Eesti noortekoondis osaleb UEFA sõprusturniiril ja võõrustab Itaaliat


Eesti noortekoondis osaleb UEFA sõprusturniiril ja võõrustab Itaaliat
Eesti vs HispaaniaFoto: Hendrik Osula

Eesti jalgpalli U-17 vanuserühma jalgpallikoondis sõidab Riiga, kus 30. aprillist kuni 3. maini toimub UEFA sõprusturniir, kus osalevad Eesti, Läti, Soome ja Rootsi rahvusesindused.

30. aprillil kell 16 kohtub Eesti võõrustaja Lätiga, 1. mail kell 11 ollakse vastamisi Rootsi eakaaslastega ning 3. mail kell 11 Soomega. Lisaks peab Eesti U-17 koondis 22. mail kell 18 maavõistluse Tallinnas, kui Kotka tänaval asuval EJL TNTK väljakul kohtutakse Itaaliaga.

25.–28. juunini osaleb U-17 koondise Soomes toimuval Balti turniiril ning augustis võõrustab Tallinnas kahel korral Aserbaidžaani eakaaslasi.

„Nii sõprusturniir Riias, maavõistlused Tallinnas kui ka Balti turniir on osa ettevalmistusest sügisel toimuvaks Euroopa meistrivõistluste valikturniiriks,“ märkis U-17 koondise peatreener Lars Hopp. „Itaalia on väga tugev vastane, kes meile eelmisel aastal maavõistluses kaotas ja seega soovivad nad nüüd kindlasti võita.“

Hopp ütles, et 1997. aastal ja hiljem sündinud noormeeste koondisel on potentsiaali. „Oskuste poolest on tegu andeka ja hea grupiga, nüüd peavad nad näitama, et on võimelised ka nö musta tööd tegema,“ lausus U-17 peatreener.

Järgmisel nädalal Riias toimuvaks turniiriks sai koondisekutse 23 mängijast, kellest FC Levadia poolkaitsja Mattias Käit ei saa vigastuse tõttu osaleda.

Eesti U-17 koondise koosseis UEFA sõprusturniiriks

Seotud lood:

Väravavahid
Viktor Avilov (09.08.1997) – Tallinna FC Infonet
Sten-Marten Vahi (28.03.1997) – FC Nõmme United

Kaitsjad
Janar Adler (30.06.1997) – Tallinna FC Levadia
Oskar Berggren (30.10.1997) – Viljandi JK Tulevik
Braien Kaldoja (14.08.1997) – Tallinna FC Levadia
Siim Kask (21.03.1997) – Tartu JK Tammeka
Jan Kokla (29.05.1997) – FC Nõmme United
Kert Krusel (11.04.1997) – FC Nõmme United
Henrik Kummer (29.01.1997) – FC Nõmme United

Poolkaitsjad
Peeter Klein (28.01.1997) – FC Nõmme United
Hendrik Nälk (16.06.1997) – Viljandi JK Tulevik
Mart Paul Preiman (01.05.1997) – FC Nõmme United
Kristjan Prunn (01.02.1997) – Tallinna FC Levadia
Randin Rande (28.07.1997) – FC Nõmme United
Henri Reinvald (03.03.1997) – Tallinna FC Levadia
Herol Riiberg (14.04.1997) – Tallinna FC Flora
Mark Oliver Roosnupp (12.05.1997) – FC Nõmme United
Rasmus Tauts (07.01.1997) – Tartu JK Tammeka
Andrei Sadovoi (21.02.1997) – Tallinna JK Legion

Ründajad
Eduard Golovljov (25.01.1997) – Tallinna FC Infonet
Andrei Klimtšuk (28.05.1997) – Tallinna JK Legion
Roger Teor (11.05.1997) – Viljandi JK Tulevik

Peatreener: Lars Hopp
Abitreener: Kristen Viikmäe
Väravavahtide treener: Oleg Andrejev
Füsioterapeut: Kristiina Lind

Futboliit (talgpall)