Avapoolaeg kulges küll Saksamaa initsiatiivil, ent peale 10. minuti Serge Gnabry tabamust ei suutnud külalised oma võimelusi realiseerida. Hoopis Eesti ulatas favoriidile ise abikäe, kui Kevin Kauber teenis 40. minutil teise kollase kaardi ja oli sunnitud väljakult lahkuma.

Oma tahtmiseta Saksamaa siiski ei jäänud. Niklas Süle lõi 61. minutil 2:0 ja vaid kaks minutit hiljem tegi Eesti leerist Kevin Aloe keskväljal vea, mille järel ka tema punase kaardi sai. Mängu lõpp kuulus selgelt Saksamaale, kes lõi järelejäänud minutite jooksul veel kolm kolli.

Koondise juhendaja Frank Bernhardti sõnul maksid Eestile kätte enda rumalad vead, mis ei lubanud tugeva vastase vastu paremat tulemust välja mängida.

“Kuni olime üheteistkümnekesi, püsis mängupilt korralik, kuid on selge, et üheksakesi on nii tugeva vastase vastu üliraske,” rääkis Bernhardt. “Seekord teeb meie elu keerulisemaks ka see, et viis põhimängijat on puudu ja mitu poissi on aasta nooremad.”

Eesti järgmine vastane laupäeval, 15. oktoobril A. Le Coq Arenal kell 19.00 on Slovakkia, kes neljapäeval alistus mõneti üllatuslikult 1:2 Albaaniale.

SAKSAMAA - EESTI 5:0 (1:0)

Väravad: 10. Serge Gnabry, 61. Niklas Süle, 66. Marian Sarr, 74. Said Benkarit, 80. Jeremy Dudziak
Hoiatused: 37. Serge Gnabry - 35., 40. Kevin Kauber
Eemaldamised: 40. Kevin Kauber, 63. Kevin Aloe

Saksamaa : 1-Oliver Schnitzler, 2-Pascal Itter, 3-Jeremy Dudziak, 4-Marian Sarr, 5-Niklas Süle, 6-Leon Goretzka, 7-Maximilian Dittgen (66. 18-Christian Mauersberger), 9-Said Benkarit, 10-Max Meyer (71. 13-Leon Lingerski), 11-Serge Gnabry (51. 17-Marcel Hilssner), 16-Lukas Fröde.
Varus: 12-Marvin Schwäbe, 8-Nico Brandenburger, 13-Leon Lingerski, 14-Kevin Akpoguma, 15-Davie Selke, 17-Marcel Hilssner, 18-Christian Mauersberger.

Eesti : 1-Kristjan Tamme, 2-Marko Kabel, 3-Kevin Aloe, 4-Hindrek Ojamaa, 5-Lauri Välja, 6-Pavel Marin (72. 14-Dmitri Bereitorov), 7-Kaspar Paur, 8-Karl Johann Reitalu, 10-Rauno Sappinen (57. 9-Frank Liivak) 11-Kevin Kauber, 18-Andre Järva (41. 16-Gregor Aru).
Varus: 12-Magnus Karofeld, 9-Frank Liivak, 13-Fredrik Aardemäe, 14-Dmitri Bereitorov, 15-Rauf-Roman Mikailov, 16-Gregor Aru, 17-Mirza Gassimov.