Eestlaste Premium liiga ja Nõmme Kalju mängija tähistus jõudis Iirimaa rahvusringhäälingusse

 (3)
Jalgpall Tallinna JK Legion vs FCI Levadia
Teisipäevane kohtumine Tallinna JK Legioni ja FCI Levadia vahel.Foto: Jaanus Lensment

Teisipäeval sai Eestist neljas riik Euroopas, kus kõrgliiga tasemel jalgpallihooajaga jätkatud. Seoses sellega on Eesti jalgpall sattunud rahvusvahelises pildis kõrgendatud tähelepanu alla.

Nii kirjutaski Iirimaa rahvusringhääling RTE kolmapäeva hommikul eile õhtul toimunud Premium liiga kohtumistest. Eraldi oli välja toodud mäng Nõmme Kalju ja FC Kuressaare vahel, mille Kalju 2:0 võitis. Tähelepanu tõmbas külaliste teise värava autor Kaarel Usta, kes tähistas tabamust kätepesu imiteerides.

"Usta tabamus kindlustas külalistele 2:0 võidu ning tema tähistus tühjade tribüünide ees - mis on Meistriliiga jaoks pika-ajaline poliitika - oli ikkagi meelelahutuslik," kirjeldati Iirimaa meedias eilset kohtumist.

Veel kohtusid eile omavahel Tallinna Legion - Tallinna FCI Levadia ja Paide Linnameeskond - Viljandi Tulevik. Levadia alistas võõrsil Legioni 2:0, Viljandi sai omakorda Paide üle 2:1 võidu.

Eesti Päevaleht kirjutas nädala alguses, et kuna Eesti on üks väheseid riike Euroopas, kus jalgpalli mängitakse, on ukse taha tulnud koputama ka rahvusvahelised telekompaanid.

Seotud lood:

„Huvilisi on olnud Euroopa eri piirkondadest. Ühtegi lepingut ei ole seni allkirjastatud,” tõdes Eesti jalgpalli liidu infojuht Mihkel Uiboleht Eesti Päevalehele. „Kui mõne lepingu sõlmime, siis teeme seda tõenäoliselt tuleval [sel] nädalal.”

Futboliit (talgpall)