Väravad: 33. Andero Pebre, 61. Vitali Leitan, 72. Artjom Dmitrijev

FC Flora: 1-Stanislav Pedõk, 19-Gert Kams, 3-Karl Palatu, 4-Aleksei Jahhimovitš, 16-Markus Jürgenson, 13-Nikolai Mašitšev (71. 17-Zakaria Beglarišvili), 5-Siksten Kasimir, 6-Valeri Minkenen, 11-Siim Luts (63. 10-Sergei Mošnikov), 8-Oliver Konsa, 9-Rauno Alliku.
Varus: 12-Marko Meerits, 20-Teet Allas, 2-Mikk Reintam, 10-Sergei Mošnikov, 15-Albert Taar, 18-Andre Frolov, 17-Zakaria Beglarišvili.

FC Levadia: 12-Sergei Lepmets, 27-Taijo Teniste, 4-Igor Morozov, 2-Andrei Kalimullin, 7-Aleksandr Volodin, 8-Konstantin Nahk, 14-Deniss Malov, 15-Tomi Saarelma (33. 17-Igor Subbotin), 9-Artjom Dmitrijev (89. 10-Vladislav Ivanov), 5-Vitali Leitan, 20-Andero Pebre.
Varus: 30-Martin Kaalma, 17-Igor Subbotin, 11-Maksim Paponov, 24-Eduard Ratnikov, 16-Tengiz Eteria, 10-Vladislav Ivanov, 28-Yaroslav Dmitriev.

Mänguolud: +15, päikesepaisteline ilm; muruväljak kevadiselt rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 700
Peakohtunik: Margus Kotter
Abikohtunikud: Dmitri Vinogradov, Eduard Rõžov

Mängu käik:

9. minut - Flora teenib rünnakuga vasakult äärelt kohtumise esimese nurgalöögi. Sergei Lepmets päästab palli väravajoonelt! Flora juhtvärav oli väga lähedal.

10. minut - Nurgalöögi teenib Levadia. Midagi väga ohtlikku standardolukorrast ei sünni.

15. minut - Levadia saab 23-24 meetrilt karistuslöögi. Kontantin Nahk lööb, aga otse Stanislav Pedõk´ile kätte.

20. minut - Floral kaks nurgalööki järjest. Korraliku pealelöögini ei jõuta, Levadia saab olukorrad klaariks.

27. minut - Levadial taas karistuslöök ohtlikust kohast. Nahk üritab taas, aga Pedõk püüab.

33. minut - Levadia 1:0. Karistuslöögi umbes 18-meetrilt sooritab Andrei Kalimullin, müürist tekib rikošet ja palli lükkab väravasse Andero Pebre.

43. minut - Levadia nurgalöök. Ei midagi ohtlikku.

45. minuti - Flora arvult neljas nurgalöök. Pealelöök tuleb, kuid pall lendab väravast mööda.

2. poolaeg

47. minut - Levadia nurgalöök, Igor Morozovi pealöök läheb napilt üle värava.

48. minutil - Deniss Malov pääseb Flora karistusalas löögile, aga Pedõk teeb hiilgava tõrje ja mänguseis ei muutu.

56. minut - Keskväljal tehtud vea eest teenib kollase kaardi Levadia kapten Konstantin Nahk.

61. minut - Levadia 2:0. Levadia kolmekäigulise rünnaku lõpetab täpse lähilöögiga Vitali Leitan.

72. minut - Levadia 3:0. Uskumatu prohmaka teeb Flora väravavaht Stanislav Pedõk, kes sisuliselt sepistab omavärava. Pedõk puterdab karistusala joonel palli käest lahti ja olukorra kasutab ära Levadia ründaja Artjom Dmitrijev. Mäng on tehtud.

Flora üritas veel auväravani jõuda, aga Sergei Lepmets hoidis Levadia värava puutumatuna.

-----------------------------------------------------------

Eelinfo:

FC Levadia võistkond soovib pärast kaheaastast vaheaega taas karikavõitjaks kroonitud saada, kirjutab meeskonna koduleht. Viiekordne Eesti karikavõitja FC Levadia mängis viimati finaalis 2007. aastal ja sai seal 3:0 võidu Narva JK Transi üle.

FC Levadia abitreener Mati Pari: "Karikafinaalis kohtuvad kaks Eesti jalgpalli suurimat jõudu, kes veavad hetkel paarisrakendina Meistriliigat. Arvan, et homne mäng ei paku palju silmailu, küll aga kompromissitut võitlust. Kadriorus on alati tore mängida, seal valitseb erakordselt mõnus jalgpalli aura. Üritame karika endale võita."

FC Levadia kapten Konstantin Nahk: "Karikafinaalis saab olla vaid üks eesmärk ja seda lähemegi täitma."

"Poisid on auga selle finaalikoha välja teeninud," ütles Flora peatreener Martin Reim. "Järjekordne tähtis mäng lühikese aja jooksul. Emotsioonid on head, kuna meil on hästi läinud, kuid kahjuks karikafinaalis ei loe see mitte midagi."

Flora kaitsja Karl Palatu ütles, et karikafinaal on maiuspala, kus kedagi motiveerima ei pea. "Meie eesmärk on hoida karikas kodus kolmandat aastat järjest. Tahame pakkuda fännidele põhjust olla meie üle uhked," kinnitas ta.

FC Levadia - FC Flora heitlused karikasarjas

FC Levadia ja FC Flora on omavahel karikasarjas pidanud kuus duelli, neist viis poolfinaalis. Neljal korral on peale jäänud FC Levadia ja kahel korral FC Flora.

1998/1999 1/2 finaal  FC Levadia - FC Flora 3:2, 1:1 (edasi FC Levadia)

2000/2001 1/2 finaal  FC Levadia - FC Flora 0:2, 1:2 (edasi FC Flora)

2003/2004 1/2 finaal  FC Levadia - FC Flora 5:2, 0:2 (edasi FC Levadia)

2004/2005 1/2 finaal  FC Levadia - FC Flora 4:0, 2:0 (edasi FC Levadia)

2006/2007 1/16 finaal  FC Flora - FC  Levadia 0:1 (edasi FC Levadia)

2007/2008 1/2 finaal  FC Flora - FC Levadia 1:1, 4:1 pen (edasi FC Flora)

Kas teadsit, et ...

* Teisipäeval selgub Kadriorus 20. Eesti Vabariigi karikavõitja jalgpallis.

* Esimesed Eesti Vabariigi karikavõistlused peeti 1938. aastal, kui kahe finaalmängu järel saavutas võidu Talllinna Sport. 1939. aastal tuli karikavõitjaks aasta varem finaalis alla jäänud Tallinna Jalgpalli Klubi. 1940. aasta karikavõistlused algasid küll Eesti Vabariigis, kuid lõppesid septembris, mil Eesti oli juba okupeeritud.

* Taastatud Eesti Vabariigi esimesed karikavõistlused toimusid 1993. aastal.

* Eesti karikavõistluste ajaloos on FC Levadia viie võiduga läbi aegade edukaim klubi. Kokku on FC Levadia karikafinaalis mänginud kuuel korral.

* FC Flora on võitnud karika neljal korral, sealhulgas kahel viimasel aastal ning kaotanud finaalis kolmel puhul.

* Mullu alistas finaalis FC Flora pärast 0:0 viigiga lõppenud normaal- ja lisaaega penaltiseerias 4:3 Nõmme JK Kalju.

* FC Levadia ja FC Flora pole kunagi varem karikafinaalis kohtunud!