Eesti treenerid käisid Norras kogemusi hankimas


FC Flora - Pärnu JK
FC Flora - Pärnu JKFoto: Taavi Sepp

Eesti naiste koondise ja noortekoondise treenerid käisid kogemusi ammutamas Norras, kus toimunud koolituse teema oli naiste jalgpall ja mängijate tee noorest jalgpallurist tippmängijaks.

Koolitusest võtsid osa A-koondise peatreener Jarmo Matikainen, kehalise ettevalmistuse treener Andrei Veis, tüdrukute U15 koondise peatreener Kätlin Hein ning abitreenerid Kaire Palmaru ja Sirje Roops. Lisaks Eesti delegatsioonile osalesid koolitusel Hollandi, Malta, Horvaatia ja Austria treenerid.

Norra alaliit tutvustas oma struktuuri ja süsteemi mängijate arendamisel. Seminaris osalejad esinesid omapoolsete ettekannetega, rääkides oma kogemustest samas valdkonnas. Koolituse raames külastati erinevaid spordikoole ja -akadeemiaid ning talenditreeninguid. Lisaks avanes võimalus vaadata möödunud aastal Norra meistriks tulnud LSK treeningut, kes valmistub märtsikuus toimuvaks naiste Meistrite liiga veerandfinaaliks Barcelonaga.

„Ma usun sellesse, et mida rohkem annad, seda rohkem ka tagasi saad. Norra oli oma töömeetodite suhtes väga avatud ja jagas meeleldi oma kogemusi. Saime näha erinevate vanuseklasside koondiste kogunemisi ja piirkondlikke treeninguid noormängijatele, mis olid väga informatiivsed. Koolitus oli kasulik ja andis aimu, milline on mängija teekond U14 vanuseklassist täiskasvanute võistkonnani Norras,” hindas kogemust positiivselt Matikainen.

Futboliit (talgpall)