FOTOD JA BLOGI | Jälle kaotus! Eesti jalgpallikoondis jäi võõrsil alla Armeeniale

(171)

Eesti jalgpallikoondis pole suutnud juba kümme kohtumist järjest võidurõõmu maitsta ja seitse mängu järjest väravat lüüa. Täna jätkus kurb seeria Jerevanis, kus eestlased jäid 2020/2021 hooaja UEFA Rahvuste liiga matšis alla Armeeniale 0:2 (0:1).

Armeenia asus juhtima 44. minutil, kui täpse söödu saanud Aleksandr Karapetjan saatis palli pöördega ja õhust paremasse väravanurka. Teise poolaja keskel kõmmutas Wbeymar palli kauglöögist posti põrkest väravasse ja kindlustas kodumeeskonnale igati teenitud 2:0 võidu.

Eesti jäi taas ründeliinis hätta ega suutnud eriti ohtlikke olukordi luua. Kõige lähemal oli väravale Rauno Sappinen, kes sai 0:2 kaotusseisus vahetusest sekkunud Konstantin Vassiljevilt hea söödu ette, kuid tema pealelöök vuhises tagumisest postist mööda.

Avapoolaja 30. minutil pidi Eesti tegema ka ühe sunnitud vahetuse, kui vigastada saanud Ken Kallaste asemel sekkus mängu Henri Järvelaid.

Põhja-Makedoonia ja Gruusia tegid teises tänases meie alagrupi mängus 1:1 viigi. See tähendab, et grupi liidritena jätkavad 4 punkti kogunud Gruusia ja Põhja-Makedoonia, Armeenial on 3 silma, viienda järjestikuse kaotuse saanud Eesti jätkab punktita.

Eesti oli võrreldes eelmise mänguga Gruusia vastu teinud tänaseks algkoosseisus lausa seitse vahetust. Eesti tänane algrivistus:

Armeenia - Eesti 2:0
Jerevan, Vazgen Sargsjani staadion
Väravad: 44. Aleksandr Karapetjan; 65. Wbeymar

Armeenia: 1-David Jurtšenko, 2-Andre Calisir, 3-Varazdat Harojan, 5-Artak Grigorjan, 6-Wbeymar, 8-Gegham Ghadimjan, 10-Arshak Korjan, 11-Tigran Barseghjan, 14-Arman Hovhannisjan, 19-Hovhannes Hambartsumjan, 20-Aleksandre Karapetjan

Eesti: 12-Karl Jakob Hein, 4-Mattias Käit, 6-Ilja Antonov, 7-Georgi Tunjov, 9-Vlasij Sinjavskij, 15-Rauno Sappinen, 17-Mark Oliver Roosnupp, 18-Karol Mets, 19-Ken Kallaste, 20-Mihkel Ainsalu, 21-Nikita Baranov

Rahvuste liiga: Armeenia - Eesti
Voolaid Käidi asetamisest paremkaitsesse: "Minu silmis oli see parim lahendus. Arutasime pikalt treeneritega, kas Kuusk või Käit. Praeguse seisuga saan öelda, et ta täitis need ülesanded ja rollid, mis talle pandi, väga hästi. Tegemist ei ole tuleviku äärekaitsjaga, välja arvatud sundolukorras, kus me praegu olime."
Kaks kaotust tähendavad, et kevadel Pohlaku sõnastatud eesmärk, milleks on alagrupivõit, on vähetõenäoline. Kas see muudab meie lähenemist järgmistele mängudele? Alagrupivõidu asemel ähvardab viimane koht ja võimalik langemine mudaliigasse. Kas tähtsamaks muutub noortele vastutuse andmine ja püüd viimast kohta vältida? "Selge on see, et selline olukord on tekkinud. Aga meil on veel mänge ees. Me alustame mänge 0:0-lt. Meie vastased on küllaltki sarnaste lähenemisviisidega. Gruusia võibolla tuli meie vastu julgemalt, aga Armeenia kompas ja vaatas meid. Kui me mängime koduseinte vahel Makedoonia ja Armeeniaga, siis me kindlasti ei taha leppida autsaideri rolliga. Selge on see, et turniiritabelis punktid ja kohad määravad midagi, aga see pole veel lõplik seis. Me kindlasti ei taha alla anda ja võitlemata jätta. Oleme raskes seisus ja see on selge. Meie rünnak ei toimi praegu. Aga sellise suhtumisega me kindlasti järgmisse aknasse minna ei saa. Peame heas kontaktis olema mängijatega, julgustama neid, uskuma, et neil läheb klubi tegemistes paremini. Nad peavad ise uskuma sellesse, et nad suudavad paremini, ise kaasa aitama oma karjäärile, et sealt järgmisi samme teha. Siis me saame jällegi korraliku löögijõulise Eesti koondise kokku. Me pole kunagi Eestis kellelegi lahingu andmata jätnud ja sama kehtib ka meie järgmiste vastaste kohta."
Kuidas mõjutas Eesti mänguplaani Kallaste sunnitud väljavahetamine?"Nii palju kindlasti, et meil jäi teiseks poolajaks valida ainult kaks vahetust. Oleks väga tahtnud ka Zenjovi väljakule tuua kolmanda vahetusena, aga kahjuks ei saanud. Ken oma kaitsetugevuses ja mängija markeerimises sai päris hästi vastaste number 11-ga hakkama. Mängu tulnud Henri kaitsetegevuses oli teatud ebakindlus. See pole etteheide, vaid see on tema tänase päeva kvaliteet. Ta pole sellise klassiga mängijatega harjunud nädalast-nädalasse pusima. Ta andis piisavalt palju ruumi oma ääre peal, et vastased said sealt hästi rünnakuid üles võtta."
Mis peab juhtuma, et seeria, mille jooksul Eesti pole seitse mängu järjest väravat löönud, katkeks? Voolaid: "Selge see, et teatud õnnestumisi on vaja. Meil olid tänagi üksikud head võimalused. Rauno Sappinenil ja Vlasij Sinjavskil. Need olid ründajatele omased elemendid, kus nad mõlemad on varem edukad olnud. Kas see nüüd enesekindluse küsimus oli... Võibolla tõesti. Nad on mõlemad koduliiga mängijad. Meie mängijate valik on tänasel päeval selline, et meie ründajad ja äärtel mängivad mängijad on peamiselt Eesti liigast. Väljas mängivad ainult Zenjov ja Ojamaa. Ka nemad alles koguvad vormi ega ole peajagu üle nendest, kes meil valikus on. Kindlasti see on ka üks põhjus, miks Eesti koondis pole väravaid löönud. Standardolukordi oleme küll teeninud, aga mitte piisavalt palju, et need nii ohtlikuks võiks muutuda, et sealt tuleks värav."
Karel Voolaid online-pressikonverentsil: "Kuni avaväravani oli võrdsete võimalustega mäng. Kes esimesese värava lööb, saab initsiatiivi enda kätte ja tugava psühholoogilise eelise. Mõlemal koondisel oli kaotus all, pinged peal ja selg vastu seina. Sellises kompavas mängus õnnestus Armeenial lüüa esimene värav, mis jättis meile teatud jälje ja andis neile kõva enesekindluse. Üritasime teisele poolajale tuua elu ja innukust juurdega, värava tagasi lüüa ja mängu enda kasuks keerata, aga kahjuks ei õnnestunud. Meie tegevus vastase poole peal on hetkel sellise kvaliteediga, mis ei loo piisavalt palju väravavõimalusi ja ka mõned üksikud, mis tekkisid, ka neid me ei suutnud realiseerida. Tuleb tunnistada, et meie ründetegevus on hetkel väga hambutu ja jätab soovida."
KÕIK! Mäng on läbi ja Armeenia sai teenitud võidu 2:0. Pealelöögid jäid lõpuks Armeenia kasuks 14:8 (raamidesse 5:2). palli valdamine oli Eestile 51 vs 49%.
Vassiljevi löök lendab üle.
Vassiljevi antud karistuslöök ebaõnnestub ja lendab otse üle otsajoone.
Armeenia väravavaht eksib vasakul äärel, lööb pallist mööda ja teeb seejärel Sappineni vastu vea.
Anieri pealelöök läheb mööda.
Kodumeeskond mängib juba selgelt aega.
Anier ja Vassiljev üritasid paremal äärel omavahel kombineerida, kuid olukord lõppeb Anieri valesööduga.
Armeenia järjekordne pealelöök kaugelt takerdub kaitsjatesse.
Armeenia keskendub nüüd selgelt kaitsetööle ja üritab palli võites kiiresti kontrasse minna.
Eestil on jäänud 10 minutit armuaega.
Armeenia saab kontras ohtlikult löögile. Neli-nelja vastu olukord lõppeb taas tugeva kauglöögiga. Õnneks vuhiseb see väravast mööda.
Eesti on selgelt üritavam pool, kuid kas sellega pole hiljaks jäädud.
Sinjavski saab vasakult äärelt löögile, ent tema üritus ebaõnnestus täielikult.
Armeenial ohtlik olukord, kuid meie õnneks läheb karistusala joonelt tehtud pealelöök mööda! Veerand tundi jääb lõpuni.
Ka Armeenia tegi oma viimase vahetuse ära - sekkus Khoren Bairamjan, lahkus Gegham Ghadimjan.
Armeenlaste nõrk pealelöök langeb Heina saagiks.
Vassiljevilt suurepärane sööt Sappinenile, kuid tema pealelöök karistusalast vuhiseb tagumisest postist mööda!
Pealelööke oleme suutnud teha endiselt vaid kaks, Armeenia meeskond on jõudnud kümne pealelöögini...
65. minutil tuleb Vassiljev platsile, lahkus Antonov.
65. minutil Baranovi eksimuse järel tekib väga ohtlik olukord, mille järel Hein tõrjub esimese lähilöögi, kuid siis kõmmutab Wbeymar kaugelt palli posti põrkest võrku!
2:0! Armeenia lööb teise värava.
Armeenia vahetab: Slovakkia liigas mängiv Bichakhchyan tuleb platsile, Koryan lahkus.
63. minut: Henri Anier tuleb mängu, Tunjov lahkub.
Tund aega on täis tiksunud.
Hambartsumjan sai Antonovile tehtud vea eest kollase kaardi.
Armeenlane teeb karistusala joonelt ohtliku pealelöögi, Hein tõrjub. Enne pealelööki mängis Barseghjan kaks eestlast üle.
Käit oli paremalt äärelt läbi pääsenud, kuid karistusalas võetakse sööt vahelt.
Nurgalöögi lööb armeenlaste väravavaht käega puhtaks.
Eesti saab mängu esimese nurgalöögi.
Sappinen kaotab mitme armeenlase poolt ümbitsetuna palli.
Armeenia hoiab palli ja on saanud initsiatiivi.
Armeenlane üritas Baranovit karistusalas ette võtta, kuid meie mees mängis kindlalt.
Teine poolaeg algas.
Armeenia teeb vaheajal keskkaitses vahetuse. Lahkus Calisir, platsile tuli Voskanjan.
Põhja-Makedoonia viigistas 33. minutil Gruusia vastu. Seal poolaeg 1:1.
Karapetjan üritab enne poolajavilet ka käärlööki, aga pallile pihta ei saa. Vaheajale lähme 0:1 kaotusseisust.
Käidil väike peavigastus, tontrid on väljakul. Põrkas vastasega õhus kokku.
44. minutil: Karapetyan pöördega ja õhust paremale väravavõrku. Tõsteti kuidagi kergelt talle sööt üle meie meeste peade.
Oi-oi-oi. Vastased üllatava kiirrünnakust ja löövad 1:0!
Käidilt paremalt äärelt sööt keskele Tunjovile, kelle kannaga pealelöögi väravavaht siiski läbi loeb. Esimene löök meilt kahe mängu jooksul raami!
Ghadimjan üritab Käidilt viga välja meelitada ja jääb nõutult murule istuma, kui vilet ei kuule. Väike paus pakub kõigile head võimalust vee joomiseks.
Eestil ei taha pall enam ette püsima jääda. Armeenlased on viimased 10 minutit selgelt ohtlikumad olnud.
Pani otse peale ette nurka, pall tegi veel maapõrke, aga väravavaht püüdis.
35. minut: Tunjov teenib karistuslöögi mitte väga kaugelt vastaste karistusalast.
Korjan saab meie karistusala äärelt löögile, aga murumätas rikub löögi ära. Väljakul on päris palju mättaid lahti juba.
Käit on oma ettenähtud positsioonilt kõvasti ülespoole tõusnud ja täidab pigem juba paremäärepooliku rolli. Kui Käit tõuseb kõrgele, läheb Roosnupp veel kõrgemale.
Kallaste vahetati välja 30. minutil, Järvelaid asemele.
Armeenlaste nurgalöök ebaõnnestub. Hein nopib palli õhust.
Gruusia juhib kodus Makedoonia vastu 1:0. 13. minutil penaltist.
28. minut: Hein võtab Armeenia poolkaitsjalt jala pealt palli ära. Oli ohtlik kontrarünnak.
Kallaste küsib vahetust!
27. minut. Hea rünnak Eestil. Sappinen jääb väravavahiga üks-ühele, aga kohtuniku suluseisulipp on püsti.
26. minut: Kallaste klaarib peaga armeenlaste kauglöögi.
Pallivaldamine on 25. minutiks UEFA kodulehe andmetel 50-50.
24. minut: Sinjavskij triblas end vasakul äärel kaitsjast mööda, aga viimane puude jääb liiga tugevaks, mistõttu pall üle otsajoone veereb.
23. minut: Eesti koondis on tunginud vastase väljakupoolele ja sunnib ka Armeenia väravavahi Jurtšenko palli üle küljejoone lööma.
22. minut: Kallaste kingib palli Armeeniale. Korralikku pressingut teevad väljakuperemehed. Rünnak lõpeb tsenderdusega paremalt äärelt, aga tipuründaja pead vahele ei saa. Jätkub Heina väravasööduga.
Eesti koondisel lubatakse palli vallata küll. Kallaste pakub end korduvalt vasakul äärel spurtidega, aga viimatises olukorras otsustasid keskväljamehed palli tahapoole sööta.
15. minut: Hein peksab palli tribüünidele. Jäime ohtlikult surve alla.
Kallaste teeb valugrimasse, aga jätkab mängu. Henri Järvelaid saadeti juba sooja tegema.
Wbeymar saab kollase kaardi.
11. minut: Kallastele sõidetakse väga kõvasti jalga. Kallaste on valudes pikali. Eesti koondislased nõuavad kaarti.
Karistuslöök otse värava peale, aga läheb üle. Barseghjan oli sooritajaks.
Armeenia saab 9. minutil meie karistusala lähistel paremal äärel karistuslöögi. Kallaste tegi vea.
4. minut: Tunjov teenib vasakul äärel päris hea koha pealt vea. Karistuslöögi ajal vilistatakse meie meestele aga viga.
2. minutil Eestil juba ohtlik rünnak. Kallastelt vasakult äärelt tsenderdus keskele, aga läks natuke pikaks ja Roosnupp ei saanud palli kätte.
Kuki: Vaadates hümnide laulmist siis oli eestlasi kes seda kas ei oska või ei taha laulda. Seda et Tunjov laulis oli mulle kindlasti üllatus. Kutt ju eesti keelt üldiselt sisuliselt ju ei räägi. Igatahes lahe. Lets go Eesti.
Mäng on alanud!
Eesti U21 koondis tegi EM-valiksarjas Jelgavas Lätiga 1:1 viigi. Mõlemad väravad sündisid nurgalöögist. Eestil skooris peaga Sten Reinkort 53. minutil, Lätil toksas palli jalaga väravasse 61. minutil Marko Regža.
UEFA koduleht annab teada, et soojakraade on 29, ilm on selge, aga "väljak on pehme". Peakohtunik on Premier League'is vilistav inglane David Coote (pildil), teda abistavad Lee Betts ja Constantine Hatzidakis ja neljas kohtunik on Stuart Attwell. Foto: AP/Scanpix
Ene: Küll tahaks Eestile võitu! Hoian pöialt ja soovin edu.
Tomm: Panin Armeenia võidu peale panuse aga loodame ,et Eesti koondis karistab ja võtab mul rahad ära
Esimest korda on Armeenia koondise laagris Kolumbias sündinud ja 2015. aastal Armeenia klubi Kapani Ganzasariga liitunud poolkaitsja Wbeymar Angulo Mosquera (28), kes alustas ka laupäeval algkoosseisus Põhja-Makedoonia vastu.
Eelmise mänguga võrreldes on vahetusi lausa hulgim. Selline oli meie algrivistus Gruusia vastu: https://www.facebook.com/jalgpalleestis/photos/a.10153306434928815/10158452746053815/