Eesti alustas kohtumist teravalt, kuid eelmise aasta MM-i neljas meeskond sai kümneminutilise mängu järel ka oma mootori korralikult käima. Uruguai oligi avapoolajal domineerivamaks pooleks, puhkama mindi aga 0:0 viigiseisul.

Teisel poolajal vahetas Eesti koondise peatreener Tarmo Rüütli väljakule Konstantin Vassiljevi ja Vjatšeslav Zahovaiko. 62. minutil pääses Vassiljev paarikümnelt meetrilt löögile, pall tegi Uruguai puurivahi ees põrke ja lendas väravasse. Neli minutit hiljem tsenderdas Vassiljev nurgalöögi etteposti, kust Zahovaiko nahkkera jalaga puuri toimetas. 2:0 jäigi lõppseisuks.

Eesti - Uruguai 2:0

2. poolaeg:

90.+3. minut. Mäng on läbi, Eesti võitis 2:0!

90.+1. minut. Hernandez mängib Forlani löögile. Pareiko püüab palli probleemideta.

86. minut. Eestilt kiire vasturünnak. Kink lööb peale, vastaste väravavaht lükkab palli üle otsajoone.

85. minut. Uruguai on surve peale pannud. Eesti kaitse peab vastu.

82. minut. Lugano pealelöögi tõrjub Jääger väravajoonelt.

80. minut. Hernandeze sooritatud pealelöögi trahvikasti joonelt Piiroja blokeerib.

77. minut. Forlani korneri järel pääsevad uruguailased trahvikastist löögile, Eesti kaitse jääb pallile aga ette.

71. minut. Kink saab kollase kaardi.

66. minut. Eesti läheb 2:0 juhtima, kui Vassiljevi nurgalöögi lükkab eesposti juurest väravasse Zahovaiko!

62. minut. Vassiljev pääseb taas samast kohast löögile. Pall teeb Uruguai puurivahi ees põrke ja lendab väravasse! Eesti juhib 1:0!

60. minut. Vahetusest väljakule tulnud Vassiljev lööb paarikümnelt meetrilt peale. Pall lendab tribüünile.

50. minut. Eestil on võimalus kiirrünnakuks, ent Saag annab ebatäpse söödu.

49. minut. Kruglovi nurgalöök ei tekita Uruguaile probleeme.

1. poolaeg:

45. minut. Esimene poolaeg on lõppenud. 0:0.

44. minut. Abreu pealöögi Pareiko püüab. Poolaja lõpus on pall veerenud peamiselt keskväljal. Kumbki meeskond pole midagi ohtlikku suutnud korda saata.

34. minut. Purje teenib Eestile nurgalöögi, mis ei kujuta endast aga erilist ohtu.

24. minut. Uruguai ründab ohtlikult vasakult äärelt, tsenderdus trahvikastis aga kedagi ei leia.

16. minut. Hernandeze löögi Pareiko tõrjub. Uruguai on haaranud initsiatiivi.

11. minut. Kruglovi tagasisöödu Eesti karistusala lähistel lõikab vahelt Hernandez. Lõpuks lükkab Pareiko palli uruguailase jala pealt nurgalöögiks.

9. minut. Esimene ohtlik moment Uruguailt. Hernandez mängib Eesti kaitseliini üle ja pääseb karistusala joonelt löögile. Pall lendab väravast üle.

4. minut. Saag teenib Eestile esimese nurgalöögi, mis mängitakse lühikeselt lahti. Lõpuks toimetatakse pall trahvikahti, paraku ei taba Piiroja mänguvahendit.

3. minut. Saag on paremalt äärelt läbi pääsemas. Lugano suudab palli üle küljejoone lükata.

2. minut. Kruglov pääseb karistusala joonelt löögile. Pall lendab väravast mööda.

Koosseisud:

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 3-Taavi Rähn, 4-Raio Piiroja, 23-Andrei Sidorenkov, 11-Ats Purje, 6-Aleksandr Dmitrijev, 13-Martin Vunk, 5-Dmitri Kruglov, 20-Kaimar Saag, 18-Jarmo Ahjupera.
Varus: 12-Pavel Londak, 19-Alo Bärengrub, 15-Ragnar Klavan, 2-Tihhon Šišov, 14-Konstantin Vassiljev, 9-Tarmo Kink, 10-Vjatšeslav Zahovaiko, 8-Andres Oper, 7-Sander Puri.

Uruguai: 1-Juan Castillo, 2-Diego Lugano, 4-Jorge Fucile, 6-Mauricio Victorino, 16-Maximiliano Pereira, 19-Diego Perez, 17-Edigio Arevalo Rios, 18-Gaston Ramirez, 10-Diego Forlan, 13-Sebastian Abreu, 20-Abel Hernandez.
Varus: 13-Fernando Muslera, 3-Diego Godin, 19-Andres Scotti, 22-Martin Caceres, 7-Alvaro Gonzalez, 8-Sebastian Eguren, 14-Alvaro Pereira, 21-Sebastian Fernandez.

Enne mängu:

Kahekordne maailmameister Uruguai sai eelmisel aastal toimunud MM-il neljanda koha. Tallinnasse saabusid nad pea oma parimas rivistuses, teiste seas reisis Eestisse ka MM-i parimaks mängijaks valitud Diego Forlan.