FOTOD: Eesti jalgpallikoondis tegi aasta esimeses kodumängus väravateta viigi Norraga

(55)
Lugejad valisid mängu parimaks Aksalu

Eesti jalgpallikoondis pidas täna Lilleküla staadionil aasta esimese kodumängu, leppides sõpruskohtumises 0:0 viiki Norraga.

Eesti parima väravamomendi luhtas 28. minutil Andreas Raudsepp, kes Konstantin Vassiljevilt karistusalla söödu saanuna palli väravasse lükkama ei ulatunud ning selle vastaste väravavahile kinkis.

36. minutil leidis Raudsepp omakorda hea sööduga Sergei Zenjovi, kuid viimane ei suutnud väravavahti üle mängida, vaid suunas palli selgelt postist mööda.

Norra oli skoori avamisele lähedal 59. minutil, kui Valon Berisha pealelöögile õnnestus käed vahele saada Mihkel Aksalul, kes Eestit veel mitmel korral halvimast päästis.

Mängule jättis oma pitseri värskelt soojendava katte alt vabanenud muruväljak, mis just kaunist söödumängu ei soosinud.

2014. aasta novembris sai Eesti Oslos Norra üle 1:0 võidu. Järgmises maavõistlusmängus kohtub Eesti teisipäeval Serbiaga, Norra võõrustab kodus Soomet.

<\/p>

Eesti - Norra jalgpall
Andres Vaher: Kui täna jagatuks punkte, võiks saadud silmaga ehk isegi rahule jääda - Norra oli parem ja tugevam, Norra võimalused olid teravamad. Eesti suutis luua kaks poolvõimalust (Raudsepp, Zenjov), aga kodumängus loodetav teravus puudus. Samas: et suudame kaitses endiselt kindlalt tegutseda, võib öelda, et vundament arenguks on olemas.
Andres Vaher: Kaptenipael rändas paar minutit tagasi Klavani käevarrelt Vassiljevile, päris lõpus saab seda kanda veel üks 30+ klubi liige Jääger.
90 minutit saab täis. Kohtunik annab veel kaks minutit mängulusti. Siis saab sisse sooja.
Ilja Antonov tuleb Vassiljevi asemele.
Norralased mängiva käega. Vassiljev laiutab käsi, publik vilistab. Kohtunik ei vilista.
Väljakule tuleb Nikita Baranov. Pingile Ragnar Klavan, kes annab kaptenipaela Vassiljevile.
83. min: Skjelbredi kauglöök läheb väravast üle. Vahetult enne seda oli meil õnne, et norralastele kastis pall jala peale ei jäänud.
Kallaste vahetatakse kohe ka välja. Sander Puri sisse.
Kallaste viskab pikali ja hoiab sääremarjast kinni. Arstid väljakul.
Mehi langeb nagu loogu - esmalt saab korraliku obaduse Anier, mõne sekundi pärast on valuröögatusega pikali Kallaste. Õnneks kummalgi midagi tõsist pole.
Vassiljev liigutati allapoole palle üles tooma, Zenjov äärele, Kallaste ründajaks.
Anier tuleb hoopis Raudsepa asemele. Zenjov liigub äärele?
60 minutit on täis tiksunud ja leiavad aset esimesed vahetused. Anier on valmis.
Zenjov jääb kohe järgmisel rünnakul pealelöögiga hiljaks. Kaitsja jõuab lööki blokeerima. Va-he-tust, va-he-tust!
Andres Vaher: Eestlaste esimesed puuted on kehvakesed, ründavate poolkaitsjate triolt (Vassiljev, Kallaste, Raudsepp) teravus puudub ja nii polegi ime, et endiselt tuleb/saab öelda: Norra avavärav ripub õhus.
59. minut: Norra parim võimalus! Aksalu suudab Berisha pealelöögi napilt väravast mööda tõrjuda. Siin oli sentimeetrtite küsimus. Nurgalöögi järel suudame ka veel ellu jääda.
Tõsiseks maadluseks on läinud meie värava all. Pealelöögid takerduvad õnneks Sinisärkide kaitsesse. Praegu olime füüsiliselt üle.
54. minut: Eesti esimene nurgalööök.
Zenjovile ei jää täna pallid üldse tihti ette pidama. Oleksime saanud ohtliku kontrarünnaku, kui Zenjov poleks Vassiljevi söötu vastu võttes nahkkera endast meetrite kaugusele lasknud. Viimane aeg oleks Anier mängu tuua.
51. minut: norralaste ohtlik kombinatsioon meie värava all lõpeb õnnelikult - Aksalu püüab palli.
Eesti koondis poolajal vahetusi pole teinud. Samuti ka Norra mitte.
Andres Vaher: Viik, mis sportlikus plaanis rahuldab pigem Eestit ja mängulises Norrat - külaliste käes on olnud kerge ülekaal. Samas on ka mõned Eesti vasturünnakud olnud ohtlikud. Sergei Zenjov tipuründajana on seni pettumus, kui üks hiilgav liigutus poolaja lõpus välja arvara. Karol Mets on mees omal kohal, minu hinnangul siiani Eesti parim.
45. min: Vassiljev proovib kaugelt, seekord mööda. Esimene poolaeg läbi.
Selline oli üks varasem Raudsepa võimalus.
38. min: Norra nurgalöögist tekkis ohtlik moment meie värava all. Pealelöögid peaga ja jalaga, Aksalu sai palli kätte.
36. min: Raudsepp võitis keskväljal palli, Zenjov triblas sellega filigraanselt edasi, lajatas õigel ajal pealegi, kuid päris korralikult vasakust postist mööda. Eesti seni parim võimalus.
34. min: Zenjov sai värava ette hea söödu, aga palliga midagi ohtlikku korda saata ei suutnud.
Andres Vaher: Norralaste füüsiline võimsus torkab silma pidevalt. Ka tunduvad nad olema seni näljasemad, võites suurema osa teisi palle. Eestlaste rünnakute avamine pannakse ülevalt kinni ja pikad pallid langevad samuti enamasti külaliste saagiks.
28. minut: Raudsepal tekkis audisisseviske järel hea võimalus päris viiekasti äärel, kuid väravavaht jooksis õigel ajal vastu.
28. minut: sidemes peaga Valon Berisha proovib kaugelt. Üle. Sama palju.
26. min: Vegard Forreni 20 meetri pealelöök lendab üle värava.
18. minut: Norral esimene nurgalöök. Aksalu tõrjus tsenderduse üle lati.
Teniste pea päästab meid hetkel.
15. minut: Zenjovil oli suurepärane söödukoht karistusalas Kallastele, kuid jätab kasutamata, hakkab enda vasakule jalale sättima ja kaotab palli. Kohe teisel pool Norra karistuslöök kasti nurgast.
Andres Vaher: Metsa ja Dmitrijevi kasutamise mudel ründefaasis on selge: Mets langeb keskkaitsjate vahele rünnakuid algatama, Dmitrijev asub kõrgemal. Metsa äsjane pall Tenistele oli tõeline mammu. Kui lisada, et Klavan on palliga sõber, siis ses vallas on meil kõik korras.
10. minut: Metsalt super sööt paremale äärele Tenistele, kelle tsenderdus maandub paraku Norra väravavahi käte vahel.
Hetkel on meile antud rünnakute ülesehitaja roll, Norra üritab nõelata kontratest.
Andres Vaher: Eesti tänase algkoosseisu peamine märksõna on kahtlemata Andreas Raudsepp ja eelkõige tõsiasi, et ta alustab parema ääreründaja/poolkaitsjana. Mäng näitab, mis on Magnus Pehrssoni idee selle käigu taga ja kuidas mitmekülgne pallur usaldust õigustab.
Avavile on antud! Leinaseisak Brüsseli sündmuste mälestamiseks möödus samuti vahejuhtumiteta.
Vahelduseks leiti hümni laulma mehed, kes ka selle sõnu algusest lõpuni teavad. Ansambel Noorkuu.
Trummirühm on lõpetanud, väljakule tuuakse lipud. Valmistutakse hümnideks.
Andres Vaher: Tervitused ka minu poolt! Norra, eelmise EM-valiktsükli absoluutselt noorim koondis, toetub suuresti Saksamaa liiga jõududele: neid on algriistuses neli (Rune Jarstein ja kapten Per Ciljan Skjelbred Berliini Herthast, Havard Nordtveit Möchengladbachi Borussiast ja Even Hovland Nürnbergist). Pingil on lisaks Örjan Nyland (Ingolstadt) ja Ruben Yttergard Jenssen (Kaiserslautern).
Huvitav säuts Twitterist - Julian Madsen, kes on Norras jalgpallitreener ütleb: "Pole vahet, kes on vastane, Per-Mathias Högmo kiidab neid ikka taevani. Eesti kõlab nagu maailma parimaid meeskondi." https://twitter.com/julianmads1/status/713041611677167617
Norra algkoosseis: 1-Rune A. Jarstein (Berliini Hertha), 16-Haitam Alesaami (IFK Göteborg), 21-Vegard Forren (Molde), 3-Even Hovland (Nürnberg), 17-Martin Linnes (Galatasaray), 20-Valon Berisha (Salzburgi Red Bull), 6-Havard Nordtveit (Mönchengladbach), 8-Stefan Johansen (Celtic), 15-Per Ciljan Sjkelbred (Hertha), 19-Jo Inge Berget (Malmö), 18-Adama Diomande (Hull City)Vahetuses: 12-Örjan Hasjkjold Nyland (Ingolstadt 04), 22-Andre Hansen (Rosenborg), 2-Jonas Svensson (Rosenborg), 4-Stefan Strandberg (Krasnodar), 5-Fredrik Gülbrandsen (Molde), 10-Ole Kristian Selnaes (St-Etienne), 13-Fredrik Midtsjö (Rosenborg), 9-Alexander Toft Söderlund (St-Etienne), 23-Ruben Yttegard Jenssen (Kaiserslautern)
Gunnar Leheste: Raudsepp algkoosseisus on paras üllatus. Seega Kallaste vasakul ja Raudsepp parem poolkaitse, Vassiljev tipuründaja taga ja Zenjov ees. Kaitsvad poolikud Mets ja Dmitrjev.