Mäng on alanud!
Pärast hiljutist hümnifarssi Eesti korvpallifinaalil on jalgpalliliit läinud kindla peale välja - hümn mängiti maha lindilt.
Tammeka fännid, keda siia sõitis ligi 400 inimest, teevad juba soojenduse ajal korralikult lärmi. Tartlased on koha sisse võtnud värskelt katuse peale saanud külaliste tribüünil, 15-pealine Infoneti toetajaskond elab kaasa Flora fännisektorist.