FOTOD: Kreeka alistas aktiivselt rünnanud Eesti standardolukordadest 2:0

(238)

Eesti jalgpallikoondis kaotas kolmandas 2018. aasta MM-valikmängus Tallinnas 2004. aasta Euroopa meistrile Kreekale 0:2. Külaliste mõlemad väravad sündisid standardolukordadest, avapoolajal nurgalöögist, teisel kolmveerandtunnil karistuslöögist.

Kreeka kapten Vasilis Torosidis (Bologna) lõi nurgalöögist peaga värava juba 2. minutil. Kuigi väljakuperemehed valdasid edaspidi palli protsentuaalselt rohkem, mindi kreeklaste juhtimisel vaheajale. Teise kolli sepistas Kostas Stafylidis otse karistuslöögist 61. minutil.

Sinisärgid ei lasknud 0:2 taha jäämisest siiski pead norgu ja tekitasid veel viimaste minutiteni teravusi, kuid erinevad kaug- ja lähilöögid lihtsalt ei mahtunud puurivaht Orestis Karnezisest (Udinese) mööda. Häid võimalusi oli nii Ats Purjel, Konstantin Vassiljevil kui ka Karol Metsal.

Belgia võitis samal ajal võõrsil 6:0 Gibraltarit ja Bosnia kodus 2:0 Küprost. H-alagrupi Tabeliseis kolme mängu järel: 1. Belgia 9 punkti, 2. Kreeka 9, 3. Bosnia 6, 4. Eesti 3, 5. Küpros 3, 6. Gibraltar 3.

Eesti tänane koosseis: Aksalu, Teniste (31. min Kams), Baranov, Klavan, Kallaste, Mets, Dmitrijev (80. min Mošnikov), Marin, Luts (69. min Purje , Vassiljev, Zenjov.

Eesti - Kreeka jalgpall
Andres Vaher: MÄNG LÕPPES JA KREEKA VÕITIS 2:0
Andres Vaher: Täna said määravaks kogemused, oskused ja suurem (füüsiline) jõud. Eesti tahtis, püüdis, võitles, aga midagi jäi kogu aeg puudu. Peame, lihtsalt peame, muutuma standardolukordades ohtlikumaks - Islandi, tänase Kreeka, ja veel paljude meeskondade näitel.
Jan: Olgem ausad, parem tiim kaotab täna
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Pallivaldamisprotsendiks näitab Soccerstand hetkel 52-48. Võrdne mäng, aga kaks palli meie väravas, null kreeklaste omas.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kohtunik lisab kolm minutit.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Vassiljevi kauglöök keerutab end napilt üle lati! No ei lähe! Kreeka teeb kõva vilekoori saatel lonkides viimase vahetuse.
Andres Vaher: Täna on lihtsalt see päev, kui ei lähe... Karol Mets rammib võimsalt - parema jalaga, muide -, aga no ei lähe...
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Eesti tekitab 82. minutil kõvasti teravust. Enim paistab silma Vassiljevi pealelöök, aga väravalukku me lahti ei muugi.
Raul Ojassaar: Bosnia on samal ajal Küprosele ka teise värava löönud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Eesti vahetab: Dmitrijev välja, Mošnikov sisse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Belgia rapib Gibraltarit juba 6:0.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 75. minut: Zenjovilt hea pomm kaugelt, aga otse väravavahile sülle.
Andres Vaher: Võib elu lõpuni vaielda, kas Reimi Purje vahetus oli õige või vale ehk et kas pigem oskab ründaja olla õiges kohas, kuid mitte realiseerida, või seal mitte olla. Samas, jah: veel parem oleks olla õiges kohas ja ära lüüa. Aga no ei ole meie ründajaid selle oskusega viimasel ajal õnnistatud.
Raul Ojassaar: Tähtsad uudised meie grupist - Bosnia juhib Küprose vastu.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Neemelo teeb sooja!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 70. minut: Purjel on värava ees kohe võimalus (ja ka aega) peaga pall võrku sunata, aga põrgatab otse väravavahi käte vastu!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Rasmus Mägi, Grit Šadeiko ja Maris Mägi on tribüünil. Samal ajal vahetatakse Purje sisse Lutsu asemele.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Eesti on tegemas teist vahetust. Purje valmistub, Luts ilmselt välja.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Klavan võtab lõpuks mängu enda peale ja purjetab kaitsest otsajooneni välja. Viimase sööduga värava ette võitleb Eestile nurgalöögi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kolmas värav polnud kaugel. Kreeklaste karistuslöök lahendatakse imeliselt. Papadopoulus sai pea vahele, aga pall läheb napilt üle lati.
Andres Vaher: Jalgpall on imelihtne mäng: kaks standardit, kaks väravat. Martin Reim võib kahetseda, et Dmitrijevi endiselt väljakule jättis - just tema tegi kõnealuse karistuslöögi eelse järjekordse vea. Lisaks on tal juba kollane kaart ka olemas.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kostas Stafylidis lõi otse karistuslöögist 0:2. Keerutas vasakult ja madalalt müürist mööda. Kordus näitab, et Aksalu tegi sammu teisele poole. Ilmselt kahetseb, et ära ei võtnud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 60. minut: Dmitrijev võtab kreeklase karistusala lähistel maha, endal kollane all. Väga ohtlik karistuslöök siit tulemas.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tõlge: kohtuniku õnneks toimub mäng Eestis, mitte mõnel Balkanimaal. https://twitter.com/denidelev/status/785570292106194944
Andres Vaher: Kreeka on pressingu võtnud oluliselt madalamale kui avapoolajal. On see meile hea või halb, näitab elu. Nagu ka seda, kas Kostja Vassiljevil on mõtet frustratsiooni sel moel näidata nagu ta veidi aega tagasi tegi - näidates neljandale kohtunikule oimukoha suunas.
Raul Ojassaar: Meie grupis on huvitava tõsiasjana Bosnia ja Küprose mäng veel väravateta viigis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4467 pealtvaatajat on areenil, antakse kõlaritest teada.
Raul Ojassaar: Belgia sõidab Gibraltarist korralikult üle. Seal seis juba 5:0.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Luts oli pikalt murul pikali, aga kreeklased ei tahtnud pool minutit palli auti lükata. Vassiljev läks neljanda kohtuniku juurde ja näitas näpuga oimukohale.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 50. minut: Vassiljev leidis pika tsenderdusega trahvikastis Kamsi, kuid paremalt kehva nurga alt tehtud löök liikus värava eest läbi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Poola mehed Vassiljev ja Kallaste kombineerivad ilusa jooksu vasakul äärel, aga värava ees ei ole kahjuks meest, kes selle otsustava varba vahele paneks. Muidu rünnakuid üles ehitada oskame.
Raul Ojassaar: Väga ilus teise poolaja esimene rünnak Eestilt. Näha on, et isu on meestel kõvasti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Mehed väljakul tagasi ja mäng jätkub! Vahetusi tehtud pole.
Andres Vaher: Eesti võimalus peitub teravas ja mööda maad mängus - vastavalt söödukoridorid tuleb leida nii rünnakuid algatades kui lõpetades. Ruumi jätab Kreeka selleks täiesti korralikult, vaja vaid ise kvaliteetne ja julge olla.Kuidas saaks Reim uut särtsu tuua? Esimene idee on kindlasti Käit Dmitrijevi asemele. Teise võimalusena pakuks Marini väljavahetamist - sel tasemel tempo käib talle siiski üle jõu - ning Ojamaa või Anieri (sel juhul siis Zenjov äärele) sissetoomist.
Raul Ojassaar: Vähemalt nägime Eesti poolt tubli võitlust ning mängupilt annab teiseks poolajaks kõvasti lootust. Loodame!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Dmitrijev korjab kreeklaste värava all poolaja lõpuks kollase. Tekib ka väike tõuklemine. Klavanil on kreeklastele üht-teist öelda. "F*** you referee" kõlab ikka ja jälle.. Kõlab ka poolaja vile. Lähme puhkama Kreeka 1:0 juhtimisel.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Neljas kohtunik lubab meil veel kaks minutit mängida.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 43. minut: Kreekal poolaja lõpus kaks ohtlikku nurgalööki, aga väravavõrk sedapuhku ei sahise.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40. minut: Zenjov saab Kallaste tsenderdusele pea vahele, aga natuke liiga madalaks jäi pall. Väravavaht Karnezis Udinese klubist püüab.
Raul Ojassaar: Kostja Vassiljev võib muidu küll igati tip-top mees olla, aga nurgalööke ta viimasel ajal absoluutselt anda ei mõista. Kõik lähevad madalalt vastu esimest kaitsjat.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 38. minut: Vassiljevilt juba teine kord madal nurgalöök, Luts ei saa seda omaks ja kreeklased saavad jala vastu. Kokku lepitud lahendus, aga see Kreeka vastu ei toimi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 36. minut: Vassiljevilt hea läbisööt Marinile. Super kombinatsioon, aga Marin hakkab lõikama vasakule ja palli teisele jalale sättima. Sellega luhtub ka väravavõimalus. Löök üle värava. KAHJU!
Raul Ojassaar: Vaatan küll mängu läbi väga siniste prillide, aga mängupildi poolest vääriks eduseisu praegu küll hoopis Eesti. Väga kena surve on kõvale vastasele peale pandud ja seda juba päris pikalt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Vahetus viiakse täide 31. minutil. Kreeklased valmistuvad samal ajal karistuslöögiks. Löök läheb õnneks hõisete "Amatöör!" saatel üle värava.
Raul Ojassaar: Holland-Prantusmaa kohtumises on samuti skoor avatud - prantslased on võõrsil 1:0 juhtima asunud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Eestigi peab tegema sunnitud vahetuse, sest Teniste sai otsajoone juures võitluses viga ja lendas kaarega betooni peale. Taijo toimetatakse otse riietusruumi. Tundub, et hoidis hüppeliigesest kinni. Gert Kams tuleb sisse!
Andres Vaher: Tuleb tunnistada, et Ungari kohtunikebrigaad on lasknud mängu kontrolli alt välja. Aga seejuures on ülioluline, et Eesti ei keskendu protestiaktsioonidele, vaid mängule. Kuidas see eelmine kord madjaritest brigaadiga - kus tänane vilemees Istvan Vad oli neljas kohtunik - lõppes, mäletab vutisõber veel viis aastat hiljemgi liiga hästi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: "F*** you, referee" kõlab Eesti fännidelt. "Meeldiv" õhkkond ja usaldus vilemehe ja pealtvaatajate vahel on loodud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Paremal äärel tehakse Tenistele väga haiget. Kaardid jäävad seekord millegipärast taskusse.
Raul Ojassaar: Belgia ja Portugal on mõlemad 2:0 juhtima asunud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Istvan Vad karistab Baranovi kollase kaardiga. Võttis maha üksi kolme kaitsja vastu tulnud kreeklase. Publik vilistab ungarlasele. Tuttav tunne kuidagi.
Andres Vaher: Kas Eesti võimalus on täna arvuline ülekaal?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kreeka teebki vahetuse: Torosidis (värava autor) välja, Oikonomou (Bologna kaitsja) sisse.
Andres Vaher: Siim Luts, kes väravaolukorras kaotas duelli Vasilis Torosidisele, on viimastel minutitel ründefaasis näidanud, et ihkab revanši.
Raul Ojassaar: Kreeklased ei viitsinud külma ilmaga soojendust teha?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kreeka arstid näitavad vahetust! Juba teise vahetuse peavad ära raiskama.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Järjekordselt üks kreeklane murul pikali. Publik vilistab ja karjub "Naised platsilt koju!"
Raul Ojassaar: Läti on samuti kodus kaotusseisu jäänud - seekord Ungari vastu. Lätlasi reedel võitnud Fäärid on samal ajal kodus Portugali vastu taha jäänud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 13. minut: Luts tõmmatakse vasakul äärel maha. Vassiljev tsenderdas karistuslöögi kasti, aga valged särgid saavad palli klaariks löödud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 9. minut: Hea tsenderdus Vassiljevilt leiab värava ees Zenjovi pea, aga kohtuniku lipp on suluseisu märgiks püsti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Eesti esimene nurgalöök 8. minutil mängitakse mannetult lahti. Olukord lõpeb metsa pommiga kaugelt üle värava.
Jan: Kohe näha, et mängutuju on alla käinud poistel.
Raul Ojassaar: See mäng on kuidagi väga kiire alguse saanud... Värav ja vahetus juba esimese kümne minutiga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kreeka teeb juba esimese vahetuse! Mängu on tulemas Cagliari poolkaitsja Panagiotis Tatchtsidis. Välja Sokratis Papastathopoulus (Dortmundi kaitsja). Tundub, et tõmbas kubemelihase ära. "Oleks pidanud sooja tegema enne!" hõigatakse tribüünilt.
Andres Vaher: Elava näite sai ka Martin Reimi mängueelne tõdemus, et kreeklased on füüsiliselt ülivõimsad, tõelised atleedid. Kornerit lahendades jäime lihtsalt toore jõuga neile alla.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5. minut: Karelis, kes soojendusel hirmsa paugu kaugelt väravale saatis, proovib vasakul äärel Aksalut üllatada, aga õnneks pikalt mööda.
Andres Vaher: Suur osa väravast läheb Ken Kallaste südametunnistusele, kes enne nurgalöögiolukorda oli esmalt väga lohakas palli kontrollimisel ja seejärel libastus. Sealt see kõik algas.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Värava autoriks Vasilis Torosidis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kreeka avab 2. minutil nurgalöögist skoori! ÕUDUSTE ALGUS!
Raul Ojassaar: Christian Benteke on väidetavalt juba kaheksandal sekundil värava löönud. Eks peagi saame teada, mis täpne number on.
Raul Ojassaar: Oh sa raibe - Gibraltar-Belgia mängus, mis meie omaga samal ajal pidanuks hakkama, avati skoor juba enne avavilet Lillekülas - belglased lõid juba avaminutil 1:0 värava!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Tuletame meelde ka tänase peakohtuniku: Istvan Vad Ungarist. Skandaalses Eesti-Iirimaa kohtumises oli ta Viktor Kassai brigaadi neljas kohtunik. Täpselt aasta ja üks päev tagasi vilistas ta Wembley staadionil Inglismaa - Eesti kohtumist.
Raul Ojassaar: ...aga sealt nad tulevad!
Raul Ojassaar: FIFA muusika juba ammu käib, aga meeskondi ei kusagil...
Andres Vaher: Kreekal seevastu on tähelepanuväärne, et vigastatud keskpoolkaitsja Kostas Fourtonist asendab Kyriakos Papadopoulos, põhikohaga keskkaitsja. Fourtonis on Kreeka ajakirjanike sõnul nende koondise viimaste aegade parim mängija. Ehk: kaotus on suur.
Andres Vaher: Tagasihoidlik siseinfo Eesti tagalast reedab, et täna loodetakse pigem keskväli niiöelda lukku panna ja rünnakul rõhuda pigem vasakule äärele. Algkoosseis reedab seda täielikult: kaks lõhkuvat keskpoolkaitsjat (Dmitrijev ja Mets) ning vasakul ründava loomuga Kallaste ja Luts. Eks näis, kas ja kuidas plaan reaalses elus toimib.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Humoorikas viide Liverpooli ja Barcelona sõprusmängule, kui Klavan toppis Suareze vasakusse ja Messi paremasse taskusse. Või oli see vastupidi? https://twitter.com/MM_Mattis/status/785547020601847809
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 21.38 on algamas rivistus ja hümnid. Eesti hümni esitab Eeva Talsi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: EJL-i esindaja sõnul on Kreeka fänne oodata umbes 100 ringis. Kokku on staadionile pileteid müüdud 4000 kopikatega, natuke vähem kui Gibraltari mängule rahvast tuli.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Eesti vastu astuva Kreeka algrivistuse klubid: Udinese, Olympiacos, AS Roma, Leipzig, Genk, Benfica, AEK, Bologna, Dortmund, Augsburg. Pingilt on võtta Olympiacos, PAOK, Bremen, Nottingham Forest, APOEL, Cagliari, Watford, Bologna.
Jalkaman: Ma loodan väga et Eesti voidab kuigi tuleb tuleb raske mäng Olen ise kohal
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Staadion on tund aega enne mängu inimestest täiesti tühi (kõige rohkem 30 inimest terve tribüüni peale, v.a vastasfännide loož). Vaid Kreeka toetajad sätivad lippe ja plakateid üles. Loodetavasti leiab ikka paar inimest täna tee Lillekülla.
Meelis Naudi: Kreeka algkoosseis: Orestis Karnezis, Giannis Maniatis, Kostas Manolas, Kyriakos Papadopoulos, Nikos Karelis, Kostas Mitroglou, Tasos Bakasetas, Vasilis Torosidis, Petros Mantalos, Sokratis Papastathopoulos ja Kostas Stafylidis.
Meelis Naudi: Eesti algkoosseis on täna selline. Võrreldes Gibraltari mänguga on pingile kukkunud Dmitri Kruglov, Mattias Käit ja Henri Anier, uued mehed on Ken Kallaste, Aleksandr Dmitrijev ja Pavel Marin. https://twitter.com/eestijalgpall/status/785525417608380417
Meelis Naudi: Tere, jalgpallisõbrad! Vähem kui kaks tundi on jäänud Eesti ja Kreeka MM-valikmängu alguseni.