Eesti jalgpallikoondise uus peatreener on rootslane Magnus Pehrsson

 (10)
Magnus Pehrsson
Magnus PehrssonFoto dif.se

Eesti koondise peatreeneri kohal alustab uuest aastast tööd rootslane Magnus Pehrsson, kes oma mängijakarjääri jooksul teenis Rootsi meistritiitlil, ligi 30 mängu Rootsi noortekoondistes ja kuulus Rootsi meeste koondise vaatevälja. Treenerina on Pehrsson olnud ametis nii Rootsi kui ka Taani kõrgliigas.


Pehrsson (sündinud 25.05.1976) on peatreenerina viinud Rootsi karikafinaali nii Atvidabergi kui ka Djurgardensi ning Taani karikafinaali Aalborgi. UEFA karikasarjas jõudis Aalborg tema käe all 16 parema hulka, alistades teel sinna Hispaania klubi Deportivo La Coruna kahe mängu kokkuvõttes 6:1. 16 parema seas võitles Aalborg Manchester City vastu välja 2:2 viigi, kuid penaltiseerias oli Inglismaa suurklubi parem tulemusega 4:3.

Magnus Pehrsson oli professionaalne jalgpallur kuni aastani 2003, mil pidi vigastuse tõttu mängijakarjääri lõpetama. Aastatel 1991–2001 esindas ta Rootsi erinevaid järelkasvukoondisi ligi 30 mängus, mille seas on ka 6 matši U-21 koondises ja üks kohtumine B-koondises. Aastal 2001 sai ta kutse ka A-koondisse, kuid vigastuse tõttu platsile ei pääsenud.

Rootsi kõrgliigas esindas Pehrsson Djurgardensi ja IFK Göteborgi ridu, lühikesel laenuperioodil viibis ta Inglismaal Bradford Citys. Aastatel 2000–2003 oli Pehrsson Djurgardensi kapten, viies klubi 2002. aastal Rootsi meistritiitlini. Göteborgi ridades saavutas ta Rootsi meistrivõistluste hõbeda.

Seotud lood:

Pärast mängijakarjääri lõppu alustas Pehrsson treeneritööga. Aastal 2005 viis ta peatreenerina Atvidabergi Rootsi karikafinaali, kuigi võistkond pallis sel ajal tugevuselt teises liigas. Aastal 2006 tõusis IK Sirius Pehrssoni juhtimisel Rootsi esiliigasse. Hooajal 2008 juhendas Pehrsson Rootsi meistrisarja klubi GAIS.

Aastatel 2009–2010 töötas rootslane Taani kõrgliigaklubi Aalborg peatreenerina, viies meeskonna karikafinaali. UEFA karikasarjas õnnestus Aalborgil tema käe all jõuda 16 parema hulka, kusjuures teel sinna alistati Deportivo La Coruna. Seejärel mängiti Manchester City vastu välja 2:2 viik – võõrsil jäädi alla 0:2, kuid kodus võideti sama tulemusega –, penaltiseerias oli seisuga 4:3 parem Manchesteri klubi.

Viimati töötas Pehrsson Djurgardensi peatreeneri ja spordidirektorina. Selles ametis alustas ta 2011. aastal, mil klubi tõi oma endise kapteni peatreeneriks, et pärast ajaloo kõige kehvemat hooaja algust võistkond päästa. See Pehrssonil ka õnnestus – Djurgardens jäi püsima, lõpetas aastal 2012 viimase viie aasta kõrgeimal, 9. kohal ning jõudis Rootsi karikafinaali.

Lühiajaliselt on Pehrsson ametis olnud ka Rootsi jalgpalliakadeemia tegevjuhina ning Canal+ ja Viasati telemängudel ekspertkommentaatorina.

Magnus Pehrsson on abielus ja tema peres kasvab kaks last. Tal on kõrgharidus ning aastast 2010 UEFA Pro treenerilitsents. Pehrsson on end täiendanud tuntud hollandlase Raymond Verheijeni käe all.

Futboliit (talgpall)