FOTOD | 18-aastane Hein esimest korda A-koondise treeningul, kuue mehe koroonatestide tulemusi veel oodatakse

 (3)

Eesti jalgpallikoondis kogunes täna sel aastal esimest korda, et valmistuda eelseisvateks Rahvuste liiga mängudeks Gruusia ja Armeenia vastu. Esimesest treeningust puudusid aga neli meest, kelle koroonatestide tulemused polnud trenni alguseks veel teada.

Treenerite käsutuses olid kõik koondisse kutsutud mängijad peale Taijo Teniste, Karol Metsa, Sergei Zenjovi, Georgi Tunjovi, Nikita Baranovi ja Mattias Käidi.

Esimest korda said A-koondise hõngu tunda 18-aastane Londoni Arsenali noorväravavaht Karl Jakob Hein ja Tartu Tammeka puurilukk Johan Pechter. Debüüt on tegemata ka endisel Flora kaitsjal, hiljuti Taani klubisse Vendsyssel FF siirdunud Henri Järvelaiul.

Eesti koondise koosseis Gruusia ja Armeenia vastu:

Väravavahid

Artur Kotenko (20.08.1981) – Tallinna FCI Levadia 27/0
Karl Jakob Hein (13.04.2002) – Londoni Arsenal (ENG) 0/0
Karl Johan Pechter (02.03.1996) – Tartu JK Tammeka 0/0

Kaitsjad

Taijo Teniste (31.01.1988) – Bergeni Brann (NOR) 77/0
Karol Mets (16.05.1993) – Stockholmi AIK (SWE) 61/0
Ken Kallaste (31.08.1988) – Tallinna FC Flora 45/0
Nikita Baranov (19.08.1992) – Karmiotissa FC (CYP) 38/0
Joonas Tamm (02.02.1992) – Tšernigivi Desna (UKR) 35/3
Märten Kuusk (05.04.1996) – Tallinna FC Flora 2/0
Michael Lilander (20.06.1997) – Tallinna FC Flora 2/0
Henri Järvelaid (11.12.1998) – Vendsyssel FF (DEN) 0/0

Seotud lood:

Poolkaitsjad ja ründajad

Konstantin Vassiljev (16.08.1984) – Tallinna FC Flora 119/25
Sergei Zenjov (20.04.1989) – Karagandõ Šahtjor (KAZ) 84/13
Henri Anier (17.12.1990) – Paide Linnameeskond 61/13
Ilja Antonov (05.12.1992) – Ararat-Armenia (ARM) 50/2
Henrik Ojamaa (20.05.1991) – Łódźi Widzew (POL) 43/1*
Mattias Käit (29.06.1998) – NK Domžale (SVN) 26/5
Rauno Sappinen (23.01.1996) – Tallinna FC Flora 25/2
Frank Liivak (07.07.1996) – Tallinna FC Flora 17/2
Mihkel Ainsalu (08.03.1996) – FK Lviv (UKR) 7/0
Mark Oliver Roosnupp (12.05.1997) – Tallinna FCI Levadia 7/0
Vladislav Kreida (25.09.1999) – Tallinna FC Flora 3/0
Vlasiy Sinyavskiy (27.11.1996) – Tallinna FC Flora 2/0
Georgi Tunjov (17.04.2001) – SPAL (ITA) 0/0

*Ojamaa kuulub koosseisu vaid esimeses mängus Gruusia vastu

Peatreener: Karel Voolaid
Abitreenerid: Mario Hansi, Aivar Anniste, Vladimir Vassiljev
Väravavahtide treener: Mart Poom
Kehalise ettevalmistuse treener: Ott Meerits
Arst: Kaspar Rõivassepp
Füsioterapeudid: Helvis Trääder, Marius Unt, Priit Lehismets
Mänedžer: Miko Pupart

Eesti meeste koondise mängud 2020 (Eesti aja järgi):

05.09.2020 kell 19.00 Eesti – Gruusia, A. Le Coq Arena (Rahvuste liiga)
08.09.2020 kell 19.00 Armeenia – Eesti (Rahvuste liiga)
07.10.2020 kell 19.00 Eesti – Leedu, A. Le Coq Arena (maavõistlus)
11.10.2020 kell 19.00 Eesti – Põhja-Makedoonia, A. Le Coq Arena (Rahvuste liiga)
14.10.2020 kell 21.45 Eesti – Armeenia, A. Le Coq Arena (Rahvuste liiga)
11.11.2020 Itaalia – Eesti (maavõistlus)
15.11.2020 kell 16.00 Põhja-Makedoonia – Eesti (Rahvuste liiga)
18.11.2020 kell 19.00 Gruusia – Eesti (Rahvuste liiga)

Futboliit (talgpall)