FOTOD JA VIDEO | Premium liiga "raudteederbis" tehti viik, mis sobib paremini Nõmme Kaljule

 (1)
Loe järelkajasid!

FC Flora ja Nõmme Kalju tegid jalgpalli Premium liiga 32. vooru mängus Lilleküla staadionil 2:2 viigi, mis sobib selgelt paremini liidermeeskond Kaljule, kelle edu neli vooru enne lõppu on Levadia ees kuue- ja Flora ees seitsmepunktiline.

Valitsev meister Flora alustas mängu selgelt näljasemalt, tekitas esimese ohtliku väravavõimaluse ja sai ka esimesena palli võrku. Kaks minutit enne avaväravat lõi Frank Liivak karistusala joonelt mänguvahendi latti. 9. minutil pääses kiirrünnakust Pavel Londakuga üks-ühele Mark Anders Lepik, kes külma närvi demonstreerides palli endise Eesti koondislase jalge vahelt võrku saatis.

Kalju jõudis viigiväravani 32. minutil, kui suurepärase kauglöögiga hiilgas Liliu. Vaid kahe minuti pärast viis karistuslöögile pea vahele saanud Henrik Pürg Flora taas juhtima ning sellest omakorda minut hiljem sahistas teisel pool väljakut võrku Rimo Hunt. Pöörase nelja minuti jooksul nähti seega kolme väravat.

Teise poolaja parimate võimaluste eest hoolitses Flora. 59. minutil oli iluväravale lähedal 30 meetri pommlöögi napilt mööda löönud Markus Poom, 67. minutil lõi Gert Kams karistuslöögi latti, 86. minutil tegi täpselt sama teiselt poolt Poom.

Tabeliseis: 1. Kalju 78, 2. Levadia 72, 3. Flora 71. Floral on varuks edasi lükatud kohtumine Pärnuga.

Flora peatreener Jürgen Henn: "Jäin rahule mängijate esituse, kire, tahtmise ja kvaliteeiga. Tuleb au anda ka Kaljule: kui nad selliste väravate ja mängudega hooaja kaotuseta läbivad, siis järelikult nad väärivad seda. Lõime kolm korda latti, nemad said kaks imeväravat - võib tunduda ebaaus, aga jalgpall juba kord on selline. Usun, et ka neil saab ükskord õnn otsa. Nagu täna juhtus imeasju, võib imesid juhtuda ka ülejäänud hooaja jooksul."

Seotud lood:

Flora ründaja Frank Liivak: "Viik maitseb pigem kaotusena. Meie jaoks oli ainuke variant täna võit võtta. Nüüd on elu jälle keeruline, kõik asjad ei sõltu meist. Kui Kalju niimoodi mängu ära kangutab, võibolla neil on mingi tiitliõnn sel aastal. Levadiaga mängus neil latid raksatasid, täna lõime meie kolm korda latti. Ei taha uskuda, et jalgpallis õnn rolli mängib, aga kurat, neil on sel aastal ikka väga palju õnne olnud."

Kalju abitreener Sergei Terehhov: "Kindlasti oli eesmärk jätkata kaotuseta seeriat. Flora alustas paremini ja läks õigustatut kaks korda juhtima. Õnneks suutsime viigistada ning teine poolaeg oli võimaluste poolest võrdne. Trahvilööke lubati Floral rohkem lüüa ning nende pealt oli võimalus neil võiduväravgi lüüa, aga lõppude lõpuks oli võrdne mäng. Võtan mängijate ees mütsi maha. Mõned neist mängisid süstide toel."

Kalju ründaja Rimo Hunt: "Tõesti hea võitluslik viik rahvale vaadata. Üllatuslikult olid täna standardolukorrad hoopis Flora leib, aga me suutsime mängulistest olukordadest oma väravad ära lüüa. Kindlasti ei ole veel tehtud. Ma olen rohkem numbrite inimene. Räägime siis, kui konkurentidel on teoreetiline võimalus kadunud. Seni tuleb täie keskendumisega jalg terav hoida."

Flora - Kalju
Mäng läbi!
Neljas kohtunik näitab kuute lisaminutit!
88. minut: Kaljul veel hea võimalus! Tjapkin saab nurgalöögile jala vahele, aga pall keerutab vasakust postist kõvasti mööda.
Markus Poom keerutab karistuslöögi latti! Kalju väravaraam on täna juba kolm korda värisenud.
Flora saab väga heast kohast 84. minutil karistuslöögi. Kaljul oli õnne, et kohtunik penaltit ei määranud. Ugge tõmbas joone peal maha Maksim Gussevi.
Londak siiski lonkab väljakult otsajoone kaudu minema ja Kalju postide vahele tuleb Vitali Teleš.
75. minut: Igor Subbotin teenib kollase kaardi. Kaartide seis on nüüd Flora 3 - Kalju 2.
Fännid võivad end turvaliselt tunda. Politsei on täies relvastuses kohal.
Tundub, et vahetusse ei taha Londak kohe kuidagi tulla. Meeskonna arst teeb talle väljakul massaaži.
Londakul on tõsiselt valus. Pärast järjekordse palli püüdmist vajub põlvili murule. Hoiab seljast kinni.
Londak hüppas peaga vastu posti. Nüüd on õnneks istuma saanud, ühe käega hoiab veel õlga kinni. Huh! Jumal tänatud!
67. minut: Gert Kams lõi karistuslöögi latti, aga Pavel Londak on nüüd liikumatult murul maas. See ei ole üldse ilus vaatepilt!
64. minut: Pürg saab Liliu kiirrünnakul peatamise eest kollase kaardi. Korralikult rebis särgist. Järgmine kohtumine jääb vahele. Kalju fännid jälle: "Reetur! Reetur!"
62. minut: Mark Anders Lepik üritas taaselustada Meistrite liiga finaali Benzema väravat ehk Londaku väljalöögile kohe jala vahele saada, aga kuna Londak oli veel trahvikastis sees, sai ta selle eest kollase kaardi.
59. minut: Markus Poom üritas lüüa iluväravat 30 meetrilt, pall läks vaid õige napilt paremast postist mööda. See värav oleks kahtlemata Twitteris viraalseks läinud.
60. minut: Robert Kirss teenib endale täiesti ebamõistliku vea eest kollase kaardi. Flora väljakupoolel.
56. minut: Rauno Alliku liikus palliga karistusalasse, kuid Kalju kaitsjatest mööda ei saanud ja palli saatis tribüüni kaitsvasse võrku.
Teine poolaeg algas Kalju karistuslöögiga paremalt äärelt, kuid tsenderduse järel löögile pääsenud Trevor Elhi jalast lendab pall A. Le Coq Arena teisele korrusele.
Esimene poolaeg on lõppenud.
Pürgi väravale reageerisid Kalju fännid hüüetega "Reetur! Reetur!" Tegemist on ju nimelt mängijaga, kes veel sel suvel Kaljule kuulus.
Pikk sööt tuli keskväljalt , Hunt sai penaltipunkti juures peaga löögile, väravavaht Magnus Karofeldilt väga kehv positsioonivalik.
MIS TOIMUB!? Rimo Hunt viigistab 35. minutil 2:2!
2:1! Aga nüüd see juhvärav tuleb! Pürg saab karistuslöögile pea vahele ja lööb maapõrkest värava!
Floral tekib kohe hiilgav šanss uuesti juhtima minna. Ugge võitles võitluse Lepiku vastu, kes hüppas pallist ja Londakust üle ning lahti jäänud pallile ei saanud korralikult pihta Beglarišvili. Kordus näitas, et Kalju kaitsjal oli ka käsi!
1:1 Liliu lööb 32. minutil umbes 23 meetrilt hirmsa pommi!
31. min: Liivak proovis Flora vasturünnaku lõpetuseks sama koha pealt lüüa, kust ta 7. minutil latti lõi. Seekord keerutas palli selgelt paremast postist mööda.
30. min: Rimo Hunt pääses palliga karistusalasse, aga Flora kaitse kontrollis olukorda ja löök maandus küljevõrgus.
27. min: Gert Kamsil on veri lahti, sai karistuslöögi ajal ilmselt kelleltki hoobi.
26. minut: esimest kollast kaarti näitab kohtunik Madis Vihmannile (Flora) Liliu maha tõmbamise eest. Kaljul oli lubav rünnak käsil, sellest ka kaart.
Flora fännid lasevad värava auks saluuti:
1:0! Lepik viib Flora 9. minutil kiirrünnakust juhtima. Hoidis osavalt Kalju kaitsja Avilovi enda selja taha, jooksis Londakuga üks-üks olukorda ja lükkas palli väravavahi jalge vahelt vaikselt võrku.
7. minut: MILLINE VÕIMALUS FLORAL! Frank Liivaku pealelöök trahvikasti joone pealt raksatab latti! Kaljut võisid päästa ka Pavel Londaku sõrmed.
2 minutit mängitud ja Floral esimene nurgalöök juba löödud. Midagi ohtlikku sellest ei kujunenud, aga näha on, et kodumeeskond on tahtmist täis!
Futboliit (talgpall)