Saarlased läksid juhtima 4. minutil Sander Viira, 51. minutil viigistas hiidlastel Martti Pukk, 56. minutil viis Märt Kluge kodumeeskonna taas juhtima ning 88. minutil vormistas Sander Laht lõppskoori.

Mängu peakohtunikuna tegutses Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak. Mängu kommenteerisid Viasat Sport Balticu ja TV6 kommentaatorid Kalev Kruus ja Toomas Vara.

Tänavu möödub 70 aastat, kui saarlased ja hiidlased esimest korda jalgpallis kohtusid. 1942. aasta 6. oktoobri Meie Maa kirjutab, et kohtumine toimus 4. oktoobril Kuressaares laadaplatsil. Mäng kulges tasavägiselt ja saarlaste mängustiilis täheldati sagedasi pallist möödalöömisi. Hiidlased olid tugevad teisel poolajal ja tulemuseks jäi 1:1.

Eelmisel aastal kohtuti Hiiumaal ja siis võitis Hiiumaa 1:0.

Protokoll EJL-i kodulehelt

SAAREMAA - HIIUMAA 3:1 (1:0)

Väravad: 4. Sander Viira, 56. pen. Märt Kluge, 88. Sander Laht - 51. Martti Pukk
Hoiatused:

Saaremaa: 12-Aksalu Mihkel, 5-Rajaver Urmas, 10-Leedo Kristjan, 4-Kluge Märt, 22-Azarov Taavi, 17-Seeman Sander, 9-Luup Amor, 23-Rajaver Margus, 11-Laht Sander, 25-Viira Sander, 8-Valmas Elari.
Varus: 27-Salumaa Kristo, 3-Saar Arli, 30-Hansen Rait, 13-Laul Aivo, 26-Pruul Mario, 15-Mere Kristen, 6-Mai Kaarel, 7-Kaljo Theodor, 19-Kaljo Thorwald Eirik.

Hiiumaa: 1-Kotkas Gustav, 15-Laur Sander, 16-Kelder Algis, 27-Johanson Janno, 11-Koppel Tõnis, 2-Kutser Guido, 25-Kirs Kristjan, 21-Peetre Andreas, 30-Pukk Martti, 9-Frolov Andre, 23-Laja Tauno.
Varus: 17- Lõppe Kersten, 20-Linkov Steven, 8-Linkov Georg, 3-Selks Mihkel, 7-Tärnu Henri, 12-Laja Taavi.

Mänguolud: +23 kraadi, päikeseline ilm, kerge tuul; väljak väga heas seisukorras.