Viimati sai Flora oma igipõlise rivaali vastu nii suure võidu 2016. aasta augustil, kui tablool särasid lausa numbrid 6:1. Viimane nende meeskondade omavaheline kohtumine jäi 2:2 viiki, aprillis sai Levadia 9. voorus 2:1 võidu.

Kohtumise juhtvärava lõi 36. minutil Henrik Pürg, kes koksas peaga sisse Gert Kamsi nurgalöögist tulnud tsenderduse.

Levadia paistis avapoolajast peale silma kohmaka pallikäsitlusega, kinkides valesöötudega Florale mitmeid kontravõimalusi. Enne skoori avamist kuulus parim väravavõimalus samuti Florale, kui Frank Liivak pääses kiirrünnakul Levadia kaitsja Markus Jürgensoni selja taha ning karistusalas ohtlikult löögile, mis siiski ebaõnnetus ja kõrge kaarega tribüünile lendas.

Levadia oli vastuväravale ülimalt lähedal juba 48. minutil, mil Juri Tkatšuki nurgalöögi suunas jalaga edasi Jürgenson, kelle jalast võttis pall suuna Rasmus Peetsoni pea peale. Viimane tabas aga latti.

Järgmine kord andsid külalised Flora väravale turmtuld 60. minutil, kui Mait Toom pidi järjepanu tõrjuma kaks karistusala joonelt sooritatud pealelööki, esmalt Mark Oliver Roosnupu ja seejärel Timur Bulavkini oma.

Flora teine värav oli lähedal 64. minutil, kuid Mark Anders Lepik ei küündinud paremalt äärelt Kamsilt värava ette tulnud tsenderduseni. Neli minutit hiljem päästis Flora viigiväravast taas Toom, tõrjudes Dmitri Kruglovi karistuslöögi.

Teise poolaja avavilest oluliselt elavnenud Levadia hoo peatas lõplikult 70. minuti penalti, mille väljakukohtunik määras pärast Igor Dudarevi viga Rauno Allikule. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Zakaria Beglarišvili, kes on sel hooajal kõik oma kaheksa penaltit sisse löönud.

2:0 väravast ilmselgelt indu juurde saanud florakad jätkasid Levadia survestamist ning pääsesid kolm minutit hiljem jälle kiirrünnakule, mille lõpetuseks lükkas palli väravajoone kohalt võrku Frank Liivak. Lepmets sai Liivaku esimesele pealelöögile näpud vahele, kuid tema kinnastest võttis nahkkera suuna värava poole ning oleks ilmselt Liivaku abitagi võrgus lõpetanud.

Võit tähendab Florale, et nad kaotavad tabeliliider Nõmme Kaljule (alistas eile 5:2 Viljandi Tuleviku) ühe vähem peetud mängu juures endiselt viie punktiga, Levadia vahe liidriga kärises 25. vooruga aga kümnele silmale. Pühapäeval kohtuvad Flora ja Kalju omavahel Hiiu staadionil.