Eesti U-17 jalgpallikoondis kaotas kahel korral Belgiale

 (2)
Eesti U-17 jalgpallikoondis kaotas kahel korral Belgiale
Foto: Ilmar Saabas

Eesti U-17 jalgpallikoondis kohtus sel nädalal kahel korral Belgia eakaaslastega ning pidi mõlemal korral vastu võtma 1:3 kaotuse.

Kohtumised kulgesid võrdlemisi sarnase stsenaariumi järgi, kuivõrd mõlemal puhul jäi Eesti avapoolaja alguses kaotusseisu, lasi lüüa ka teise värava, kuid tuli teise kolmveerandtunni alguses mängu tagasi tehes seisuks 1:2.

Nii teisipäeval kui neljapäeval otsustas kohtumise saatuse belglane Corentin Fiore, kes lõi kohtumise lõpuminuteil sisse karisuslöögi.

Eesti U-17 koondise peatreener Aivar Lillevere ütles, et kaotused teevad alati kurvaks, ent nägi mõlemas kohtumises ka positiivseid elemente.

“Poistes on kõvasti võitlusvaimu, kuid rahvusvahelisest kogemusest jääb veel vajaka,” sõnas Lillevere. “Me ei andnud kaotusseisus alla ja võitlesime lõpuni. Need mängud olid hea õppetund, sest mängijad mõistsid, kui palju kiiremini tuleb rahvusvahelises konkurentsis mõelda ja tegutseda.”

Esimeses mängus lõi Eesti värava Pavel Marin, kes tulistas sisse kauglöögi, teises oli täpne Hindrek Ojamaa, kes realiseeris 35 meetrilt karistuslöögi.

Eesti U-17 koondis tuleb uuesti kokku juunis, et osaleda 27.-30. juunini Lõuna-Eestis toimuval Balti turniriil.

Futboliit (talgpall)