FOTOD JA VIDEO: Infonet võitis Nõmme Kaljut ja tuli esmakordselt Eesti meistriks, Flora neljas

(52)
Vaata Infoneti võidupidu

Eesti jalgpallimeistriks krooniti täna esmakordselt Lasnamäe klubi FC Infonet, kes alistas Hiiu staadioni kunstmuruväljakul lumesajus Nõmme Kalju 2:1. FC Levadia võitis Sportland Arenal 2:1 Florat ja kindlustas hõbemedali.

Infonet jäi küll 3. minutil Ats Purje värava järel kaotusseisu, kuid teisel poolajal suudeti mängu pööre tuua - 55. minutil lõi Ofosu Appiah viigivärava ja 68. minutil Sergei Mošnikov tiitli kindlustanud võiduvärava.

Ka FC Levadia kaotas Flora vastu avapoolaja (värav Rauno Sappinenilt), ent Jevgeni Kobzari ja Kevin Kauberi tabamused tõid neile kolm võidupunkti. Enamat hõbemedalist see siiski ei andnud, sest tiitlivõiduks oleks pidanud Infonet täna komistama.

Meistrivõistluste lõppseis: 1. Infonet 80 punkti, 2. Levadia 78 p, 3. Kalju 75 p, 4. Flora 73 p.

Vaata Infoneti võidupidu:

Teised viimase vooru mängud:

Paide linnameeskond - Narva Trans 0:0
Pärnu linnameeskond - Tartu Tammeka 0:3
Rakvere Tarvas - Sillamäe Kalev 0:3

Delfi tegi hooaja põnevast lõpplahendusest tekstipõhise otseülekande. Reporter Gunnar Leheste viibis Kalju - Infoneti ning Raul Ojassaar Levadia - Flora mängul.

Loe ka Delfi eilset eelvaadet erinevate esineliku stsenaariumite ja eeldatavate algkoosseisude kohta!

Premium liiga viimane voor
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Infonet Eesti meister!
Raul Ojassaar: Levadia toetajad elavad maruliselt kaasa praegu hoopis Kaljule. Nõmmekate viimase šansi ajal oli kõvasti trampimist ja vandumist kuulda.
Raul Ojassaar: LILLEKÜLAS MÄNG LÄBI! Levadia võidab, aga sellest praeguse seisuga piisab vaid hõbedaks!
Raul Ojassaar: VIRTUAALNE TABELISEIS: (Kalju 1:2 Infonet, Levadia 2:1 Flora):1. Infonet 80p2. Levadia 78p3. Kalju 75p4. Flora 73p
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Infonet teeb veel lonkides ühe vahetuse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Hiiul on viis minutit juurde antud, kaks sellest läbi.
Raul Ojassaar: Oli see vist vahetusmees Kevin Kauber, kes Toomist mööda mängis ning palli väravasse saatis? Levadialased tähistavad ennastunustavalt, kuid nende olukorda see hetkel põrmugi ei muuda, kuna Infonet endiselt juhib. Nüüd on Levadia fännid Kalju fännid...
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kruglov sai aja venitamise eest kollase. Tasub lülitada end peagi Facebooki lainele, läheme Hiiu staadionilt live'i!
Raul Ojassaar: LEVADIA LÖÖB 2:1!
Raul Ojassaar: Sergei Lepmetsa suurepärane tõrje hoiab Levadia hõbedal! Flora on surumas.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kui Kalju viigistaks ja Levadia võidaks, tuleks teisipäeval FCI - Levadia lisamäng. Kui Flora lööks värava, oleks Kalju neljas ja eurokohalt väljas. Põnev-põnev!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: "Perjod, perjod, perjod Infonet" kaigub Hiiu staadionil, kus FCI on tulemas esimest korda Eesti jalgpallimeistriks.
Raul Ojassaar: Madis Vihmannil oli kaks suurepärast šanssi Flora juhtima viia, kuid noore keskkaitsja kaks pealööki lendasid üle värava!
Raul Ojassaar: Levadia fännide viigipidu.
Raul Ojassaar: Flora vahetus: Sappineni asendab Frolov.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Infoneti esindaja sõnul neil tänaseks tiitlipidu broneetitud pole. Ei julgenud enne panna, kui pole selge, kas tuleb lisamäng või ei. Järgmine nädal pidutsevad.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Infonet teeb esimese vahetuse: Mašitšev välja, Draman Haminu sisse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Infoneti fännid rõõmustavad nagu uusaastaööl, Kalju sektor on morn kui matustel.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: INFONET LÖÖB 2:1! Sergei Mošnikov kiirrünnaku lõpetuseks värava eest.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Vitali Teleš (Kalju) tõrjub samal ajal Jevgeni Harini (Infonet) pealelöögi!
Raul Ojassaar: Kaljumäe annab paremalt äärelt söödu ning Kobzar torkab palli Mait Toomi jalge vahelt võrku! Levadial on nüüd veel ühte väravat tarvis.
Raul Ojassaar: LEVADIA VIIGISTAB! 1:1 Lillekülas!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kalju teeb esimese vahetus: Janar Toomet välja, päästev "Karu" Tarmo Neemelo sisse!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Purje oli väravale lähedal, aga Infoneti mustanahaline keskkaitsja Appiah päästis palli enne väravajoone ületamist.
Raul Ojassaar: Flora teeb vahetuse: täna pisut märkamatuks jäänud Tukiainen välja, Gussev sisse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kogu vooru peale on jagatud hetkel juba 3 punast kaarti. Paide - Narva mängus mõlemale meeskonnale üks ja Sillamäe mängib vähemuses Rakveres.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Artur Valikajev (Kalju) teenib Hiiu mängu esimese kollase kaardi.
Raul Ojassaar: VIRTUAALNE TABELISEIS: (Kalju 1:1 Infonet, Levadia 0:1 Flora):1. Infonet 78p2. Kalju 76p3. Flora 76p4. Levadia 75p
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Infonet viigistas 1:1! Nurgalöögist Osofu Appiah 55. minutil.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Infonet on väljakul tagasi hoopis teise häälestatusega. Eesmärk on nii kiirelt kui võimalik vastuvärav lüüa. Esimesest siblimisest Kalju värava all siiski asja ei saanud.
Raul Ojassaar: Markus Jürgenson on Flora poolelt tagasi mängukorda putitatud ning alustab teist poolaega. Levadia aga vahetab: väikese vigastuse tõttu algkoosseisust välja jäänud Mirantšuk sisse, Gatagov välja. Teine poolaeg algas!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Oli väga meeleolukas vaheaeg Hiiu staadioni ruumides. Ei juhtu just tihti, kui siin ajakirjanikele ja toetajatele laud on kaetud. Telekast nägi mängu paremaid hetki ja Lemsalu analüüsi. "Väga riskantne oleks hakata kellelgi seisu hoidma," vaatas ta ette lõpuminutite poole, kui seis selline peaks püsima.
Raul Ojassaar: Samal ajal kui Hiiul juba pall mängu pandi, siis pole mängijad Lillekülas veel platsile jõudnud.
Raul Ojassaar: Meeldetuletuseks: VIRTUAALNE TABELISEIS: (Kalju 1:0 Infonet, Levadia 0:1 Flora):1. Kalju 78p2. Infonet 77p3. Flora 76p4. Levadia 75p
Raul Ojassaar: Lumesadu Lillekülas aina tugevneb. Seda võib varsti juba "päris laiaks lumeks" kvalifitseerida.
Raul Ojassaar: Flora poolelt on murekohaks see, et Markus Jürgenson liipab väljakult poolajavile järel väga vaevaliselt minema. Tema jätkamine tundub väga kahtlane.
Raul Ojassaar: Poolaeg ka Lillekülas! Tasavägine ja väga võitluslik mäng, aga Rauno Sappineni üks maagiline hetk on Florat 1:0 eduseisus hoidmas.
Raul Ojassaar: Levadial oli veel poolaja lõpus vägev võimalus, kuid Kobzari lähilöök lendas üle värava. Siin mäng veel pisut aega käib.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kristo Tohver vilistab poolaja Hiiul lõppenuks. Kalju juhib Ats Purje 3. minuti väravast 1:0.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Artur Valikajev oli poolaja lõpus peaga lähedal Kalju 2:0 väravale, aga Matvei Igonen tõrjus palli nurgalöögiks.
Raul Ojassaar: Lillekülas käib endiselt väga võrdne võitlus. Pall käib ühe värava alt teise alla, aga väga häid võimalusi liiga tihti ei tekitata.
Raul Ojassaar: Florakas Markus Jürgenson kaotab kahevõitluse Alan Gatagovile ning teenib kollase kaardi.
Raul Ojassaar: VIRTUAALNE TABELISEIS: (Kalju 1:0 Infonet, Levadia 0:1 Flora):1. Kalju 78p2. Infonet 77p3. Flora 76p4. Levadia 75p
Raul Ojassaar: Rauno Sappinen murrab paremalt äärelt läbi ning saadab palli võrku! Juubeldab Flora, juubeldab ka mõneti Kalju!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Flora värav tekitas Kalju fännides heameelt, Hiiu staadioni diktor andis sellest teada.
Raul Ojassaar: FLORA JUHIB!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Sander Puri oli kauglöögist teisele väravale lähedal. Pall keeras postist mööda.
Raul Ojassaar: Igor Morozovi vigastus osutuski niivõrd tõsiseks, et mees tuli välja vahetada. Tema asemele Hindrek Ojamaa, kes liigub paremkaitsesse ning seni seal mänginud Maksim Podholjuzin liikus keskkaitsesse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Infoneti fännid skandeerivad dirigendi (või eeslaulja, kuidas nimetada soovite) eestvedamisel "Perjod, Infonet". Kerge surve suudeti vahepeal isegi peale panna, aga Kalju kaitsjad kontrollivad vähemalt seni olukorda.
Raul Ojassaar: Lillekülas on mäng juba päris tuline. Levadia mees Alan Gatagov võtab endale kollase kaardi juba kümneminutilise mängu järel ning päris mitu väikest vigastuspausi on juba peetud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Ats Purje juubeldamas. Foto: Hendrik Osula
Raul Ojassaar: Sportland Arenal avanes hetk enne avavilet selline pilt. Levadia fänne on kohal päris korralikult ning vähemalt kuulda on neid küll praegu rohkem. Püroeelarve pealt ka tagasi pole hoitud.
Raul Ojassaar: VIRTUAALNE TABELISEIS: (Kalju 1:0 Infonet, Levadia 0:0 Flora):1. Kalju 78p2. Infonet 77p3. Levadia 76p4. Flora 74p
Raul Ojassaar: Lillekülas on samal ajal Flora esimese surve peale pannud ning Lepmets pidi juba kena tõrje tegema.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: KALJU LÄKS JUHTIMA! Reginald lõi kasti äärelt ja Purje suunas puutega väravasse. Protokolli läks kirja 3. minut ja Ats Purje.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Hiiul kõlas vile ja suur lahing on alanud!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kohtunik Kristo Tohver laseb mängijatel veel kaks minutit kõksida, sest kõik mängud peavad algama punkt kell 13.05!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kohtunik lasi Hiiu riietusruumis juba vilet, mis tähendab, et rivistus on kohe-kohe algamas!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Parandan, nüüd jõudis sadu siia ka. EJL-i peakohtunik Uno Tutk käis ennist pressilaua juures ja rääkis, et igaks juhuks on Kaljul ka lumekoristus traktor nurga taga ootamas. Tribüün on igatahes juba pilgeni täis, Infoneti fännid ja Kalju fännid silmaga hinnates pooleks.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Lumesadu Lillekülas on väga paha uudis Hiiul viibivatele ajakirjanikele ja nende tööandjate sülearvutitele. Siin veel sadu ei paista.
Raul Ojassaar: Täna tuleb silmas pidada seda, et Sportland Arena ja Hiiu staadioni erinevus on selles, et Sportlandi kunstmurul on all küte, Hiiul aga mitte. Sellest võib järeldada, et Kalju ja Infoneti mängus on plats tõenäoliselt pisut libedam. Praegu on vähemalt Lillekülas hästi kerge lumesadu, mis kedagi veel ei sega.
Raul Ojassaar: Paar kiiret fotot ka Lillekülast. Igaks juhuks on fänne turvama toodud ka politsei.
Raul Ojassaar: Siin ka tänase teise tähtsa mängu, Levadia ja Flora lahingu koosseisud. Nagu mainitud, siis üllatusena on Flora poolelt pingile jäetud senine põhimees Nikita Baranov, keda asendab endine levadialane Madis Vihmann. Levadia poolelt on mitte sugugi väiksema sürpriisina pingil nende senise hooaja üks säravamaid mehi Anton Mirantšuk, põhis aga näiteks vigastusest paranenud Rimo Hunt.https://twitter.com/raulojassaar/status/794848812913360896
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Hiiu mängu koosseisud:
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Pressilaud. Parima vaatega koht.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Teritan kõiki jalgpallisõpru Hiiult! Delfi Spordi Facebookist näeb, mis siin toimus täpselt tund enne avavilet. Fänne mõistagi veel kohal pole, tantsutüdrukud teevad trenni, supipotid ja teekannud podisevad... Olukorra iroonilisust rõhutavad taamal nühkivad suusatajad. Õnneks on kunstmuru pealtnäha enam-vähem korras, kindlasti ka libe. Varsti peaks siia saabuma meie fotomees, et saaksime teid juba ka galeriiga varustada.