FOTOD: 18-aastane Käit lõi teises koondisemängus kaks väravat! Eesti 4, Gibraltar 0

(171)

Eesti jalgpallikoondis alistas 2018. aasta MM-valiksarja esimeses kodumängus Gibraltari teise poolaja väravatest 4:0. Kaks tabamust sepistas 18-aastane Fulhami pallur Mattias Käit, ühe Konstantin Vassiljev ja Sergei Mošnikov.

Eesti alustas uue peatreeneri Martin Reimi esimest kohtumist küll agaralt ja energiliselt, kuid hoolimata mitmetest headest võimalustest avapoolajal skoori teha ei suudetud.

Väravaluugid avanesid aga kohe teise poolaja alguses - esimest korda valikmängus algkoosseisu pääsenud 18-aastane Käit võitis ise vastaselt palli, mängis Vassiljeviga kena seinasöödu ning libistas palli madalalt võrku - 1:0!

Avavärav vabastas sinisärgid pingetest ning üksteise järel tuli veel neli tabamust - Käidi järel sai jala valgeks ka Vassiljev, kes tõstis palli peene chip'iga üle väravavahi. Nurgalöögioukorrast sai oma teise kolli kirja Käit, matšile pani oma esimese koondiseväravaga kena punkti Sergei Mošnikov.

Oma MM-valikgrupis tõusis Eesti neljandale kohale - samal ajal toinunud teistes mängudes sai Belgia Bosnia ja Hertsegoviina vastu 4:0 võidu, Eesti esmaspäevane vastane Kreeka alistas samal ajal 2:0 Küprose.

Eesti - Gibraltar MM-valikmäng
lolscammer1: Eesti pole ammu sellist pommi teind, edu Martin Reimiga 😂
Raul Ojassaar: Siit meie poolt praeguseks kõik, aga olge ikka Delfi lainel - peagi pakume teile ka lugemiseks-vaatamiseks ka pikemat järelkaja!
Raul Ojassaar: Reim ETV-le Käidist (muigega): "Tuleb välja, et ta lööb väravaid ainult kahekaupa. Ta oli tubli ja sai hästi hakkama. Plaan, et ta rünnakuid ka võimalusel toetaks, toimis hästi."
Raul Ojassaar: Reim ETV-le: "Loomulikult oli meil pinge ja surve peal, esimest väravat ei tulnud ja ei tulnud. Mulle meeldis aga väravatest isegi rohkem see julgus rünnakutest osa võtta - iga kord, kui võimalusi oli, üritasime rünnakud lõpetada löögi või sööduga. Me ei võtnud kordagi jalga gaasilt, see ka vastased ilmselt lõpuks murdis."
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Käit ETV-s: "Värava juubeldus oli kokku lepitud. Kui lõin värava, jooksin Marko Meeritsa juurde."
Raul Ojassaar: Otsad kokku ka kõigi teiste mängude osas:Prantsusmaa - Bulgaaria 4:1Ungari - Šveits 2:3Läti - Fääri saared 0:2Luksemburg - Rootsi 0:1Holland - Valgevene 4:1Portugal - Andorra 6:0
Raul Ojassaar: Tabelis tõstab võit meid kahe vooru järel kuuendalt kohalt "koguni" neljandaks. Belgia (täna 4:0 Bosnia vastu) ja Kreeka (täna 2:0 Küprose vastu) jätkavad täiseduga, Bosnia ja Eesti on kolme punkti peal ning Küpros ja Gibraltar nullil.
Raul Ojassaar: Kõik! Eesti surub Gibraltari tulemusega 4:0 vastu muru ning kirjutab endale tabelisse selle valiksarja esimesed kolm punkti!
Raul Ojassaar: Ainult ühte oleks veel vaja, et tabelis ka väravate vahe kenasti nulli saada!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Mošnikov lõi oma 24. koondisemängus esimese värava.
Raul Ojassaar: Anier ei suuda taas palli võrku panna!
Raul Ojassaar: Või siis isegi ilma rikošetita. Ojamaale igatahes väravasööt.
Raul Ojassaar: Mošnikov saab kasti ääres palli ning paneb selle rikošetist võrku. Eesti ruulib!
Raul Ojassaar: SERGEI MOŠNIKOV LÖÖB 4:0! llus, Eesti!
Raul Ojassaar: Anier leiab nüüd kenasti kastis Ojamaa üles, kes joostakse tuimalt pikali, aga penaltit ei määrata.
Raul Ojassaar: Anieril taas suurepärane šanss, aga ei realiseeri ära!
Raul Ojassaar: Henri Anieril on suurepärane võimalus neljandaks, kuid väravavaht tõrjub tema üks-ühele olukorrast tehtud löögi!
Raul Ojassaar: Eesti viimase vahetusena on mängu sekkumas Brent Lepistu, kes vahetab välja tänase matši kangelase Käidi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Fääri saared lõid 70. minutil Lätile võõrsil 2:0. Andorra on juba kaks punast saanud, Portugal juhib seda mängu 5:0.
Raul Ojassaar: Lillekülas on täna kohapeal 4678 pealtvaatajat.
Raul Ojassaar: MATTIAS KÄIT LÖÖB VEEL ÜHE! Eesti kolm, Gibraltar null!
Raul Ojassaar: Ojamaalt nüüd hea sööt Anierile, kes teenib nurgalöögi.
Raul Ojassaar: Ojamaa läks Metsa hea vaheltlõike järel ise tegema, kuid tema löök on vastaste kindamehele lihtne saak.
Rain: meie poistel on topelt matusesärgid seljas,tubli,disainerid
Raul Ojassaar: Ja veel üks "suur hetk" - platsile tuleb üle pika aja Henrik Ojamaa, kes asendab paremal äärel Sergei Zenjovi.
Raul Ojassaar: Suurepärane võimalus Siim Lutsul, aga väravavaht tõrjub.
Raul Ojassaar: Eestilt päris huvitav vahetus - Mošnikov sisse, Vassiljev välja. Sergei Mošnikovi viimasest koondisemängust on ka ikka juba päris omajagu möödas.
Raul Ojassaar: Gibraltari mehed põrutavad hirmkõvasti peale ning rikošetist läheb pall väravast mööda! Huhh...
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Ronaldo on täna maha saanud kübaratrikiga. Ei tundu eriti haruldane, aga miskipärast koondises nii on. Portugal juhib Andorra vastu 4:0. https://twitter.com/GracenoteLive/status/784481824420487172
Raul Ojassaar: Üks on selge - olukord pingeosakonnas on nüüd tunduvalt parem. Suurem paine on nüüd läbi saanud, nüüd tuleb mäng kenasti ka lõpuni mängida.
Raul Ojassaar: Eesti mäng on paisu tagant valla pääsenud! Enam peenemalt ei saa! Vassiljev saab söödu liini taha ning tõstab palli efektselt üle väravavahi! Värav meenutas veidi mehe tabamust Hollandile...
Raul Ojassaar: 2:0! KOSTJA VASSILJEV! (Foto: H. Osula)
Raul Ojassaar: Kohe teise poolaja alguses! 18-aastane mängumees võidab ise vastase kolmandikul palli, mängib kenasti Vassiljeviga kokku ning libistab palli madalalt võrku! Hõissa! (Foto: Hendrik Osula)
Raul Ojassaar: MATTIAS KÄIT VIIB EESTI 1:0 JUHTIMA!
Raul Ojassaar: Teine poolaeg algas!
Raul Ojassaar: Meeskonnad on tasapisi tagasi platsile tulemas. Kumbki tiim vahetusi ei tee.
Raul Ojassaar: Ilm on ikka päris ära keeranud. Pressitribüün kallatakse totaalselt veega üle.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Pilt, mis annab ka ilmaoludest väikest aimu.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Inglisekeelses sotsmeedias pakutakse pigem Gibraltari võitu. https://twitter.com/AdamPrz/status/784476222894071809
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Teised skoorid poolajal:
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Andres Oper ETV poolajaintervjuus: "Alguses töötas meie kõrge press hästi. Lõime mitu võimalust. Lõpupoole poisid väsisid. Mänguplaan enam-vähem pidas. Pisidetaile on vaja ainult juurde rääkida. Proovime teisel poolajal mõlemad ääred mängu tuua, Lutsul oli praegu enda ääres keeruline. Võimalusi on. Nüüd peame ära ka lööma!"
Raul Ojassaar: Poolaeg! Eesti alustas küll kenasti, aga meie surve seejärel lahtus ning kolmveerandtunni lõpp oli juba pisut lahjavõitu. Ootame huviga teist poolaega, natuke värskust või värskendust oleks tarvis küll.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kreeka läks 42. minutil Küprose vastu 2:0 juhtima. Saabuvad esmaspäevaks Eestisse hea tujuga ilmselt.
Raul Ojassaar: Gibraltarile ei tohi standardolukordi kinkida. Löögile nad pääsevad, õnneks üle värava. Üksik hääl publikust skandeerib: "A-ma-töör, a-ma-töör." Siis jõuab tallegi kohale, et... see on ju tõsi.
Raul Ojassaar: Priestley mängitakse Eesti kaitseliini selja taha vabaks, aga Liverpooli mees (oh kui hea seda öelda on!) Klavan lahendab olukorra külma kõhuga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Belgia lööb 29. minutil Bosniale juba 2:0! Eden Hazard!
Raul Ojassaar: Anier saab Zenjov söödust löögile, kuid põrutab väravast mööda.
Raul Ojassaar: Pallivaldamisprotsent hetkel Eesti kasuks 61:39.
Raul Ojassaar: Nooruke Käit proovib kaugelt, kuid madal üritus lendab mööda.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Värav meie alagrupis! Belgia asus 26. minutil Emir Spahici omaväravast Bosnia vastu 1:0 juhtima.
Raul Ojassaar: Veel üks nurgalöök. Eesti taas surub.
Raul Ojassaar: Luts pikendab kõrge palli tagumise posti juurde Zenjovile, kuid tema pealelöök kihutab üle värava.
Raul Ojassaar: Gibraltarlased on ka nüüd ennast mängu sisse elanud ning saavad vahepeal ka ise palli vallata.
Raul Ojassaar: Uudisi ka lõunanaabrite poolelt - Läti on kodumurul Fääri saarte vastu kaotusseisu jäänud!
Raul Ojassaar: Eesti avaminutite tuhin on nüüd pisut lahtunud, kuid Gibraltari meestele jõutakse kõrget survet teha küll.
Raul Ojassaar: Uudiseid meie alagrupist - Kreeka on kodus Küprose vastu 1:0 juhtima asunud.
Raul Ojassaar: Gibraltar paneb standardolukorra järel palli meie väravasse, aga tõuseb ka suluseisulipp!
Raul Ojassaar: Anierilt taas terav pealelöök ning väravavahi tõrje oleks peaaegu Zenjovile ette kukkunud.
Raul Ojassaar: Taas väga hea sööst paremalt äärelt Zenjovilt, kuid tsenderdus Anierile ette ei kuku. Eesti mängib väga kõva tahtmisega!
Raul Ojassaar: Agaralt alustamisest rääkides - Cristiano Ronaldo on esimese nelja minutiga Portugali Andorra vastu juba 2:0 ette viinud.
Raul Ojassaar: Eesti on väga agaralt alustanud, tuleb rõõmuga öelda. Press on juba korralik.
Raul Ojassaar: Zenjovil on vastaste väravavahi eksimuse järel suurepärane võimalus värav lüüa, kuid kaitsjad suudavad palli väravajoonelt klaarida!
Raul Ojassaar: Oi-oi! Ohtlik! Pall käib teravalt väravaesiselt läbi, kuid Käit ei suuda ootamatult temani jõudnud mänguvahendit korralikult suunata!
Raul Ojassaar: ...mida läheb andma Kruglov. Varem toimetas neid ju üldiselt Vassiljev.
Raul Ojassaar: Eesti alustab palli valdamisega. Saame esimese nurgalöögi juba kolmandal minutil.
Raul Ojassaar: Läksime!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kätlemistseremoonial osales peaminister Taavi Rõivas isiklikult!
Raul Ojassaar: Eesti koondis mängib täna ühtlasi esimest korda uue disainiga koduvormis. Natuke selline leinalintide moodi see must varrukaäär on, aga muidu on ju täitsa kena!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Grete Paia hümnile hindeks 5+!
Raul Ojassaar: Hümnid lauldud, kõik on valmis!
Raul Ojassaar: Ilm pealtvaatajatele ei halasta - lisaks päris korralikule tuulele on nüüd hakanud ka pisut vihma tibutama.
Raul Ojassaar: Meeskonnad on soojenduse lõpetanud ning tagasi riietusruumi siirdunud. Eesti koondise algkoosseis tegi koos treeneritega veel enne seda platsi keskel ühe korraliku energiaringi.
Raul Ojassaar: Või siis äkki seda, et sealmaal pole selliseid vahendeid vaja?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Mängijad saabusid soojendusele. Ei näe ühtegi gibraltarlast, kes oleks pika pesuga või isegi pikas dressis riietusruumist välja tulnud. Eestlastel on pooled ikka pikas. Mis see näitab? Raudmehed?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Algkoosseisu pihta saamise kohta pole öelda muud, kui et see näitab, kelle toimetuses on kõige asjatundlikumad jalgpalliajakirjanikud. High five!