Eestlaste koduklubid langesid Euroopa liigas konkurentsist

(2)
Sander Puri, jalgpall
Sander PuriFoto: Ilmar Saabas

Euroopa liiga kolmandas eelringis langesid eestlaste koduklubid konkurentsist, sest kaotuse pidid vastu võtma nii KuPs, Aalesund kui Vitesse. Eurosarjas jätkab eestlastest vaid Henrik Ojamaa, kelle koduklubi kaotas küll Meistrite liigas Panathinaikosele, aga saab võimaluse jätkata Euroopa liigas.

Eelmisel nädalal üllatuslikult Sander Puri väravast türklaste Bursaspori alistanud KuPS (Kuopio Palloseura) kaotas korduskohtumise võõrsil 0:6. Ats Purje mängis kaasa kogu kohtumise, Sander Puri tuli mängu 41. minutil, kui seis oli juba 0:3. Puri teenis teisel poolajal ka kollase kaardi.

Enar Jäägeri ja Sander Posti koduklubi Aalesund kaotas Küprose Nicosia APOEL-ile kodus 0:1 ja langes eurosarjast välja koguskooriga 1:3. Jääger viibis väljakul kogu kohtumise, Post lülitus mängu teise poolaja algades.

Vene suurklubi Mahhatškala Anži alistas Samuel Eto`o väravatest 2:0 Arhemi Vitesse. Kahe mängu kokkuvõttes oli Anži parem 4:0 ja lülitas seega Eesti väravavahi Marko Meeritsa koduklubi konkurentsist välja. Meerits Vitesse koosseisu ei kuulunud.

Eurosarjas jätkab mängimist vaid üks eestlane - Henrik Ojamaa ja Motherwell kaotasid Meistrite liigas kindlalt kreeklaste Panathinaikosele ja jätkavad tugevuselt teises eurosarjas ehk Euroopa liigas.