Eesti noored jalgpallurid astuvad täna Inglismaa tippklubide mängijate vastu


Jalgpalli U19 finaalturniiri publik
Kodusel U19 EM-finaalturniiril oli palju pealtvaatajad, kui palju publikut läheb staadionile täna?Foto: Hendrik Osula

Täna Tallinnas algaval U-19 Euroopa meistrivõistluste valikturniiril kohtub Eesti avamängus kell 19:00 A. Le Coq Arenal Inglismaaga, kelle koosseisu kuuluvad teiste seas Manchester Unitedi, Arsenali, Liverpooli ja Manchester City noored.

U-19 EM-valikturniiril osalevad lisaks Eestile ja Inglismaale ka Ukraina ja Fääri saarte esindused.

Inglismaa U-19 esinduse peatreener Noel Blake külastab Eestit lühikese aja jooksul juba teist korda – mees oli ametis ka juulikuisel U-19 EM-finaalturniiril, kus tüüris oma hoolealused poolfinaali. Suvel Eestis käinud mängijatest kuuluvad nüüdki koosseisu Eric Dier, John Lundstram ja Hallam Hope.

50-aastane kogenud juhendaja Blake esindas mängijana selliseid klubisid nagu Aston Villa, Shrewsbury Town, Birmingham City, Portsmouth, Leeds United, Stoke City, Bradford City, Exeter City ja Dundee. Jamaikal sündinud mees on treenerina töötanud Exeter Citys ja Stoke City noorteakadeemias, viimaste aastate jooksul Inglismaa U-19 koondise heaks.

Seekordsel EM-valikturniiril Tallinnas näeme ka 2009. aasta U-19 Euroopa meistrivõistluste finaali kordust – toona alistas Ukraina Donetskis rohkem kui 25 000 pealtvaataja ees Inglismaa ja tuli koduseinte toel esmakordselt Euroopa meistriks.

Päevapilet U-19 EM-valikturniiril, millega pääseb mõlemale sama päeva kohtumisele, maksab 2 eurot. LHV Jalgpallikaardiga ja Jalgpallihaigla liikmekaardiga on sissepääs tasuta.

Seotud lood:

KOOSSEISUD

EESTI U-19

Väravavahid

Martti Puolakainen (12.08.1994) – IFK Grankulla (Soome)

Riido Reiman (19.02.1994) – Sörve JK

Kaitsjad

Kevin Aloe (07.05.1995) – Tallinna FC Flora

Edgars Butlers (27.08.1994) – TJK Legion

Sander Lootus (31.08.1995) – Tallinna FC Flora

Siim Mäeots (19.08.1995) – Pärnu JK

Ragnar Piir (17.10.1994) – Tallinna FC Flora

Janar Õunap (09.09.1994) – Viljandi JK Tulevik

Poolkaitsjad

Mikk Jürisson (05.08.1994) – Tallinna FC Levadia

Harles Läst (22.06.1994) – Tallinna FC Levadia

Rene Puhke (16.08.1994) – Paide Linnameeskond

Karl Johann Reitalu (13.05.1995) – Tallinna FC Flora

Tauno Tekko (14.12.1994) – Pärnu Linnameeskond

Kenet Vuks (24.08.1994) – Tallinna FC Levadia

Ründajad

Kevin Kauber (23.03.1995) – Åbo IFK (Soome)

Robert Kirss (03.09.1994) – Pärnu Linnameeskond

Nikita Koger (06.05.1994) – Tallinna FC Levadia

Marten Saarlas (29.03.1995) – Tallinna FC Levadia

Peatreener: Karel Voolaid

Abitreener: Liivo Leetma

Väravavahtide treener: Ain Tammus

INGLISMAA U-19

Väravavahid

Jordan Pickford (07.03.1994) – Sunderland

George Willis (30.07.1995) – Sheffield United

Kaitsjad

Jordan Cousins (06.03.1994) – Charlton Athletic

Eric Dier (15.01.1994) – Sporting Clube de Portugal (POR)

Adam Jackson (18.05.1994) – Middlesbrough

Jack O’Connell (29.03.1994) – Blackburn Rovers

Brad Smith (09.04.1994) – Liverpool

Jack Stephens (27.01.1994) – Southampton

Poolkaitsjad

Calum Chambers (20.01.1995) – Southampton

George Evans (13.12.1994) – Manchester City

Raheem Hanley (24.02.1994) – Blackburn Rovers

John Lundstram (18.02.1994) – Everton

Blair Turgott (22.05.1994) – West Ham United

Ründajad

Chuba Akpom (09.10.1995) – Arsenal

Jack Barmby (14.11.1994) – Manchester United

Jordi Hiwula-Mayifuila (21.09.1994) – Manchester City

Hallam Hope (17.03.1994) – Everton

Adebayo Azeez (18.01.1994) – Charlton Athletic

Peatreener: Noel Blake

Abitreener: Andy Cale

Väravavahtide treener: Simon Smith

UKRAINA U-19

Väravavahid

Olexiy Bashtanenko (16.03.1994) – Dnipro Dnepropetrovsk

Bogdan Sarnavskyi (29.01.1995) – Arsenal Kyiv

Kaitsjad

Oleksandr Azatskyi (13.01.1994) – Metalist Kharkiv

Denys Barvinko (16.02.1994) – Metalist Kharkiv

Ihor Duts (11.04.1994) – Shakhtar Donetsk

Roman Miroshnyk (03.01.1994) – Metalurg Donetsk

Mykhailo Shyshka (05.07.1994) – Shakhtar Donetsk

Eduard Sobol (20.04.1995) – Metalurg Zaporizhzhya

Poolkaitsjad

Oleksandr Andriyevskyi (25.06.1994) – Metalist Kharkiv

Andrey Bliznichenko (24.07.1994) – Dnipro Dnepropetrovsk

Ambrosiy Chachua (02.04.1994) – Karpaty Lviv

Valeriy Gryshyn (12.06.1994) – Shakhtar Donetsk

Dmytro Mishniov (26.01.1994) – Illichivsk Mariupol

Vladyslav Pavlenko (04.05.1994) – Tavriya Simferopol

Oleksandr Vasyliev (27.04.1994) – Dnipro Dnepropetrovsk

Vladlen Yurchenko (20.03.1994) – Shakhtar Donetsk

Ründajad

Dmytro Khl’obas (09.05.1994) – Dynamo Kyiv

Oleksiy Khoblenko (04.04.1994) – Dynamo Kyiv

Peatreener: Yurii Moroz

Abitreener: Serhiy Demianets

Väravavahtide treener: Valerii Palamarchuk

FÄÄRI SAARED U-19

Väravavahid

Jakup Højgaard (06.02.1994) – B36

Eli Nolsøe Leifsson (05.01.1994) – HB

Kaitsjad

Teitur J. Olsen (10.05.1995) – TB

Poul Nolsøe Mikkelsen (19.04.1995) – KÍ

Sonni Ragnar Nattestad (05.08.1994) – FC Midtjylland (Taani)

Allan J. Hansen (01.04.1994) – EB/STREYMUR

Eirikur Magnusarson (05.03.1994) – TB

Jon Aki Jacobsen (02.11.1995) – FC SUDUROY

Patrick Larsen (05.06.1995) – B36

Poolkaitsjad

Haraldur Højgaard (21.03.1995) – B68

Brandur H. Olsen (19.12.1995) – FC København (Taani)

Torur Justesen (01.04.1995) – KÍ

Hørdur Askham (22.09.1994) – 07 VESTUR

Marcus Brun Rasmussen (01.07.1994) – SUSA (Taani)

Ründajad

Roi Av Fløtum (30.12.1994) – HB

Ragnar Tausen (06.09.1994) – TB

Rasmus Dan Sørensen (27.05.1995) – B36

Poul Ingason (28.09.1995) – TB

Peatreener: Eydun Klakstein
Abitreener: Oddbjørn Joensen

Futboliit (talgpall)