Jarmo Ahjupera jätkas Ungaris väravasoonel, kui lõi Ujpesti 2:2 viigimängus Debreceni vastu oma meeskonna kõik väravad. Mõlemad Ahjupera tabamused viigistasid seisu (Vaata videot SIIT). Ujpest on 22 mängust teenitud 27 silmaga kümnes.

Sergei Pareiko tõrjus taas penalti, kui Krakowi Wisla mängis Poola meistrisarjas 2:2 viiki Sander Puri tööandja Kielce Koronaga. Vigastust raviv Puri kaasa ei teinud. Võiduks Pareiko tõrjetest siiski ei piisanud ning ehkki Wisla asus 2:0 ette, viigistas Korona 93. minutil omaväravast seisu. Pärast 21 kohtumist on Wisla 41 punktiga liider, Korona on 28 silmaga üheksas.

Inglismaa esiliigas alistas Tarmo Kingi Middlesbrough võõrsil 2:1 Mihkel Aksalu Sheffield Unitedi. Mõlemad eestlased jäid pingile. Varumeheks jäi Aksalu ka nädala sees, kui võõrsil jäädi 0:3 alla liider Queens Park Rangersile. Kui esiliigat jääb mängida veel kuus vooru, on Boro 48 punktiga 17. kohal, United 35 silmaga viimane ehk 24. kohal.

Ragnar Klavan ei kuulunud AZ Alkmaari koosseisu, kes mängis kodus 1:1 viiki NAC Bredaga. Pärast 30 vooru on AZ 53 punktiga viies.

Sergei Zenjov andis Lvivi Karpatõ 3:1 võidumängus Mariupoli Illitšivetsi üle oma meeskonna esimese värava söödu. 60. minutil seisul 1:1 vahetati Zenjov välja. Pärast 24 kohtumist on Karpatõ 42 punktiga viies.

New York Red Bulls pidi Põhja-Ameerika profiliigas MLS vastu võtma esimese kaotuse, kui võõrsil alistuti Philadelphia Unionile 0:1. Joel Lindpere mängis kõik 90 minutit. Idakonverentsis viis punkti teeninud Red Bulls on tabelis kuues.

Vjatšeslav Zahovaiko jäi Portugali kõrgliigas pingile, kui tema koduklubi UD Leiria kaotas võõrsil 1:4 Vitória Setúbalile. Kui mängida jääb neli kohtumist, asub Leiria 30 punktiga 11. kohal.

Kaimar Saag tegi Taanis Silkeborgi eest kaasa terve kohtumise, kui kodus alistati 1:0 FC Midtjylland. SønderjyskE (Andrei Sidorenkov sisse 67. minutil) alistus 0:2 Nordsjællandile. Pärast 24 vooru on Silkeborg 31 punktiga viies, SønderjyskE 29 punktiga seitsmes.

Konstantin Vassiljev oli Sloveenais täpne Luka Koperi eest, kui kodus alistati 4:1 Vassiljevi endine klubi Lendava Nafta. Nädala keskel alistas Koper 3:0 CM Celje, Vassiljev teenis vastaste kaitsjale punase kaardi ja osales kahe värava eeltöös. Liigatabelis on viimased kolm mängu kindlalt võitnud Koper 46 punktiga kolmas, mängida jääb üheksa kohtumist.

Aleksandr Dmitrijev ja Vladimir Voskoboinikov alustasid Venemaa esiliigat võidu ja kaotusega. Jekaterinburgi Ural kaotas avamängu (Dmitrijev 66. minutil kollane, välja 67. minutil) 1:3 Sotši Žemtšužinale ja alistas teises (Dmitrijev sisse 86) 1:0 Novorossiiski Tšernomoretsi. FK Himki võitis esimese mängu (Voskoboinikov sisse 88.; värav 90. minutil) 2:0 Jaroslavli Šinniku vastu, kuid kaotas teise (Voskoboinikov sisse 81) 2:4 Brianski Dinamole.

Bucaspor oli Türgis vaatamata arvulisse vähemusse ja kaotusseisu jäämisele 2:1 parem Karabüksporist. Eelmisel nädalal omavärava kirja saanud Pavel Londak jälgis kohtumist varumeestepingilt. 28 voorust teenitud 24 punkti jätavad Bucaspori 16. kohale.

Andres Oper (välja 80. minutil) ei suutnud Küprose kõrgliiga meistritiitli turniiril Larnaka AEK-d päästa 0:2 kaotusest Anorthosisele. Kui mängida jääb neli kohtumist, on AEK 42 punktiga neljas, kolmandal real paiknevast Anorthosisest kuue silma kaugusel.

Artur Konteko seisis Paphose väravas, kui võõrsil alistati 3:1 Alki. Ats Purje kaasa ei teinud. Neljases grupis, kus viimane langeb välja, on Paphos hetkel 29 punktiga neljas, kuid pügala võrra kõrgemal asuvast Alkist ollakse kolme punkti kaugusel.

Varna Cherno More jätkas Bulgaaria tippliigas head hoogu, purustades kodus 5:0 Rakovski. 63. minutil vahetusest sekkunud Daniil Ratnikov tegi 10 minutit hiljem seisuks 4:0. Cherno More asub pärast 21 vooru 36 punktiga neljandal kohal. Teisipäevases karikamängus pidi Cherno More vastu võtma 0:2 kaotuse Sofia CSKA-lt, mis langetas nad edasisest konkurentsist. Ratnikov kaasa ei teinud.

Andrei Stepanov aitas FK Gomelil möödunud nädalal Valgevene kõrgliigas teenida neli punkti lisaks, kui kolmapäeval saadi jagu Mogiljovi Dneprist 2:1 ja pühapäeval viigistati Minski Dinamoga 0:0. Stepanov tegi mõlemas kohtumises kaasa 90 minutit. Pärast 3 vooru on Gomel viie punktiga kuues.

IFK Norrköping kaotas Rootsi kõrgliigas võõrsil 0:2 Geflele. Joonas Tamm Norrköpingi koosseisu ei kuulunud. IFK on pärast kahe vooru kolme punktiga üheksas.

“Norralased” said läinud nädalavahetusel kirja 1:0 võidud. Aalesund (Enar Jääger, Sander Post 90) oli parem Haugesundist ja Fredrikstad (Raio Piiroja 90) Bergeni Brannist. Kolme vooru järel on Fredrikstad 6 punktiga kuues, Aalesund 3 silmaga 13nes.

Dmitri Kruglov ja Bakuu Inter viigistasid Eesti koondislase endise tööandja Bakuu Neftšiga kodus 1:1. Inter asus juhtima juba 2. minutil ning hoidis seda seisu 86. minutini, kui vastased realiseerisid penalti. Minut varem oli Inter jäänud kümnekesi. Inter on 42 punktiga viies, liider Neftšist 14 silma kaugusel.

Timisoara alistas Rumeenia kõrgliigas 3:2 viimasel kohal asuva Sportul Studentesci. Sergei Lepmets koosseisu ei kuulunud. Pärast 25 vooru on Timisoara 51 punktiga teisel kohal.

Taavi Rähni koduklubi Hiina esiliigas Tianjin Songjiang mängis kodus 0:0 viiki Pekingi Tehnoloogiainstituudi meeskonnaga. Pärast kolme vooru on Songjiang viie silmaga kuues.

Küprose esiliiga üleminekuturniiril viigistas Martin Vunki leivaisa Nea Salamis Famagusta võõrsil 1:1 Limassoli Arisega. Deniss Malovi klubi Aradippou Omonia kaotas 1:3 Deryniasi Anagennisile. Neljast seltskonda juhib võrdsete punktide juures Arisega Nea Salamis, Omonia jääb liidreist viie punkti kaugusele.

Hollandi esiliigas kaotas Sittardi Fortuna võõrsil 1:2 Volendamile. Henrik Ojamaa pääses väljakule 70. minutil vahetusest. Telstar viigistas RBC-ga. Marek Kaljumäe koosseisu ei kuulunud. 30 vooru järel on Telstar 30 silmaga 14., Fortuna 22 punktiga 16. kohal.

Saksamaa Regionalliga lõuna alagrupis oli Pfullendorfi eest teist mängu järjest täpne Ingemar Teever, kes aitas oma meeskonna 2:1 võidule Karlsruhe SC duubli üle. Teeveri värav sündis 8. minutil. Pfullendorf hoiab 30 punktiga 11. kohta.

Pille Raadik mängis Aland Unitedi eest kõik 90 minutit, kui Soome naiste meistriliiga avavoorus alistuti eduseisust 1:2 HJK-le.