Sillamäe Kalev võttis avamängust Espoo Honkaga kaasa 2:1 eduseisu ning 25. minutil kasvatas Eesti ekskoondislane Andrei Sidorenkov paremust veelgi.

Ent siis algas võõrustajate šõu: 45. minutil lõi Honka 1:1, 90. minutil 2:1 ning lisaaja 15. minutil ka 3:1. Pealtnäha lootusetus seisus leidis nüüd omakorda Sillamäe võimaluse veelkord oma tund ära oodata - see koitis 120. ehk viimasel minutil, mil Daniil Ratnikovi meisterliku söödu koksas meetri kauguselt sihile Jevgeni Kabajev.

Seega pääses Sillamäe Kalev tänu võõrsil löödud enamväravatele klubi ajaloos esmakordselt eurosarja teise ringi, kus võõrustab juba järgmise nädala neljapäeval Rakveres Venemaa viiendat meeskonda FK Krasnodari.

Nõmme Kalju pääses kindlamalt, aga sugugi mitte vaevatult: võõrsilt toodud 1:0 võidule kirjutati täna Kadriorus lisaks 2:2 viik ja sellest piisas.

Väljakuperemehed avasid skoori juba 10. minutil, kui seitsmelt meetrilt lõi mänguvahendi kindlalt väravavõrku juuni lõpus Kaljuga taasliitunud brasiillane Felipe Nunes.

Frami vastuvärav tuli 25. minutil karistuslöögist. Vitali Teleši pillatud pallile sai värava ette tropi moodustanud sinisärkide pundist jala vahele Einar Omarsson.

Kalju võis vähemalt näiliselt kergemalt hingata Hidetoshi Wakui 2:1 iluvärava järel 53. minutil. Jaapanlane võttis palli rinnaga omaks, kõksis sellega paar korda õhus ning virutas pöördelt vasakuga paremasse väravanurka!

Fram polnud aga lõplikku sõna veel öelnud ning lõi ka 2:2 viigivärava 64. minutil karistuslöögist. Teleši liiga kaugele väravast välja tulemise karistas peaga ära Tryggi Bjarnason.

Kuigi viimane veerandtund kulges külaliste marulise surve all - ohtlikud oldi nii kontrarünnakutel kui standardolukordades, suutis Kalju siiski edasipääsuks vajalikku seisu hoida.

Järgmises ringis ootab nõmmekaid ees Poola eelmise hooaja teine klubi Poznani Lech.

Tartu Santos, kes oli kaotanud avakohtumise Tromsöle 0:7, jäi norralastele selgelt alla ka võõrsil, saades 1:6 kaotuse. Kahe mängu kokkuvõttes oli Tromsö ülekaal seega 13:1.