FOTOD: Nõmme Kalju alistas Iisraeli klubi penaltiseerias ning jõudis edasi!

(22)

Nõmme Kalju pidas Euroopa liiga teises eelringis Iisraeli tipu Haifa Maccabi vastu tõelise maratonlahingu, kui alistas vastased alles penaltiseerias!

Seisuga 1:1 lõppenud avamängu järel tuli nõmmekatel kodusel Kadrioru staadionil kas mäng võita või hoida seisu 0:0, et edasi pääseda. Avapoolaeg oli mängupildi põhjal küll lootustandev, kuid Janar Toometi tarbetu viga oma karistusalas andis Maccabile penalti, mille Nikita Rukavytsya 34. minutil ka realiseeris.

Haifa 1:0 eduseis püsis väga pikalt, kuid ikka oli üks ja ainus mees see, kes Kalju jaoks kastanid tulest välja tõi - vahetusest sekkunud Tarmo Neemelo suutis viimasel mänguminutil seisu viigistada ning saatis mängu lisaajale.

Pooletunnise lisaaja jooksul kumbki meeskond väravani ei jõudnud ning seetõttu tuli edasipääseja otsustada penaltiseeria abil. 11 meetri karistuslöökide löömisel oli täpsem Kalju, kes lõi sisse kõik viis oma lööki. Vitali Teleši ühest tõrjest piisas, et Kalju kolmandasse eelringi viia!

Järgmises eelringis ootab Kaljut ees tõenäoliselt türklaste Osmanlispor, kes neil hetkedel juhib oma mängu Moldova klubi Chisinau Zimbru vastu.

Euroopa liiga: Nõmme Kalju - Haifa Maccabi
Andres Vaher: Igatahes uus mäng juba nädala pärast, kui Kalju jätkab euroteed võõrsil Meie täname, kiidame ja õnnitleme Kaljut ja vaikime.
Andres Vaher: Seal on tõenäoliselt vastane Türgi klubi Osmanlispor.
Andres Vaher: See on võimas! Kalju, tõeline võitlejate meeskond! Neli aastat järjest eurosarjas vähemalt teise ringi jõudnud Kalju on nüüd murdnud kolmandasse eelringi.
Andres Vaher: KALJU ON EDASI!
Andres Vaher: Igor Subbotin - 5:3
Andres Vaher: Sun Menachem - 4:3
Andres Vaher: Hidetoshi Wakui - 4:2
Andres Vaher: Amit Zenati - Teleš tõrjub!!!!
Andres Vaher: Ats Purje - 3:2
Andres Vaher: Kõik senised penaltid on olnud äärmiselt kõrgeklassilised.
Andres Vaher: Nikita Rukavytsya - 2:2
Andres Vaher: Andrei Sidorenkov - 2:1
Andres Vaher: Ludovic Obraniak - 1:1
Andres Vaher: Maximiliano Ugge - Kalju 1:0!
Andres Vaher: Oleme valmis. Kalju alustab, Pöidlad pihku ja varbad suhu!
Andres Vaher: Esimest ja seni viimast korda läks Eesti klubi eurosarjas 11 m karistuslöökide peale tosin aastat tagasi, kui Levadia kaotas norralaste Bodö Glimtile seeria 7:8. Loodetavasti siinsamas Kadriorus õige pea ajalugu ei kordu.
Andres Vaher: PANEME END VALMIS PENALTISEERIAKS!
Andres Vaher: Kurvemad uudised tulevad Prahast: Slavia läks 67. minutil 2:0 juhtima. Ehk et hetkeseisuga on Levadia eurotee lõppemas.
Andres Vaher: Kalju ei suuda enam suurt midagi tekitada. Maccabi ka eriti mitte, aga nende ponnistused on grammike teravamad. Kuus minutit lisaaega jäänud.
Andres Vaher: Nüüd oli ohtlik Teleši valdustes. Aga külalise peariivakas ei võta päris tema soovitud suunda. Meile sobib.
Andres Vaher: Meid lahtutab loteriist, närvidemängust või kuidas iganes keegi soovib 10 minutit. Näeme EM-ilikku lisaaega - kumbki meeskond on väga ettevaatlik. Ja väsinud.
Andres Vaher: Lisaaja esimene pool lõppes. Kui ka teine 15 minutit tulemust ei too, lüüakse penalteid.
Andres Vaher: 103. minut: Maccabi karistuslöök põrkab ohtlikult, õnneks Telešile sülle.
Andres Vaher: 99. minut: Dmitrijevilt korralik kauglöök, Levita püüab - raskustega, aga püüab.
Andres Vaher: Selgelt torkab silma, et eriti Purje jalg on üsna pehme - vahepealne pikk vigastuspaus pole lubanud veel füüsilist vormi ideaalsesse seisu viia. Kõik vahetused on tehtud.
Andres Vaher: Kaljule karistusala joonelt trahvi- ja kohe seejärel nurgalöök, aga kumbki Sidorenkovi sooritus ei osutu seekord meistriteoseks.
ufo: Super kalju
Andres Vaher: LISAAEG ALGAS!
Raul Ojassaar: Kalju tähistus ning Maccabi masendus:
Raul Ojassaar: Hetk, mil pall ületas väravajoone:
Andres Vaher: NORMAALAEG 1:1 EHK KOKKU 2:2 EHK LISAAEG!
Andres Vaher: Sidorenkov andis nurgalöögi - vist Kalju 11.-nda - ja vana Karu oli taas, kus õige koht, Hetkeseisuga koidab meil lisaaeg.
Andres Vaher: Vaat see on on hingega meeskond - taas come-back! Ja kes muu kui .... Tarmo Neemelo!!!
Raul Ojassaar: Tati ja tahtejõuga!
Andres Vaher: KALJU 1:1!
Andres Vaher: Publik toetab maruliselt. Kaljul nurgalöök. Ei. Kolm minutit põhiaega jäänud.
Andres Vaher: 84. minut: Kalju viimane vahetus - Hidetoshi Wakui tuleb Artur Valikajevi asemele.
Andres Vaher: 82. MINUT: Neemelol väga hea võimalus, aga Maccabi vv Ohad Levita teeb suurepärase lähitõrje.
Andres Vaher: Sidorenkov pääseb vasakult äärelt lootusrikkalt läbi, ent Neemelo tehakse karistusalas kotletiks. Oht möödub. Kohe lendab teiselt poolt üle jala Mööli tsenderdus. 10 minutit jäänud.
Andres Vaher: 2273 pealtvaatajat täna Kadriorus,
Andres Vaher: Subbotin tuleb paremale äärele Toometi asemele.
Andres Vaher: Kui vaadata kella (70 minutit täis) ja meenutada mängu Trakaiga, siis: tuleks lööma hakata!
Raul Ojassaar: Häid uudiseid Aserbaidžaanist - Sergei Zenjov on väravaga viinud oma koduklubi Gabala ungarlaste Budapesti MTK vastu 1:0 juhtima. Kahe mängu kokkuvõttes on Gabala nüüd 3:1 ees.
Andres Vaher: 64. minut: Neemelo tuleb, Quintieri läheb.
Andres Vaher: Vahelduseks üsna kentsakas, aga eelkõige õpetlik seik: Artjom Dmitrijevi nr 8 särk läks katki. Kuidas olukord lahendati? Lubati tal tõmmata selga nr 20 kehakate - mitte nagu Eesti liigas mõne aja eest, kus Infoneti - Flora kohtumises tuli mängida räbaldunud riideesemetega.
Andres Vaher: Teateid ka Aserbaidžaanist: Sergei Zenjov on viinud Gabala duellis MTK Budapestiga 7. minutil juhtima!
Andres Vaher: Maccabi vasakkaitsja Sun Menachem ei saa järjekindlalt Toometiga hakkama, aga seni pole avamängu Kalju skoorija suutnud seda üleolekut veel tulemuseks vormistada.
Andres Vaher: AI-OI-UI: Toomet paneb Purje pea peale sellise mammu, et ole mees ja koksa vaid sisse. Aga Purje koksab posti! 54. minut.
Raul Ojassaar: Vahepeal uudiseid ka Prahast - Slavia läks just Levadia vastu 1:0 juhtima.
Andres Vaher: Kaljul kaks järjekordset kornerit - esimese suunab vastane peaaegu oma väravasse, teise jätkuolukorras ebaõnnestub Purje löök nii põhjalikult, et....
Andres Vaher: Meil on aga üks võtmeküsimusi: millal toob Frantsev väljakule avaringis päästeingliks kehastunud Tarmo Neemelo?
Andres Vaher: Siin Kadriorus on teine poolaeg kohe-kohe algamas. Samal ajal pakume aga võimalust kaasa elada Tallinna Levadia käekäigule Prahast. Kuidas õnnestub neil 3:1 eduseisu kaitsmine, saab jälgida siit:https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/otsepilt-fc-levadia-mangib-prahas-euroopa-liiga-edasipaasu-nimel?id=75117879
Andres Vaher: Avapoolaja statistikast paistab eelkõige silma, et ehkki Maccabi on vallanud veidi rohkem palli ja löönud veidi enam peale, on nurgalöögid 6:1 Kalju kasuks. Arvestades keskkaitsjate Rodriguesi ja Ugge peamänguoskust, on ka see üks Kalju võimalusi.
Andres Vaher: Kalju jäi küll rumalast, asjatult põhjustatud penaltist kaotusseisu, kuid kindlasti oleks väär öelda, et rong on minema sõitnud. Maccabi kaitse on piisavalt õhuline, et julgelt jätkates omi võimalusi leida. Vaja on samasugust teist poolaeg nagu eelmises ringis Trakai vastu, kui Kalju vajas vähem kui pooltundi, et veel raskemast seisust väljuda.
Andres Vaher: POOLAEG 0:1 MACCABILE!
Andres Vaher: Kodumängus Maccabi värava löönud Iisraeli koondislane Gil Vermouth sai kollase kaardi õige omanäolisel põhjusel: sest andis karistuslöögi teist korda enne vilet.
Andres Vaher: Just sellisesse kohta lendas penaltipall:
Andres Vaher: 34. MINUT 0:1! Nikita Rukavytsya kõmmutab 11 m karistuslöögi külmalt vasakuga Teleš värava ülanurka. Eelnevas olukorras oli vea teinud Janar Toomet,
Andres Vaher: 33. MINUT, PENALTI MACCABILE!!!
Andres Vaher: Vahepeal on selgunud ka Levadia tänane algkoosseis duellis Slaviaga: Lepmets, Tabi Manga, Gando, Morozov, Podholjuzin, Kaljumäe, Antonov, Luts, Mirantšuk, Kobzar, Hunt. Ehk ka Igor Prins pole edukalt võidelnud hobuseid vahetanud. Mäletatavasto võitis Levadia kodus 3:1. Tänase mängu toob Delfi TV otsepildis vaatajateni, algus kell 20.
Andres Vaher: Toomet lööb peale, nurk liiga terav.
Andres Vaher: 23. MINUT: Maccabi väga ohtlik võimalus!!! Ukraina-Austraalia kodakondsusega tipuründaja Nikita Rukavytsya pääseb Maximiliano Uggest mööda, kuid lööb VItali Telešile pihta. Järgneva olukorra suudab viimasel hetkel päästa Karl Mööl.
Andres Vaher: Maccabi pingi ja peatreener Roni Levy kõrval seisab vahva kotikisega pintsakus kiilaspäine härra. Iisraeli võistkondade külaskäikude puhul on isiklikud turvamehed juba täiesti tavapärane nähtus.
Andres Vaher: Maccabi fännid:
Andres Vaher: Head jälgijad, meie blogi pole koht, kus jagada erinevaid striimipilte. Piirdume teadmisega, et Tallinna TV teeb teisest poolajast ülekande väidetavalt.
Andres Vaher: Sellepärast et tal napib mängupraktikat ja ääred Toomet/Quintieri on hetkel paremad.
mc: Huvitav, miks Subbotin pingil istub?
Suller: TTV näitab 2.poolaaega, kui kava uskuda.
Andres Vaher: Igatahes üks on esimese veerandtunniga selgemast selgem: ehkki Kaljule piisaks ka praegusest seisust ehk 0:0 viigist, pole Sergei Frantsev lubanud jääda meeskonnale vaid kaitses istuma. Üritatakse mängida julgelt ja palli vallata.
Andres Vaher: 11. minut: Kaljul väga lootusrikas kontra! Quintieri spurdib vasakult äärelt, aga ei jaksa (või ei taipa?) sööta Ats Purjele. Löök vihiseb küljevõrku.
Andres Vaher: Kui peate silmas livepilti, siis ei. Delfi vahendab vähem kui tunni pärast Levadia mängu Slaviaga Prahast.
Ats: Live on?
Andres Vaher: Algus on olnud võrdne, just nüüd - ehk 9. minutil - tekitas Kalju esimesed ohtlikumad võimalused ja teenis järjest kaks nurgalööki. Rodrigues sai teise puhul ka peaaegu löögile - ent peaaegu pole kahjuks päris.
Andres Vaher: Urmas, peatribüün on peaaegu täis - siin ka Maccabi paarsada fänni -, vastastribüünil istub umbes kümme inimest.
Urmas: Palju fänne on ja kas kuskil pilti ka näeb?
Andres Vaher: Kalju alustab täpselt samas koosseisus ja 4-2-3-1 formatsioonis, mis tõi nädala eest Iisraelist 1:1 viigi. Ehk teisisõnu: värskeim hange Artur Valikajev on jätkuvalt Hidetoshi Wakui asemel ülemise poolkaitsja kohal.
Andres Vaher: Tervitused nüüd ka Kadriorust!
Raul Ojassaar: Mäng algas!
Raul Ojassaar: Nõmme Kalju tänane algkoosseis: Teleš; Sidorenkov, Ugge, Rodrigues, Mööl; Quintieri, Reginald, Valikajev, Dmitrijev, Toomet; Purje.