Konstantin Vassiljevi, Raio Piiroja ja Aleksandr Dmitrijevita mänginud Eesti alustas kohtumist väga ebaõnnestunult ning leidis end juba 20. minutiks 0:2 kaotusseisust. 11. minutil lõi Mikk Reintam vasakult äärelt tulnud Ungari tsenderduse järel palli vastu Ragnar Klavanit, kust see Sergei Pareikole püüdmatult väravasse lendas. 20. minutil pääses meie karistusalas kaitsjate eksimuse järel löögile Tamás Hajnal, kes oli meile värava löönud ka Tallinnas, ning viis Ungari juba 2:0 juhtima.

41. minutil eksis taas Eesti kaitseliin, kui Dániel Bödel lasti karistusala joonele purjetada ja sealt palli väravasse kõmmutada. Avapoolaeg Ungarile 3:0.

Teise poolaja alguses tõi Tarmo Rüütli Ats Purje asemele mängu Henrik Ojamaa. Kulus vaid kolm minutit, kui Tarmo Kink sai karistusalas löögile ja vähendas kaotusseisu 1:3-le.

Eesti lootused Budapestist vähemalt punktiga lahkuda lõpetas Krisztián Németh, kes tegi 69. minutil seisuks 4:1. Taaskord olid meie kaitsjad ebakindlad, lastes vastaste ründaja liiga kergelt löögile. Videokorduse põhjal võib küll öelda, et tegemist oli suluseisust löödud väravaga.

Eesti õnnetu õhtu sai kurva lõpu 84. minutil, mil Balázs Dzsudzsáki karistuslöögil lendas pall läbi meie müüri, muutis suunda ja maandus meie koondise väravas.

Eesti alagrupis kindlustas täna pääsu MM-finaalturniirile Holland, kui alistas Robin van Persie kahe värava abil võõrsil Andorra 2:0. Kolmandas D-alagrupi mängus võitis Türgi võõrsil Rumeeniat 2:0 ja tegi tabeliseisu väga põnevaks.

Kaheksa vooru järel on Hollandil 22 punkti, Ungaril 14, Rumeenial ja Türgil 13, Eestil 7 ning Andorral 0 punkti.

MM-valikmäng Budapestis
UNGARI - EESTI 5:1 (3:0)

Väravad: 11. ov. Ragnar Klavan, 20. Tamás Hajnal, 41. Dániel Böde, 69. Krisztián Németh, 85. Balázs Dzsudzsák - 48. Tarmo Kink
Hoiatused: 60. Richárd Guzmics - 24. Ats Purje, 62. Enar Jääger, 69. Martin Vunk, 74. Tarmo Kink, 84. Mikk Reintam

Ungari: 1-Ádám Bogdán, 2-Richárd Guzmics, 3-Vilmos Vanczák, 4-Tamás Kádár, 5-Ákos Elekn (76. 16-Gábor Gyömbér), 6-Zsolt Laczkó (62. 17-Szilárd Devecseri), 7-Balázs Dzsudzsák, 10-Vladimir Koman, 11-Krisztián Németh (86. 19-Peter Szakaly), 13-Dániel Böde, 20-Tamás Hajnal.

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 3-Mikk Reintam, 15-Ragnar Klavan, 23-Taijo Teniste, 18-Ats Purje (46. 11-Henrik Ojamaa), 13-Martin Vunk, 16-Sergei Mošnikov, 9-Tarmo Kink (76. 20-Gert Kams), 21-Jarmo Ahjupera (46. 10-Sergei Zenjov), 8-Henri Anier.