Kuigi Flora läks Frank Liivaku ja Martin Milleri tabamustest 2:0 juhtima ning tundus võidu poole liikuvat, suutis avapoolaega mänguliselt valitsenud FCI Levadia viimase kümne minutiga mängu viigisadamasse tüürida - 84. minutil tegi peaga skoori Nikita Andrejev, kolm minutit hiljem karistas Flora kaitsjate peataoleku ära vahetusest sekkunud Kirill Nesterov.

Kuivõrd superkarikafinaalis lisaaega ei mängita, otsustati kohtumine penaltiseerias - seal hiilgas Levadia väravavaht Sergei Lepmets, kelle tõrje aitas seal levadialased 4:3 võidule. Flora poolelt eksisid Frank Liivak ja Markus Poom. Levadia poolelt ainsana Nikita Andrejev.

Viimane ja otsustav penalti Levadia uue ukrainlase Juri Tkatšuki poolt osutus sealjuures eriti dramaatiliseks - Flora puurivaht Mait Toom suutis selle küll tõrjuda, ent pall keris tema puutest siiski lõpuks üle väravajoone.

Levadia jaoks oli tegu nende ajaloo seitsmenda superkarikatiitliga.

Algkoosseisud:

Enne mängu:

Esimest korda ajaloos selgitatakse superkarikavõitja sisetingimustes - pakase tõttu peetakse kohtumine Lillekülas Sportland Arena asemel jalgpalliliidu sisehallis.

Mängu eel on kergeks favoriidiks FCI Levadia, kes on uue hooaja eel FCI Tallinnaga liitumise järel koosseisu mõnevõrra tugevdanud, peatreeneriks toonud serblase Aleksandar Rogići ning tema nõudmisel klubi tegutsemist omajagu professionaalsemaks muutnud - näiteks käidi hooaja eel ka Türgis treeninglaagris.

Kõik neli Flora ja Levadia eelmise hooaja Premium liiga kohtumist lõppesid viikidega. Selle hooaja eel kohtuti korra sealsamas sisehallis Taliturniiri raames ning siis jäi tulemusega 2:1 peale Flora.

Mullu võitis superkarika nüüdseks kadunud FCI Tallinn, kes alistas toona Flora lausa 5:0.

Tänane kohtumine algab EJL-i sisehallis kell 19.30. Delfi vahendab sündmuste käiku otseblogis.