Esimese poolaja viimasel kümnel minuti särasid väljakul Cristiano Ronaldo ja Ricardo Quaresma. Ronaldo lõi kaks (36. ja 45. minutil) ning Quaresma ühe (39. minutil) värava. Madridi Reali tähe jaoks oligi sellega tööpäev lõppenud, teisel poolajal ta enam platsile ei tulnud.

Ei tea, mis juhtunuks, kui kohe teise poolaja algul suutnuks vastaste väravavahi kingituse ära karistada Sander Puri, ent pall lendas karistusala joonelt latti, mitte tühja väravasse.

Väravatesadu meile aga jätkus - 55. minutil lõi Danilo Pereira 4:0, siis 61. minutil Karol Metsa õnnetu omavärav, 77. minutil oli teist korda täpne Queresma ja 80. minutil pani mängule punkti Eder.

Taasiseseisvumise järgselt ongi Eesti koondise suurimad kaotused olnud 0:7. Kui seni oli neid mänge viis, siis nüüd lisandus kuues.

Eelinfo:

Eesti ja Portugal on varem kohtunud seitse korda, millest kuus on aset leidnud MM-valiksarja raames: 1993. aastal kaotasime kodus 0:2 ja võõrsil 0:3, 2000. aastal koduväljakul 1:3 ja aasta hiljem võõrsil 0:5, 2004. aastal jäime võõrsil viimase veerandtunni väravatest alla 0:4 ja 2005. aastal A. Le Coq Arenal napilt 0:1.

Viimati kohtusid Eesti ja Portugal 2009. aasta 10. juunil Tallinnas, kus Mart Poomi lahkumismäng lõppes 0:0 viigiga.

Eesti koosseis: Pavel Londak, Taijo Teniste, Nikita Baranov, Ragnar Klavan (68. Andreas Raudsepp), Ken Kallaste, Karol Mets, Aleksandr Dmitrijev (63. Rauno Sappinen), Ilja Antonov, Sander Puri (87. Maksim Gussev), Dmitri Kruglov (66. Pavel Marin), Henri Anier (70. Konstantin Vassiljev).