Eesti jalgpallikoondise mängu teenindama pidanud kohtunikel oli probleeme tervisekindlustusega ja nad jäeti lennukilt maha


Pildil Vanuatu - Eesti maavõistlust teenindanud kohtunikud.
Pildil Vanuatu - Eesti maavõistlust teenindanud kohtunikud.Foto: EJL

Täna hommikul peetavat Uus-Kaledoonia - Eesti maavõistlust pidid teenindama Tahiti peakohtunik ja Vanuatu abikohtunikud, kuid viimased tuli ootamatult asendada kohalike õigusemõistjatega.

Nimelt selgus mängueelsel päeval, et kaks Vanuatu kohtunikku jäid õnnetult oma lennukist maha. Õigusemõistjaid ei lastud lennukile, kuna neil oli probleeme tervisekindlustusega. Kuna rohkem lende Vanuatult Uus-Kaledooniasse enne mängu ei tulnud, siis pidid Uus-Kaledoonia alaliit ja Okeaania konföderatsioon otsima kahele mehele asenduse, kirjutab jalgpall.ee.

Et nii lühikese aja jooksul ei olnud võimalik ühestki teisest riigist leida asendust, siis teenindavad tänast maavõistlust peakohtunik Kader Zitouni (Tahiti), abikohtunikud Bertrand Brial ja Marc Sinyeue ning neljas kohtunik Mederic Lacour (kõik kolm Uus-Kaledoonia). Üheks variandiks oli ka kohtunike toomine Uus-Meremaalt, kuid selleks jäi liiga vähe aega.

Eesti ja Uus-Kaledoonia alaliidud tunnustavad mängu kui ametlikku maavõistlust, lisaks pöörduti enne kohtumist FIFA poole palvega arvestada hoolimata kohalikest abikohtunikest mängu endiselt ka FIFA edetabelis.

Futboliit (talgpall)