FOTOD: Eesti U21 jalgpallikoondis tegi dramaatilise viigi Kasahstaniga

 (4)
Jalgpall U21, Eesti vs Kasahstan
Jalgpall U21, Eesti vs KasahstanFoto: Ilmar Saabas

Eesti U21 jalgpallikoondis viigistas sõprusmängu Kasahstani eakaaslastega 1:1. Külalised asusid juhtima 25. minutil. Eesti viigistas sisuliselt viimasel hetkel. Vastased teenisid kolmandal üleminutil oma trahvikastis punase kaardi, mis tähendas ka penaltit. Maksim Lipin sai võimaluse proovida ja ei eksinud. Eesti jaoks oli tegemist peaprooviga enne reedel Kadrioru staadionil toimuvat EM-valiksarja mängu Taaniga.

Avapoolajal oli mõlemal meeskonnal väga vähe ohtlikke momente, vahendab jalgpall.ee.

Teise poolaja alguses vahetas peatreener Martin Reim välja enam kui poole koosseisust. Mäng elavnes ning koondisel avanes rohkem võimalusi. Maksim Lipin ohustas kahe löögiga vastaste väravat ning teisel korral käis pall ka latis, kui väravavaht Lipini tugeva karistuslöögi sinna suunas.

Eesti suur surve kandis vilja lõpuminutitel. Pärast standardolukorda likvideeris Kasahstan ohu oma kastis, kuid sekundite jagu hiljem lõi mänguvälises olukorras vastaste mängija Igor Pikalkin trahvikastis kohtuniku silme all küünarnukiga Martin Ustaali, teenis punase kaardi ning Eesti meeskond sai võimaluse lüüa penaltit. Maksim Lipin ei eksinud ning suunas palli värava paremasse nurka.

Reimi sõnul oli teise poolaja mäng palju efektiivsem ning leidis, et meeskond peabki julgemalt mängima. "Väärisime ühte väravat," oli Reim teise poolaja mänguga rahul.

Seotud lood:

EESTI - KASAHSTAN 1:1 (0:1)

Väravad: 90.+4. pen. Maksim Lipin - 25. Alibek Ajaganov
Hoiatused: 37. Stanislav Lunin
Eemaldamine: 90.+3.

Eesti: 1-Marko Meerits, 2-Nikita Baranov (46. 19-Aleksandr Kulinitš), 3-Kevin Ingermann (46. 15-Marten Mütt), 4-Karol Mets, 5-Trevor Elhi (46. 17-Maksim Podholjuzin), 6-Andreas Raudsepp, 7-Karl Mööl (46. 20-Maksim Lipin), 10-Ilja Antonov (63. 16-Martin Ustaal), 11-Stanislav Goldberg (46. 8-Brent Lepistu), 14-Erkki Junolainen (46. 13-Elvis Liivamägi), 23-Hannes Anier (63. 21-Joel Indermitte).
Varus: 12-Siim-Sten Palm, 19-Aleksandr Kulinitš, 15-Marten Mütt, 17-Maksim Podholjuzin, 20-Maksim Lipin, 16-Martin Ustaal, 8-Brent Lepistu, 13-Elvis Liivamägi, 21-Joel Indermitte.

Futboliit (talgpall)