Eelinfo
:

Eesti ja Fääri saared on jalgpallimurul kohtunud varem viiel korral, Eesti on saanud kolm võitu, üks kohtumine lõppes viigiga ja korra võidutsesid vastased.

1996 (sõprusmäng, Küpros) - 2:2 (Marko Kristal, Lembit Rajala)
1997 (sõprusmäng, Tartu) - 0:2
1998 (EM-valikmäng, Tallinn) - 5:0 (Kristen Viikmäe, Martin Reim, Sergei Terehhov, Andres Oper, Urmas Kirs)
1999 (EM-valikmäng, Torshavn) - 2:0 (Martin Reim, Raio Piiroja)
2008 (sõprusmäng, Tallinn) - 4:3 (2*Vjatšeslav Zahovaiko, Tarmo Kink, Jevgeni Novikov)

Eesti koondise algkoosseis: Pareiko, Jääger, Bärengrub, Piiroja (kapten), Klavan, Puri, Vassiljev, Dmitrijev, Kruglov, Oper, Kink.

Varus: Aksalu, Kams, Vunk, Purje, Saag, Zenjov, Post.

Veerand tundi enne kohtumise algust tehti väljakul veel viimane kastmine. Sinisärkides fänne on kohal üsna rohkearvuliselt, võimalik et 5000 pealtvaatajat tuleb ära, nagu Jalgpalliliit täna välja pakkus.

Kohtunikebrigaad Horvaatiast.

Mängu käik: (Eesti - Fääri saared 2:1)

1. POOLAEG (0:1)

Palli pani mängu Eesti koondis.

Esimene asi mis silma jäi - Dmitrijevil erkpunased, Kingil ja Puril kollased putsad. Mängijas peab kõik ilus olema :)

Avaminutid midagi väga ohtlikku kaasa ei toonud.

6. minut - Fääri saared teenisid mängu esimese nurgalöögi. Ei midagi ohtlikku, madalalt ette posti.

8. minut - Kruglovilt vasakult äärelt päris hea tsenderdus, vastaste väravavaht püüdis raskustega.

10. minut - Operil avanes ülihea võimalus skoor avada, aga põrutas vasakuga väravast pisut mööda. Olukord tekkis keskväljalt kui vastaste kaitseliin oli tõusnud ehk liiga kõrgele.

11. minut - Õnnest jäi puudu! Kruglovi tsenderdus muutis vastasest suunda ja väga-väga napilt pall väravast mööda.

13. minut - Kink demonstreeris 35 meetrilt oma võimsat pommlööki vasakuga. Väravavaht tõrjus korneriks. Ka nurgalöögi järgselt oli Fääri väravaesisel kõvasti sagimist, kuid pall sisse ei läinud.

14. minut - Fääri saarte teine nurgalöök, kõige kõrgemale kerkis Piiroja ja olukord klaaritud.

16. minut - Puri suunas väravaesisel peaga palli pisut väravast mööda. Jälle milline võimalus!

Mäng on pisut rahunenud ja tuure vähe alla võetud.

28. minut - Joan Simun Edmundsson lõi järelolukorrast karistusala piirilt kindlalt 1:0. Eesti on jäänud ootamatult kaotusseisu. Kui ise ei löö, lüüakse sulle - vana tõde.

33. minut - Eesti koondisele 25 meetrilt karistuslöök, haiget tehti Kruglovile. Palli juures Kink, Kruglov ja Vassiljev - kes lööb? Kink põrutas madalalt ja otse müüri.

38. minut - Oper pääses täiesti segamatult paarikümnelt meetrilt löögile, aga sihtmärk pole paigas. Jälle mööda. Ja külalistel aega on, väravavaht muliseb tükka aega kohtunikuga enne kui palli mängu paneb.

39. minut - nüüd sai vastaste puurivaht Gunnar Nielsen venitamise eest teenitud kollase.

42. minut - Kink lõi paarikümnelt meetrilt väga teravalt. Väravavaht tõrjus raskustega.

Poolaeg lõppenud, mängijaid saadab kerge vilekoor.

2.POOLAEG

Teine poolaeg algas. Vahetusi Eesti koondises pole.

47. minut - Kruglov teenis vasakult äärelt nurgalöögi. Ei tulnud taas head nahka.

51. minut - vastaste ründaja sõitis jalaga sisse Pareikole, kes sai pisut viga. Kohtunik välgutas taas kollast kaarti. Fääride meestele juba neljas kollane.

Eesti koondis omab endiselt mängulist ülekaalu, kuid väravaid tuleb ka lüüa. Sellega ollakse seni selgelt jännis.

55. minut - Eesti koondise nurgalöök paremalt äärelt, aga läks liiga pikaks.

56. minut - Vasakkaitsja Klavan tõusis hästi rünnakule, kuid tsenderdus tuli vastaste karistusalast taas kiirelt tagasi.

58. minut - Puri pealelöök karistusala joonelt jääb liiga nõrgaks. Vastastest viskub keegi platsile pikali ning kantakse kanderaamiga minema. Publik staadionil on kergelt juba stressis ja reageerib päris valjuhäälselt.

60. minut - Esimene vahetus. Andres Oper puhkama ja Kaimar Saag sisse.

62. minut - Sander Puri proovis taas kaugelt vastaste väravavahi valmisolekut.

67. minut - Fääridele nurgalöök.

68. minut - Eesti koondis toob ründejõudu juurde. Kolmanda ründajana väljakule Sander Post. Puhkama võeti Kruglov.

70. minut - Kaimar Saag teenis nurgalöögi. Vastaste väravavaht mängib kõrgete pallide püüdmisel väga kindlalt.

72. minut - Eesti nurgalöök paremalt äärelt, aga Vassiljevi antud pall lendab liiga kaugele.

74. minut - Piiroja suunab palli väravaesisel mööda. Taas oli päris korralik moment. Surve on võima, aga väravat pole.

75. minut - väljakule toodi veel üks ründaja. Sander Puri asemel sekkus Ats Purje. Tinglikult võiks öelda, et Eesti koondis tegutseb nelja ründajaga.

80. minut - veel üks nurgalöök Eesti koondise esituses. Oli väga ohtlik moment, mis lõppes taas möödalöögiga.

82. minut - Saag teenib 22-23 meetrilt karistuslöögi. Vassiljev lööb ja posti!!!!!!!!!!!!!

83. minut - Dmitrijev pommitab ja väravavaht tõrjub. Selline tulevärk käib, et anna olla. Täitsa uskumatu, et viigiväravat pole.

86. minut - Sander Post sai karistusalas peaga palli suunata, aga väravavaht oli taas omal kohal.

90. + 1 minut - LÕPUKS OMETI!!!!!!!!!!!!! Mitmekäigulise rünnaku lõpetas Kaimar Saag. Viik 1:1. Väljakukohtunik lisas neli minutit. Kas jõuab veel ...

90. + 3 minut - Eesti koondis saab väravaesisest saginast teise värava ja võiduvärava autoriks Raio Piiroja. Uskumatu thriller. Eesti ees 2:1.