FOTOD | Levadia ja Flora leppisid viimases voorus taas viiki. Eesti meistri auks lasti saluuti

(9)

Eesti jalgpalli Premium liiga viimases voorus tegid Levadia ja Flora Kadrioru staadionil 0:0 viigi. Nõmme Kalju purustas Hiiu staadionil Narva Transi 8:1.

Võimalusterohkes mängus oli selgelt domineerivamaks pooleks kodumeeskond Levadia, kes ka teisel poolajal palli Flora väravavõrku toimetas - paraku suluseisu hinnaga. Mitmeid häid võimalusi omasid Tarmo Kink ja Nikita Andrejev, kuid ka näiteks Jevgeni Kobzar. Flora parimaks mängijaks võib julgelt pidada väravavaht Mait Toomi, kes tõrjus 16. minutil nii Kingi lähilöögi kui ka hiljem ääreründaja kaks kauglööki.

59. minutil jättis Levadia väljakule kümnekesi Kameruni poolkaitsja Gando Biala punane kaart, mille ta korjas kahe jalaga kiirrünnakut üles võtnud Rauno Allikule sisse lendamise eest. Levadia rünnakuhoog sellest aga ei raugenud. Suluseisuga lõppenud olukord tekkiski sisuliselt kohe järgmisel rünnakul. Reeglitepäraselt jäid lukud väravasuul mõlemal klubil lahti muukimata.

"Levadia tahtis tõestada, et nad on meist parem meeskond. See neil ei õnnestunud. Samuti tahtsime meie tõestada, et suudame sel hooajal Levadiat võita. See ka ei õnnestunud. Oli võrdsete lahing. Lõppkokkuvõttes midagi ei muutunud," võttis mängu kokku Flora kapten Brent Lepistu.

Kas siis see fakt, et Levadiat ei õnnestunudki mängus tänavu murda, tiitlivõitjat painama ei jää? "See on nii väike ebaõnnestumine, et ei mängi tiitli kõrval suurt rolli," vastas Lepistu.

Flora fännid
Lõpuvile! Kõik neli Flora-Levadia derbit on jäänud sel hooajal viiki. 0:0.
Flora fännid: "Eesti meister, ole ole olee!"
Kaks minutit Kadriorus üleaaega.
Levadia fännid on tossud välja võtnud. Flora pole veel püro teinud.
Kalju - Trans 8.1, Paide - Pärnu 2:2. Tammekale terendab kuues koht, Sillamäe jäi Tuleviku vastu 0:1 taha ja jääks niimoodi seitsmendaks, Paide kaheksas (kui võiduväravat ei löö).
FCI väravavaht Vitali Teleš lõi Sportland Arenal penalti sisse. 2:1!
Samal aja on Kalju Narva vastu juba 7:1 ees ja Tammeka on FCI vastu 1:1 viigistanud. Pärnu juhib Paides 2:1, Sillamäe - Tulevik ikka 0:0.
Ingemar Teever tuuakse veel viimaseks 10 minutiks mängu päästma. Andrejev välja.
74. minut: milline võimalus Floral! Lepmets teeb üks-kaks tõrjet, korraks oli ka puur kaitseta. Kohtunik näitab ka suluseisulippu.
Teised seisud:
Markus Poom sekkub 67. minutil vahetusest. Beglarišvili puhkama.
Pall on Flora võrgus, aga suluseis.
Levadia fännid on tulivihased: "Flora peksa! Flora peksa! Äraostetud olete, kohtunikud!"
PUNANE KAART! Levadia mees Aime Marcelin Gando Biala peab väljakut lahkuma. Sõitis väga karmilt tald ees sisse Rauno Allikule. Nikita Andrejev küsib endale ka kollase.
Josep Krznaric lajatab kasti äärelt peale, aga Toom tõrjub nurgalöögiks. Levadia värav on mitu korda järjest õhus olnud. 55 minutit mägitud.
Aime Marcelin Gando Biala tegi 54. minutil vasakul kasti lähistel ilusa eeltöö ja mängis Jevgeni Kobzari löögile, kuid pall läks üle.
Nikita Andrejev oli Kadriorus taas aktsioonis. Mait Toom tõrjus 20 meetri pealelöögi.
Kalju paugutab Hiiul mõnuga. 50. minutil löödi juba Narvale 4:1 (Nikolai Mašitšev).
Kadriorus algas teine poolaeg. Küllap kohe ka mujal.
Tabeliseis (kui seisud peaksid nii jääma): 1. Flora 90, 2. Levadia 84, 3. Kalju 78, 4. FCI 67, 5. Narva 45, 6. Sillamäe 37, 7. Tammeka 36, 8. Paide 36, 9. Tulevik 26, 10. Vaprus 9.
Valikajev lõi 42. minutil Kalju isegi 3:1 ette. Poolaja skoorid:FCI - Tammeka 1:0Kalju - Narva 3:1Levadia - Flora 0:0Paide - Pärnu 1:1Sillamäe - Tulevik 0:0
Tarmo Kink oli avapoolaja viimasel puutel lähedal karistuslöögi-väravale! Madal pealelöök polnud kuigi tugev ja Toom suutis selle tõrjuda.
FCI - Tammeka 1:0 (Jürgen Lorenz lõi 43. minutil omavärava)!
Kalju juhib juba 2:1! 38. minutil nurgalöögist Liliu peaga. Nurgalöögi sooritas Sidorenkov.
Nõmme Kalju - Narva Trans 1:1! (Artjom Dmitrijev viigistas 36. minutil penaltist)
32. minutil oli hea võimalus Zakaria Beglarišvilil, 33. minutil Nikita Andrejevil. Esimese pealelöögi tõi Lepmets lati alt ära, teine lõi postist omajagu mööda.
Mark Oliver Roosnupp kõhuli maas. Ja mitte ebaõnnestunud pealelöögi tõttu.
Pool tundi Kadriorus mängitud. Skoor veel avamata, aga naginat-tõuklemist ja mõttetuid vigu on omajagu olnud. Hooaja lõpp kipub tuliseks minema.
Paide linnameeskond - Pärnu Vaprus 1:1! (Paide viigistas 19. minutil Michael Lilanderi tabamusest)
Levadia tundub hetkel seda võitu rohkem tahtvat. Vähemalt rünnakud on nutikamalt lahendatud. Florale on praegu jäänud rohkem kiirrünnakute rõõm. Aga näis, mis saab, mäng on veel pikk...
16. minut: Tarmo Kink oli Kadriorus lähedal esimesele väravale. Mait Toom tõrjus lähilöögi jalaga.
Kadriorus on välja võetud esimene kollane kaart. 8. minutil teenib selle Flora kaitsja Kevin Aloe.
Paide linnameeskond - Pärnu Vaprus 0:1! (Paide lootusi kuuendale kohale pisendas Pärnu 5. minutil)
Nõmme Kalju - Narva Trans 0:1 (2. minutil viis külalised juhtima Viktor Plotnikov)!
Levadia fännid viskasid mängu eel staadionile vetsupaberit (või midagi sarnast). Plakat ütleb: "Tallinn - see tähendab Levadia!"
Väravalööjate edetabel. Sappinen ja Prosa võitlevad esikoha pärast.
Levadia pink: Raudsepp, Pikker, Morozov, Lipp, Kuusma, Roosalu, TeeverFlora pink: Aland, Saliste, Lukka, Šlein, Poom, Anier, Lepik
Algkoosseisud:
Tervitused Kadrioru staadionilt! Karikas on kohal, mõned fännid ka. Päike pistis ka just pea pilve tagant välja. Peaks tulema nauditav jalgpallipidu!