Viimase ringi mängudega alustanud Premium liigas pakuti esimene suurüllatus juba eile, kui Nõmme Kalju viimasel kohal paiknevale Pärnu Linnameeskonnale 1:2 alla jäi. Järgmine pomm lõhati tänases esimeses kohtumises Kadrioru staadionil, kus valitsev meister Levadia Narva Transi 1:0 paremust pidi tunnistama.

Seega leidis FC Flora end olukorrast, kus võit vooru telemängus neid tabeli tippu tõstaks. Esialgu tundus siiski, et vähema kui 24 tunni jooksul võib libastuda ka kolmas tiitlipretendent, kui Sillamäe Igor Tšeminava 34. minuti värava abil 1:0 juhtima asus.

Flora taastab olukorra vahetult enne poolaega

Vahetult enne poolajavilet lõi Nikita Baranov nurgalöögiolukorras siiski tabloole 1:1 viiginumbrd. Viigiline seis püsis sisuliselt teise kolmveerandtunni lõpuni, kuni 84. minutil esimese tabamuse autor Tšeminava värava ees õnnetult palli enda võrku saatis ning seeläbi Flora 2:1 ette aitas.

90. minutil vormistas lõppskooriks 3:1 Joonas Tamm, kelle täpne löök allanurka ühtlasi tema hooaja kümnendat väravat tähistas. Flora särgis oli see aga mehe tänavuse hooaja esimeseks liigaväravaks - eelnevad 9 tabamust oli ta kirja saanud Viljandi Tulevikus, kust pikakasvuline ründaja suvel lahkus.

Pärast 28. vooru asub nüüd 63 punktiga esikohal FC Flora. Vaid ühe silma kaugusele jääb neist FC Levadia. Eile Pärnule kaotanud Kalju leiab end kolmandal kohal omakorda 56 punkti pealt.