FOTOD: Levadia krooniti Eesti meistriks, Flora tõrjuti pronksile, Kalju neljas!

 (52)
Levadia meistrikarikaga
Levadia meistrikarikagaEero

Tiitlikaitsja Tallinna Levadia alistas jalgpalli Premium liiga viimases voorus Narvas kohaliku Transi koguni 8:1 ja krooniti taas Eesti jalgpallimeistriks!

Levadia võitis juba avapoolaja 3:0, nende ründetäht Igor Subbotin sai mängu lõpuks kirja neli väravat.

Kuna Sillamäe Kalev alistas FC Flora 3:2, tõusis Sillamäe meeskond hõbedale ning Flora peab leppima pronksiga. Nõmme Kalju võitis täna võõrsil Tartu Tammekat 1:0, kuid peab piirduma neljanda kohaga.

Ülejäänud viimase vooru mängudes alistas Tallinna Infonet 4:0 Tallinna Kalevi ja Paide Linnameeskond 1:0 Jõhvi Lokomotivi.

Lõplik tabeliseis: 1. Tallinna Levadia 84 punkti, 2. Sillamäe Kalev 79p, 3. Tallinna FC Flora 79p, 4. Nõmme Kalju 78p, 5. Tallinna FC Infonet 66p, 6. Paide Linnameeskond 35p, 7. Tartu JK Tammeka 28p, 8. Narva JK Trans 28p, 9. Jõhvi FC Lokomotiv 18p, 10. Tallinna JK Kalev 12 punkti.

Narva Trans - Levadia, Sillamäe Kalev - FC Flora
Karikas on Levadia käes!
Sillamäe: LÄBI! SILLAMÄE KALEV VÕIDAB 3:2! Hõbe on nende, Flora lepib pronksiga ja Kalju jääb medalita.
Sillamäe: Kirill Novikov tuleb väljakule Murihhini ja Igor Dudarev Kabajevi asemel. Mis tähendab, et Vjatšeslav Zahovaiko ei tee seitsmekuulise eemaloleku järel sel hooajal come-back'i.
Levadia võidupidu võib alata:
Peatreeneril meistrisärk seljas:
Aet Süvari Narvas: Ja mäng läbi!!! Levadia on Eesti meister 2014!!!
Sillamäe: Flora surub raevukalt kõrge kaitseliiniga. Aga Sillamäe kestab.
Tallinna Kalev - Infonet 0:4.
Aet Süvari Narvas: 8:1!!! El-Husseiny!
Levadia fännid Narvas:
Sillamäe: Logua lööb üle ja raiub rusikatega Sillamäe muru.
Aet Süvari Narvas: Nüüd on tõesti ka Levadia lõpuks rahunenud. Enam väga agaralt ei rünnata, rohkem veeretatakse palli niisama. Trans on seetõttu saanud õige mitu pealelööki teha. 
Sillamäe: Kalju eduseis tähendab, et nüüd on Kalevil kaks varianti - kas võiduga hõbedal või kehvema tulemusega medalilt väljas. On, mille nimel pingutada!
Tartu Tammeka - Nõmme Kalju 0:1 (83. pen. Wakui)
Meistermeeskonna peatreener:
Sillamäe: 80, minut: Beglarišvili asemel Rauno Sappinen sisse.
Tallinna Kalev - Infonet 0:3, kübaratrikk Manucholt.
Sillamäe: Flora ei ole nõus, et hõbedaduell on läbi. Nurgalöögi järel koksab Albert Prosa 72. minutil ühe tagasi. Aga üht on veel vaja.
Sillamäe: FLORA 2:3!
Narva Trans lõi auvärava:
Paide linnameeskond - Jõhvi Lokomotiv 1:0.
Sillamäe: Kalev mängib trahvilöögi imeliselt lahti, Flora pääseb 1:4-st sama imeliselt.
Sillamäe: Avavärava autorit Silitšit asendab teine ukrainlane Jaroslav Kvassov.
Aet Süvari Narvas: Lõpuks saavad ka Transi fännid rõõmustada ja kisa teha. Vladislav Fjodorov on väravalööjaks. Seis 7:1.
Sillamäe: Flora toob Mošnikovi asemele Posti. Aga hõbeda päästmine läheb nüüd küll juba väga keeruliseks.
Aet Süvari Narvas: 1:7!!!
Aet Süvari Narvas: Muide, Levadia fännid ei viitsi ka enam juubeldada ja plaksutada. Eks ole nähtud ka neid väravaid juba...
Sillamäe: Täiesti omamoodi naeruväärne, kui vabaks oskasid floralased karistuslöögi järel jätta keskkaitsja Mindaugas Bagužise.
Aet Süvari Narvas: Subbotinilt täna juba neljas värav. Mees on tõsises hoos! 
Sillamäe: KALEV 3:1!
Sillamäe: Markus Jürgensonile kollane kaart.
Aet Süvari Narvas: 7:0!! Taas Subbotin!
Aet Süvari Narvas: Vaikselt hakkab Transi toetajaskond tribüünidelt lahkuma. Ilm on külm ja vihmane, aga sellest veelgi hullem on mänguseis. Pool tundi veel lõpuni, kuid kaotus on juba kuueväravaline.
2014. aasta Eesti meistri nimi on juba karikale lisatud:
Meistrikarikas on ootel:
Levadia mängijad järjekordse värava järel:
Aet Süvari Narvas: Värava autoriks taas Subbotin. Peab ütlema, et Trans on alla andnud. Nad isegi enam ei pinguta.
Sillamäe: Flora vahetab - Luigendi asemel sisse Lepistu. Mäng on muutunud oluliselt elavamaks.
Aet Süvari Narvas: 6:0!!!
Värava autoriks Zakaria Beglarišvili.
Sillamäe: Aga kohe - minut hiljem lööb Flora 1:2!
Sillamäe: Karol Mets rebis kohtunik Eiko Saare arvates Igor Tšeminavat särgist ja Kabajev realiseeris 11 m karistuslööki - tal nüüd siis koos juba 36 tabamust.
Aet Süvari Narvas: Subbotinilt 5:0!!!
Sillamäe: 55. minut, KALEV 2:0!
Aet Süvari Narvas: Nüüd tundub küll tõesti, et kõik on otsustatud. Lisaks suurele eduseisule ja veenvale üleolekule on Levadial veel ka arvuline ülekaal.
Aet Süvari Narvas: Penalti!!! 4:0 Levadia kasuks!
Sillamäe: Supervõimalus Kalevil! Rähn vääratab kõrge palli mahavõtmisel, liiga suurim väravakütt Jevgeni Kabajev pääseb üksi läbi, ent ei näita kaugeltki 35-värava-mehe taset.
Sillamäe: Flora saatis Sander Posti sooja tegema. Kas tema päästab hõbeda?
Aet Süvari Narvas: Ka Narvas on teine poolaeg alanud.
Sillamäe: Teine poolaeg algas!~
Poolaja seisud: Trans - Levadia 0:3, Sillamäe Kalev - Flora 1:0, Tammeka - Kalju 0:0, Tallinna Kalev - Infonet 0:1, Paide - Jõhvi 1:0.
Aet Süvari Narvas: Penalti realiseeris Dragomir Vukobratovic. 3:0 eduseisus läheb Levadia puhkama. Eduseis tundub küll nii turvaline ja kindel, et ei kujuta ette, mis peaks siin veel juhtuma, mis võiks Levadialt meistrikarika röövida...
Sillamäe: Flora parim võimalus poolaja viimasel sekundil - ollakse teravalt läbi, aga Alliku söödu püüab Lavrentjev. POOLAEG 1:0 SILLAMÄE KALEVILE!
Aet Süvari Narvas: Penalti Levadia kasuks! 3:0!! 
Sillamäe: Flora valdab rohkem palli ja söödab lühidalt, ent Kalevi kontrad on palju ohtlikumad. "Pall käima, kamoon!" nõuab Norbert Hurt.
Aet Süvari Narvas: Transi väravavõimalus tõi elu sisse ka Transi külmetavstele fännidele, kes muidu mängu vaikides jälginud. Eks ta tõsi ole - Transil pole erilisi võimalusi üldse tekkinudki, seevastu Levadia surub endiselt isuga.
Sillamäe: Flora luhtab järjest karistuslööke, küll lendavad need taevasse või löövad Kalevi keskkaitsjad minema.
Sillamäe: Mida teha, kui väravavahil läheb mängu ajal putsapael lahti? Lihtne: keskkaitsja (Igor Tšeminava) seob Mihhail Lavrentjevi paela kinni.
Narva: Levadia juubeldab teise värava järel:
Aet Süvari Narvas: Eduseis ei ole Levadia rünnakuindu jahutanud, pidevalt pressitakse Transi väravale peale. Ka peatreener Marko Kristal ei taha täna midagi saatuse hooleks jätta ja teeb väljaku ääres kõva häält, ergutades hoolealuseid tagant.
Sillamäe: Hoolimata eduseisust pole Kalevi treener Sergei Frantsev põrmugi rahul - hoolealused kuulevad pidevalt teravaid märkusi. Flora juhendaja Norbert Hurt on samuti platsiäärel, aga rahulikum.
Aet Süvari Narvas:  Ja 2:0 Levadia juhtimas! Igor Subbotin!
Kui 20 minutit mängitud, jagunevad kohad nii: 1. Levadia, 2. Sillamäe, 3. Flora, 4. Kalju.
Sillamäe: Flora jätab Kirilo Silitši karistusalas täiesti vabaks - ukrainlase kaunis ülepuusalöök on Flora võrgus. Taavi Rähn ei suuda palli joonel peatada. Silitš on algrivistuses mängukeeldu kandva Tjapkini asendusmees.
Sillamäe 1:0!
Aet Süvari Narvas: Värava autor Ilja Antonov ka ise värava arhitektiks. Eduseis elavdas kohe ka Levadia fänniseltskonda, juba mürtsub trumm ja kõlavad laulud.
Pall on Narva Transi väravas.
Sillamäe: Levadia värav muudab siin seisu täpselt niipalju, et kui Sillamäe olukord jäi samaks, siis Flora vajab hetkeseisuga hõbeda kindlustamiseks viiki.
Aet Süvari Narvas: väraaaaaav! Levadia 1:0, autoriks Ilja Antonov.
Narva: Kruglovi löögi järel on esimesena pallil jaol Subbotin, kellele fikseeritakse aga suluseis. Levadia avavärav oli õhus.
Sillamäe: Flora fännid lisavad Sillamäe kohale veidi punavärvilist tossu.
Tallinna Kalev - Infonet 0:1
Sillamäe: Ratnikov pääseb üsna vabalt löögile - ei õnnestu ideaalselt. Ja ehkki Flora vv Prins puterdab, on pall tema.
Sillamäe: fänniteema kohta lisaks veel niipalju, et just siin on varem Kalevi ja Flora pooleohoidjate vahel kokkupõrkeid esinenud. Ka täna oli juba 25 km enne Sillamäed püstitatud ühele sillale mitte kõige sõbralikum tervitusplagu.
Sillamäe: võrdne ja ettevaatlik start siin. Flora ümbes paarikünnepealine fännihulk on igatahes võõrustajatest seni häälekam.
Aet Süvari Narvas: Mäng on kohe alanud Levadia survega ja Narva kohale sõitnud Levadia fännid on ilmselt rahul, kuigi häält nad ei tee ja vaatavad lippude lehvides üpris rahulikult ja vaikselt platsil toimuvat pealt. Narva Fama Kalevi staadion on rahvast täis, päris suure osa pealtvaatajaskonnast moodustavad aga just Levadia poolehoidjad, keda täna hommikul saabus siia õige mitu bussitäit.
Narva: mäng algas.
Sillamäe: mäng algas.
Sillamäe: Kalevil kannab põhimeestest mängukeeldu Deniss Tjapkin, lisaks Aleksandr Dubõkin, Floral on rivis kõik vajalikud jõud. Tähelepanuväärne, et võõrustajate pingil on ka terve hooaja vigastust ravinud Vjatšeslav Zahovaiko.
Andres Vaher Sillamäelt: Kui Narvas on mängus Levdia jaoks vaid kuld, hõbe või lisamäng, siis siin Sillamäel on Kalevi jaoks võimalikud hõbe, pronks ja neljas koht ning Florale hõbe või pronks. Seega variante on üle ühe ja eks näis, kuivõrd olukord meeskondade häälestust//taktikat ja kõike muud olulist mõjutab.
Algkoosseisud NARVA JK TRANS - TALLINNA FC LEVADIA: JK Trans: 3-Tokaitšuk, 3-Nesterovski, 4-Avdeev, 8-Jakovlev, 10-Škinjov, 11-Osipov, 13-Fjodorov, 14-Plotnikov, 20-Sinicins, 21-Epifanov, 22-Andrejev. FC Levadia: 1-Smiško, 6-Antonov, 22-Pikk, 18-Tipuric, 17-Podholjuzin, 3-Artjunin, 26-Kruglov, 19-Dmitrijev, 33-Vukobratovic, 10-Subbotin, 11-Teever.
Algkoosseisud JK SILLAMÄE KALEV - TALLINNA FC FLORA: Sillamäe Kalev: 1-Lavrentjev, 7-Volodin, 26-Bagužis, 5-Cheminava, 4-Sidorenkov, 33-Murikhin, 6-Vnukov, 8-Ratnikov, 11-Mashichev, 9-Silich, 99-Kabaev. FC Flora: 33-Prins, 15-Junolainen, 6-Mets, 29-Rähn, 16-Jürgenson, 38-Luigend, 21-Mošnikov, 7-Beglarišvili, 8-Logua, 9-Alliku, 99-Prosa.

Futboliit (talgpall)