45. Gussev, 68. Alijev

Teine poolaeg:

Delfi toob peagi lugejateni koondiste peatreenerite kommentaarid!

Mäng on lõppenud.

90+2 minut: Eestil ohtlik olukord, kuid väravat ei tule.

86. minut: Ukraina ohtlik karistuslöök. Kotenko püüab.

83. minut: Eesti teenib penalti! Bärengrub tõmmatakse maha. Vassiljevi 11 meetri karistuslöögi väravavaht tõrjub, aimates õige nurga ära.

82. minut: Vassiljevi võimas karistuslöök, väravavaht tõrjub raskustega.

80. minut: Ukrainale järjekordne nurgalöök. Kaimar Saagi vastu tehakse nurgalöögi järel viga.

76. minut: Vassiljevilt hea sööt Purjele, kuid viimane mängib käega.

74. minut: Ukraina teenib ohtliku karistuslöögi. Mängitakse lühidalt lahti, rünnak lõpeb pealelöögiga, mille Kotenko suudab nurgalöögiks suunata.

70. minut: Ats Purje pealelöögi ukrainlaste puurivaht tõrjub.

68. minut: 2:0 UKRAINALE! Oleksandr Alijev jäetakse karistusalas täiesti vabaks ja ukrainlane suunab hea söödu väravasse!

66. minut: Ats Purje tuleb väsinud Tarmo Kingi asemele.

65. minut: EESTI VÕIMALUS! Meie vasturünnakul jääb napilt puudu, et Saag jõuaks pallini enne ukrainlaste väravavahti! Hea eeltöö tegi vasakul äärel Kruglov, kes söötis teravalt karistusalasse.

63. minut: Eesti on üritavam pool, kuid Ukraina kaitse on kindel.

57. minut: Pareiko asemele tuleb platsile Kotenko.

53. minut: Ukrainalt pikk sööt ette, kuid nende ründaja on suluseisus.

50. minut: Kink teeb kauglöögi, väravavaht püüab.

48. minut: Eesti alustab väga teravalt. Vassiljev annab kaks nurgalööki järjest.

Eesti teeb neli vahetust. Sisse Kruglov, Vassiljev, Saag ja Šišov. Välja Jääger, Ahjupera, Teniste ja Puri.

Esimene poolaeg:

Sergei Pareiko läks kohe pärast poolajavilet peatreener Tarmo Rüütli juurde sellisel ilmel nagu tahaks teisel poolajal vahetust.

Esimene poolaeg on lõppenud.

45. minut: 1:0 UKRAINALE! Oleg Gussev saab Timoštšukilt hea söödu ja lööb karistusalas külmavereliselt tagumisse nurka. Pareikol polnud mingit võimalust. Eesti kaitse prohmakas.

44. minut: Garmaš põrutab kaugelt peale. Kõrgelt mööda.

43. minut: Ukraina on avapoolaega selgelt domineerinud. Eestil pole olnud ühtegi väga ohtlikku olukorda.

41. Ukraina järjekordne nurgalöök. Rünnak lõppeb Timoshchuki ohtliku kauglöögiga. Õnneks mööda.

38. minut: Eesti kaitse on vastaste võimsa ründaja Milenskiga hädas, kes võtab taas palli omaks ja tekitab hea sööduga ohtliku olukorra. Ukraina poolkaitsjad spurdivad väga ohtlikult karistusalasse.

36. minut: Pareiko püüab ukrainlaste tsenderduse.

31. minut: Ukraina ohtlik tsenderdus. Gussev on taga postis, kuid ei ulatu Eesti õnneks pallini.

29. minut: Kink teenib Eestile esimese nurgalöögi. Väravavaht ja Bärengrub põrkavad nurgalöögi ajal peadpidi kokku ning kukuvad. Pärast hetkelist pausi mäng jätkub. Mõlemad mehed saavad jätkata.

26. minut: JÄLLE OHTLIK olukord Eesti värava all. Alijev pääseb karistusalasse, kuid Stepanov suudab tema pealelöögile ette jääda. Järgneb ohtlik nurgalöök.

24. minut: Bärengrub EKSIB kaitses, kuid meie õnneks ei suuda ukrainlased väga ohtlikku olukorda ära kasutada.

20. minut: Ukraina teeb keskväljal rumala valesöödu ja Eesti pääseb kontrarünnakule. Kink otsustas ise 35 meetrilt peale lüüa, kuid ohtu see ei kujutanud. Ukraina peatreener teeb kurja häält. Vahest oleks Kink pidanud Ahjuperale söötma...

17. minut: Hea tsenderdus Eestilt karistusalasse, kuid Ahjupera ei pääse peaga löögile.

15. minut: Eesti kombineerib ilusti ja Kink pääseb kauglöögile, mille ukrainlaste väravavaht püüab probleemideta.

12. minut: Mängu domineerib Ukraina. Ilmselgelt on keskväljal puudu Vassiljevi mängujuhi tööst.

10. minut: Pareiko püüab kauglöögi, mis põrkas enne väravat ohtlikult maha.

7. minut: OHTLIK OLUKORD! Ukraina esimese nurgalöögi järel mängitakse lühidalt lahti ja tuleb terav pealelöök. Pareiko saab näpud vahele ja lükkab palli üle värava. Sellele järgneb teinegi ohtlik moment meie värava all. Eesti kaitsjad olid suures segaduses.

4. minut: Ukraina teeb mängu esimese pealelöögi, kuid mingit ohtu see ei kujuta.

2. minut: Mäng on alanud väga rahulikult.

Mäng on alanud.

Eesti algkoosseis: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 15-Ragnar Klavan, 21-Andrei Stepanov, 16-Alo Bärengrub, 13-Martin Vunk, 6-Aleksandr Dmitrjev, 23-Taijo Teniste, 7-Sander Puri, 9-Tarmo Kink, 18-Jarmo Ahjupera

Ukraina algkoosseis: 12-Oleksandr Rõbka, 4-Anatoliy Timostšhuk, 5-Denys Garmaš, 8-Oleksandr Alijev, 9-Oleg Gussev, 17-Taras Mikhaljuk, 19-Jevgenii Konoplianka, 21-Bogdan Butko, 25-Artem Milenski, 27-Dmitro Tširginski, 33-Jevgeni Selin.

Kella kuue ajal hakkasid Eesti koondise fännid kogunema Vabaduse väljakule, et ühise rongkäiguga liikuda Lilleküla staadionile. Halva ilma tõttu aga palju inimesi kohale ei tulnud.

--

Maailma jalgpalliriikide edetabelis on Eesti 58. ja Ukraina 60. kohal.

Ukraina, kes saabus Tallinna oma ründestaari Andrei Ševtšenkota, võitis viimati Bulgaariat 3:0. Enne seda aga kaotati neli mängu järjest: Tšehhile 0:4, Uruguayle 2:3, Rootsile 0:1 ja Prantsusmaale 1:4.

Ukraina korraldab 2012. aasta EMi koos Poolaga.

Delfi teeb tänasest mängust online ülekande.