Eesti U-19 ja U-17 jalgpallikoondised alustavad Balti turniiri


Eesti jalgpallifännid
Foto: Taavi Arus

Esmaspäeval algab Lõuna-Eestis U-19 ja U-17 noormeeste vanuseklassi jalgpalli Balti turniir, millest lisaks Eestile, Lätile ja Leedule võtab seekord osa ka Soome.

Otepääl, Tartus, Viljandis ja Võrus mängitavale turniirile läheb Eesti koondis mõlemas arvestuses püüdma esikohta, milleks peatreener Frank Bernhardti sõnul on meil kõik võimalused.

“1993. aastal sündinud poisid tulid U-17 vanuseklassis Balti turniiril võitjaks ning nüüd peavad nad näitama arengut. Usun, et oleme üks favoriite,” sõnas Bernhardt. “Ka 1995. aastal sündinud poiste näol on meil hea aastakäik, kes läheb kindlasti mängima kullale.”

Bernhardti juhendatav U-19 esindus alustab esmaspäeval kell 18.00 Võrus Läti vastu, mängib päev hiljem samal ajal Viljandis Leeduga ning oodatav finaal mängitakse neljapäeval kell 18.00 Tartu Tamme staadionil Soome vastu.

U-17 esindus, mille juhendamisega tegelevad Aivar Lillevere ja Lars Hopp, võõrustab esmaspäeval kell 14.00 Otepää Tehvandi staadionil Lätit, teisipäeval samal ajal Tartus Leedut ning lõpetab turniiri neljapäeval Viljandis kell 14.00 algava kohtumisega Soome vastu.

1993. aastal sündinud noormeestele on Balti turniir esimene etapp valmistumisel 2012. aastal Eestis toimuvaks Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks, 1995. aastal sündinute koondis võõrustab sügisel EM-kvalifikatsiooniturniiri, kus minnakse vastamisi Saksamaa, Slovakkia ning Albaaniaga.

U-17 ja U-19 Balti turniiri mängude ajakava:

27. juuni
kell 14:00 Läti - Eesti, Otepää Tehvandi staadion (U-17)
kell 14:00 Soome - Leedu, Viljandi linnastaadion (U-17)
kell 18:00 Läti - Eesti, Võru linnastaadion (U-19)
kell 18:00 Soome - Leedu, Tartu Tamme staadion (U-19)

28. juuni
kell 14:00 Läti - Soome, Otepää Tehvandi staadion (U-17)
kell 14:00 Leedu - Eesti, Tartu Tamme staadion (U-17)
kell 18:00 Läti - Soome, Võru linnastaadion (U-19)
kell 18:00 Leedu - Eesti, Viljandi linnastaadion (U-19)

30. juuni
kell 14:00 Leedu - Läti, Otepää Tehvandi staadion (U-17)
kell 14:00 Eesti - Soome, Viljandi linnastaadion (U-17)
kell 18:00 Eesti - Soome, Tartu Tamme staadion (U-19)
kell 18:00 Leedu - Läti, Võru linnastaadion (U-19)

Eesti U-17 koondise koosseis:

Erik Listmann, Põlva FC Lootos
Siim Mäeots, Pärnu JK
Marten Rimmel, SC Real
Pavel Marin, SC Real
Kevin Kauber, SC Real
Marko Kabel, Tallinna FC Levadia
Hindrek Ojamaa, Tallinna FC Levadia
Joonas Laurits, Tallinna FC Levadia
Lauri Välja, Tallinna FC Levadia
Karl Johann Reitalu, Tallinna FC Levadia
Marten Saarlas, Tallinna FC Levadia
Kristjan Tamme, Tallinna FC Levadia
Dmitri Bereitorov, Tallinna FC Štrommi
German Šlein, TJK Legion
Martin Jõgi, Tartu Linnameeskond
Kaspar Paur, Tartu Linnameeskond
Kevin Aloe, Valga FC Warrior
Sander Lootus, Valga FC Warrior

Eesti U-19 koondise koosseis:

Riido Reiman, FC Kuressaare
Johannes Kukebal, JK Tallinna Kalev
Martin Kase, JK Tallinna Kalev
Albert Kogan, Nymark (Norra)
Martin Ustaal, Paide Linnameeskond
Vadim Gurnik, Tallinna FC Flora
Märten Pajunurm, Tallinna FC Flora
Karol Mets, Tallinna FC Flora
Bert Klemmer, Tallinna FC Flora
Mikk Metsa, Tallinna FC Flora
Karl-Eerik Luigend, Tallinna FC Flora
Brent Lepistu, Tallinna FC Flora
Hannes Anier, Tallinna FC Flora
Valjo Kütt, Tallinna FC Levadia
Kevin Ingermann, Tallinna FC Levadia
Andreas Raudsepp, Tallinna FC Levadia
Juri Gavrilov, Tallinna JK Legion
Dmitri Knjazev, Tallinna JK Legion
Artur Pikk, Tartu JK Tammeka
Sander Lepik, Valga FC Warrior

Futboliit (talgpall)