Eesti saalijalgpallikoondis võõrustab kahel korral Armeeniat

 (1)
saalijalgpall, futsal
Foto: RUBEN SPRICH, REUTERS

Eesti saalijalgpallikoondis mängib lähipäevil kaks maavõistlust Armeenia esindusega. Viimsi Keskkooli spordisaalis minnakse vastamisi nii 16. kui 17. detsembril kell 20.30. Piletihinnaks on 2 eurot.

Kohtumine pakub mõlemale meeskonnale ettevalmistust jaanuaris toimuvaks EM-valiksarjaks, kus eestlased kohtuvad eelringis kodumeeskonna Leedu, Gruusia ning Šveitsiga.

„Eeldame, et armeenlased mängivad umbes sama stiili ning temperamendiga nagu Gruusia,“ kommenteeris vastast Eesti Jalgpalli Liidu rahvajalgpalli tegevjuht Ants Juhvelt, kelle vastutusalasse kuulub ka saalijalgpall.

Kui Eesti koondisega kaks korda mängitud, heitlevad armeenlased reedel, 19. detsembril, Kiili Spordihallis FC Ararat TTÜga. Eestlased jätkavad ettevalmistust aga jaanuari alguses, kui Poolas Tychys toimuva sõprusturniiril astutakse vastu võõrustajamaale Poolale, Makedooniale ning Moldovale. Mängud peetakse 4., 5. ja 7. jaanuaril.

Ning seejärel ongi käes EM-valiksari. Veel pole selgunud, mis järjekorras mängud toimuvad, kuid kohtumised leiavad aset 14., 15., ja 17. jaanuaril ning vastasteks on eespool mainitud Leedu, Gruusia ning Šveits. Eelringi võitja pääseb valikgruppi, kus ootavad ees Portugal, Rumeenia ning Kasahstan ning seal edukalt mängides on võimalik jõuda EM-finaalturniirile, mis toimub 2016. aasta veebruaris Serbias.

Futboliit (talgpall)