Eesti U-19 koondis viigistas Belgiaga

 (1)
Eesti U-19 koondis viigistas Belgiaga
Foto: Ilmar Saabas

Eesti U-19 jalgpallikoondis lõpetas Horvaatias toimunud Euroopa meistrivõistluste Eliitringi turniiri 0:0 viigiga Belgia vastu, teenides sellega ajaloolise punkti.

Kaks aastat tagasi kodus mängitud Eliitringis värava löönud, kuid punktita jäänud Eesti ei saanud seekord küll ühtki tabamust kirja, ent kirjutas tabelisse esimese punkti EM-valiksarja teisest ringist.

Peatreener Frank Bernhardt saatis edasipääsu finaalturniirile juba kindlustanud Belgia vastu väljakule pallurid, kes kohtumistes Horvaatia ja Portugali vastu vähese mänguajaga leppisid või pingile jäid ning hoolealused pakkusid tubli partii.

“Olen rahul tänase tulemusega ja sellega, et teenisime turniiri lõpuks punkti,” rääkis Bernhardt. “Edasipääsu juba kindlustanud Belgia mängis peaaegu kõigi põhimeestega, kuna meie palju rohkem vahetusi tegime. Arvan, et tulemus oli õiglane.”

Esimesel poolajal oli Belgial paar head võimalust skoor avada, kuid Marko Meerits hoidis Eesti värava lukus. Teisel kolmveerandtunnil oli kaks head šanssi Artur Rättelil ja üks Maksim Podholjuzinil, kuid kumbki ei jõudnud sihile.

“Võimetus väravaid lüüa sai meile sel turniiril saatuslikuks, sest arvan, et võinuks nii Horvaatiat kui Belgiat võita. Olime kolmekesi üsnagi võrdsed,” ütles Bernhardt. “Portugal oli selgelt tugevaim meeskond, kuid avamängus polnud neil õnne. Samas täna võtsime meie finaalturniiri võistkonnalt punkti ja see on hea.”

Eesti U-19 koondis alistus turniiri avamängus Horvaatiale 0:1 ja Portugalile seejärel 0:3. Esikoha ja pääsu finaalturniirile teenis 7 punkti kogunud Belgia. Portugal lõpetas 6 ja Horvaatia 3 silmaga. Eesti arvele kogunes 1 punkt.

1992. aastal sündinud poiste jaoks on tee U-19 koondises läbi. Nüüd hakkab järgmisel suvel Eestis toimuvaks finaalturniiriks valmistuma 1993. aastal või hiljem sündinud U-19 rahvusmeeskond.

Futboliit (talgpall)