FOTOD: Eesti jalgpallikoondis nüpeldas koduväljakul Horvaatiat 3:0!

(186)
Jalgpall Eesti vs Horvaatia
Jalgpall Eesti vs HorvaatiaFoto: Andres Putting

Eesti jalgpallikoondis sai oma aasta esimeses kodumängus lausa uskumatu võidu - pidevalt EM- ja MM-finaalturniiridel tegusid tegev tugev Horvaatia alistati 3:0!

Eesti pääses juhtima juba mängu 59. sekundil, kui Siim Luts lõikas vastaste kaitsjate söödu vahelt ning saatis palli väravavaht Lovre Kalinici jalge alt võrku. Avapoolaeg lõppeski 1:0, kuigi ka Janar Toometil oli hiilgav võimalus, mille Kalinic päästis, ja mitu head tõrjet pidi tegema ka meie puurivaht Mihkel Aksalu.

Eesti teine värav sündis 81. minutil, kui vahetusest sekkunud Konstantin Vassiljev sai karistusalas Lutsult söödu ja saatis palli vasaku jalaga tagumisse nurka. Kulus vaid kolm minutit ja teine meie vahetusmees, Sergei Zenjov lõi juba Eesti kolmanda värava! Hea eeltöö tegi sellele väravale Vassiljev.

Eesti tänane koosseis: Mihkel Aksalu (46. Marko Meerits), Taijo Teniste (86. Karl Mööl), Nikita Baranov, Ragnar Klavan, Ken Kallaste, Artjom Dmitrijev (86. Ilja Antonov), Karol Mets, Mattias Käit, Janar Toomet (76. Konstantin Vassiljev), Siim Luts ja Henri Anier (70. Sergei Zenjov).

Maavõistlus: Eesti - Horvaatia
Raul Ojassaar: Mäng on läbi! Eesti kolm, Horvaatia null! FANTASTILINE!
Raul Ojassaar: Marko Meerits teeb suurepärase lähitõrje ning seejärel käib pall ka postis! Ei lähe see Horvaatia mäng täna kohe üldse mitte!
Raul Ojassaar: Kaks vahetust: Artjom Dmitrijev ja Teniste välja, Antonov ja Mööl sisse.
Raul Ojassaar: MEHED, MIS TE TEETE!? Vassiljev saadab sööduga Zenjovi kaitseliinist läbi ning kolmas on tõsiasi!
Raul Ojassaar: EESTI KOLM! 84. Sergei ZENJOV!
Raul Ojassaar: Vassiljev saab kastis Lutsult palli ning suskab selle vasaku jalaga tagumisse nurka!
Raul Ojassaar: EESTI LÖÖB TEISE! 81. Konstantin VASSILJEV!
Raul Ojassaar: Eesti toob trumpässad platsile: Toometi asemele tuleb valju aplalusi saatel Kostja Vassiljev. Ovatsioone väärib tegelikult ka Toometi esitus.
Raul Ojassaar: Eesti teine vahetus: Anier välja, Zenjov sisse.
Raul Ojassaar: Kaitsja Lešković tõmbab Anieri pikali ning saab mängu esimese kollase.
Raul Ojassaar: Juventuse mees Marko Pjaca väänab ise väga valusalt põlve ning viiakse kanderaamil ära.
Raul Ojassaar: 4987 on tänane publikunumber. Peaaegu viis tuhat!
Gunnar Leheste: Eestil läksid sooja tegema Antonov, Kruglov ja Zenjov. Kes neist täna mängu sekkub?
Raul Ojassaar: Teine poolaeg algas kohe Eesti rünnakuga, kuid Lutsu kukutamine Mark Clattenburgi arvates penaltivääriline ei olnud.
Gunnar Leheste: Eesti teeb teise poolaja alguses kohe vahetuse - Marko Meerits vahetab väravas välja Mihkel Aksalu.
Raul Ojassaar: Omapärane kolmveerandtund. Ise nõelasime vastast sellega, mis meil viimasel ajal on probleemiks olnud - avaminutite kontsentratsioon - ning seisime kaitses ülejäänud aja ära. Võtame eduseisu vastu!
Raul Ojassaar: Mihkel Aksalu lõpetab avapoolaja suurepärase tõrjega ning Eesti läheb pausile eduseisus - üks-null!
Raul Ojassaar: JANAR TOOMET! Eestil on suurepärane võimalus teiseks tabamuseks, aga Toometi lähilöögid suudavad väravavaht ja kaitsjad tõrjuda!
Raul Ojassaar: Mihkel Aksalu on rahvale juba päris mitmeid pantrihüppeid pakkuda saanud. Kui mängu alguses tundus ta pisut ebakindel, siis nüüd on ka kindluse tagasi saanud.
Merlee Kollamaa: Ìlus mängu algus
Raul Ojassaar: Horvaadid on tasapisi suruma hakanud. Päris paljud rünnakud tulevad Taijo Teniste äärest.
Gunnar Leheste: Ei olnud siiski kiireim. Enne sõda 1923. aastal lõi Vladimir Tell Leedu vastu värava 25. sekundil (nii väidavad toonased ajalehed). Eesti võitis selle kohtumise 5:0. Samas kiireima koduvärava au Luts siiski võttis, sest too mäng toimus Kaunases.
Raul Ojassaar: See võis vabalt olla Eesti koondise ajaloo kiireim värav. Eks see mõõdetakse hiljem täpselt üle, aga esimese minuti sisse jäi see kindlasti. Horvaadid on nüüd küll teisel pool platsil mitu korda tasapisi ohustanud, kuid Mihkel Aksalu on oma tööga toime tulnud.
Raul Ojassaar: Luts lõikab ise vastaste kaitsjate söödu vahelt ning saadab palli väravavaht Kalinici jalge alt võrku! Uskumatu algus eestlaste poolt!
Raul Ojassaar: EESTI JUHIB! SIIM LUTS VIIB EESTI 59 SEKUNDI JÄREL JUHTIMA!
Raul Ojassaar: Mäng algas!
Raul Ojassaar: Head Delfi Spordi sõbrad, pange end valmis - juba mõne minuti pärast alustame otse Lillekülast Facebook Live'i vahendusel jalgpallistuudioga, kus mina, Andres Vaher ja Gunnar Leheste mängu ja sellega seonduvat arutame. Püsige lainel!
Raul Ojassaar: Eesti algrivistus: Mihkel Aksalu, Taijo Teniste, Nikita Baranov, Ragnar Klavan, Ken Kallaste, Artjom Dmitrijev, Karol Mets, Mattias Käit, Janar Toomet, Siim Luts ja Henri Anier.
Raul Ojassaar: Martin Reim tegi võrreldes laupäevase valikmänguga Küprosel algkoosseisus viis vahetust: Dmitri Kruglovi asendab Ken Kallaste, Aleksandr Dmitrijevi Artjom Dmitrijev ning Henrik Ojamaad ja Sergei Zenjovi Janar Toomet ja Siim Luts. Konstantin Vassiljevi asemel on täna tipuründes Henri Anier.
Raul Ojassaar: Tere õhtust! Eesti jalgpallikoondis lõpetab märtsikuise koondiseakna koduse maavõistlusega, kui juba tunni aja pärast algab matš Horvaatiaga.

Delfi mängueelne jalgpallistuudio:

Laupäeval tegi Eesti MM-valiksarjas võõrsil väravateta viigi Küprosega, horvaadid alistasid aga võõrsil 1:0 Ukraina.

Horvaadid saabusid Tallinna oma kolme kuulsama mängija Luka Modrići, Ivan Rakitići ja Mario Mandžukićita, küll aga on meeskonnas näiteks Milano Interi ründaja Ivan Perišic.

Horvaatia asub FIFA edetabelis 16. ja Eesti 119. kohal.