Mängu käik: (Eesti - Baskimaa 1:2)

Kohtumine on lõppenud.

Algasid kohtumise lisaminutid, armuaega on jäänud vähe.

89. minut - Nüüd on tekkinud pikk mänguseisak, kuna Martin Vunk vajas turgutamist.

86. minut - Vassiljev sai keevaliste emotsioonide eest kollase kaardi.

83. minut - Alles täna hommikupoolikul Aserbaidžaanist Eestisse jõudnud Dmitri Kruglov hindas oma võimalusi rünnaku lõpetamisel liiga optimistlikult ja pall tribüünidele.

79. minut - Vahetus meie keskkaitses. Mikk Reintam puhkama ja Igor Morozov väljakule. Kõik Eesti koondise varumehed on nüüd platsile saanud.

77. minut - Kotenko päästis olukorra. Osasuna mängija Enrique Sola sai karistusalast suhteliselt hästi löögile.

76. minut - Vastastest Gaizka Toquero teeb väga ohtlikku pealelöögi. Õnneks meeter-kaks väravast mööda.

73. minut - Jarmo Ahjupera asemel ründesse vahetatud Henri Anier oli mitut puhku järjest suluseisus.

68. minut - Eesti koondise värava autor Tarmo Kink võeti puhkama. Tema asemel väljakule Siim Luts.

62. minut - Eesti jäi taas kaotusseisu. Nurgalöögi olukorrast lõi peaga oma teise värava Aduriz. Küll nüüd on läinud pommitamiseks, üheteistkümne minutiga kolm väravat.

58. minut - Tarmo Kink viigistas kauglöögist 1:1. Inglismaal palliva ründava poolkaitsja vasak jalg on endiselt väga valus :)

52. minut - Baskimaa läks juhtima 1:0. Ilusa tsenderduse paremalt äärelt koksas peaga väravasse Valencia mängumees Aritz Aduriz, kes esimese poolaja algul põrutas korra posti.

48. minut - Terav olukord vastaste värava all. Jarmo Ahjupera hea võitluse järel kõvasti segadust.

47. minut - Mängu sekkunud Kotenko sai esimest korda palli puudutada. Ei midagi ohtlikku.

Eesti koondisel teise poolaja eel kaks vahetust. Dmitri Kruglov sisse, Taijo Teniste välja ja vahetati ka väravavahte. Pavel Londaku asemel platsile Artur Kotenko. Baskid tegid kolm vahetust.

Poolaeg on lõppenud.

42. minut - Karistuslöögi tsenderdamisest karistusalasse tekkis ülihea võimalus mänguskoor avada Alo Bärengrubil, kuid Baskimaa koondise väravavaht meie keskkaistja peaga sooritatud lähilöögi tõrjus.

41. minut - Ragnar Klavani pikali tõmmanud Carlos Gurpegui (Bilbao Athletic) teenis keskväljal kollase kaardi.

39. minut - Sergei Zenjovil kerge võimalus, aga pall lendab õige vähe üle värava. Löök tugev ei tulnud, väravavaht kontrollis olukorda.

37. minut - Eesti teenis vasakult äärelt nurgalöögi. Vassiljev andis palli ette posti, aga otsest jätku ei tulnud.

33. minut - Tarmo Kink demonstreeris oma löögiarsenali, põrutades umbes 25 meetri pealt põiklatti. Olnuks väga ilus värav! Seis siiski endiselt 0:0.

29. minut - Baskide esimene nurgalöök, mis päädis päris ohtliku rünnakuga. Pavel Londak pidi mängu sekkuma.

28. minut - Eesti kombineeris pikalt, kuid korraliku rünnakulõpetamiseni ei jõutud.

23. minut - Koondise debütant, keskkaitsja Mikk Reintam teenis kollase kaardi.

22. minut - Eesti koondise karistuslöögist tuli mitmekäiguline rünnak, kus taas oli juhtvärav väga lähedal. Martin Vungi väravale suunatud löögi lõi lõpuks peaga minema keegi kaitsjatest.

17. minut - Eesti koondis teenis paremalt äärelt nurgalöögi. Miskit ohtlikku ei järgnenud.

15. minut - Kui kaval kauglöök Konstantin Vassiljevilt! Vastaste väravavaht oli tulnud kaugele ja Vassiljev proovis märki tabada umbes 40 meetrilt. Väga vähe jäi puudu, väravavaht oli juba mängust väljas, aga pall läks ehk meetri jagu sihtmärgist mööda.

9. minut - Eesti koondisel oli kõvasti õnne, et kaotusseisu ei jäädud. Valencia mängumees Aritz Aduriz pääses karistuala seest löögile.

4. minut - Esialgu midagi väga tormilist pole sündinud. Pall püsib enamjaolt keskväljal.

Kohtumine algas, palli pani mängu Eesti koondis.

Hümnid kuulatud, õige pea läheb mänguks.

Eesti on korra varem Baskimaa koondisega kohtunud. 1996. aastal jäädi Bilbaos vastastele alla 0:3.

Eestisse mängima tulnud Baskide seekordses koondises on 8 mängijat Bilbao Athleticust, 5 mängijat San Sebastiani Real Sociedadist, 3 mängijat Osasunast ning üks mees Valenciast ja Rooma Laziost.

------------------------------

Koosseisud: Eesti koondises mängib üllatuslikult keskpoolkaitses Ragnar Klavan

Eesti: 12-Pavel Londak, 16-Gert Kams, 19-Alo Bärengrub, 3-Mikk Reintam, 23-Taijo Teniste, 10-Sergei Zenjov, 15-Ragnar Klavan, 13-Martin Vunk, 9-Tarmo Kink, 14-Konstantin Vassiljev, 18-Jarmo Ahjupera.
Varus: 22-Artur Kotenko, 21-Igor Morozov, 5-Dmitri Kruglov, 20-Sergei Mošnikov, 11-Siim Luts, 17-Albert Prosa, 8-Henri Anier.

Baskimaa: 1-Gorka Iraizoz, 2-Andoni Iraola, 3-Javier Garrido, 4-Borja Ekiza, 5-Ion Anso Tegui, 6-Carlos Gurpegui, 7-Xabier Prieto, 8-David Zurutuza, 9-Aritz Aduriz, 10-Ander Iturraspe, 11-Igor Gabilondo.
Varus: 12-Mikel San Jose, 13-Asier Riesgo, 14-Oier Sanjurjo, 15-Markel Bergara, 16-Gorka Elustondo, 17-Gaizka Toquero, 18-Enrique Sola.

Peakohtunik: Anders Hermansen
Abikohtunikud:  Anders Nörrestrand, David Vang Andersen (kõik Taani)
Neljas kohtunik: Neeme Neemlaid (Eesti)

----------------------------------

Eelinfo:

Mitteametlik on mäng seetõttu, et Baskimaa ei ole Rahvusvahelise jalgpalliliidu liige.

Eesti koondise jaoks on tegemist viimase kontrollmänguga enne juuni alguseid toimuvaid tähtsaid EM-valikmänge, kus kohtutakse võõrsil Itaalia ja Fääri saartega.

Eesti koondise peatreener Tarmo Rüütli hinnangul ootab eestlasi täna tõsine lahing. "Baskimaa koondise märksõnaks on Hispaania kõrgliiga. Vastane on tugev," rääkis peatreener eilsel pressikonverentsil.

Eesti koondist ei saa täna aidata Andres Oper, kes peab vigastuse tõttu ka eelseisvad valikmängud vahele jätma.