Kaptenipaela kandnud Vassiljev oli värava löömisele lähedal juba 13. minutil, kui Eesti koondis keskväljal Norralt palli röövis ning keskväljamaestro selle ka kohe vastaste värava poole teele saatis. Kuna Norra väravavaht Ørjan Håskjold Nyland oli veidi väravast väljas, lennanukski Vassiljevi terav, ent täpne löök 40 meetri pealt väravasse, kuid nii siiski ei läinud - pall tabas posti.

Üheksa minutit hiljem, 24. minutil, õnnestus Vassiljevil viga parandada, kui Ken Kallaste andis vasakult äärelt täpse söödu keskele, kus Poola kõrgliigas mängiv poolkaitsja vabaks oli jäänud ning palli allanurka suunas. Tõsi, Nylandil tulnuks väravas löögi tõrjumisel ka paremini tegutseda.

Kui avapoolajal oli rohkem võimalusi Eestil, siis teist poolaega kontrollis juba pea täielikult kodumeeskond. Väravat ei suutnud aga sepistada isegi vahetusest sekkunud 15-aastane imelaps Martin Ødegaard, kel oli mitu head võimalust seis viigistada. Olgu lisatud, et Eesti koondise peatreener Magnus Pehrsson säästis laupäevaseks EM-valikmänguks San Marinoga nii Vassiljevit kui Sergei Zenjovi, kelle mäng piirdus täna esimese poolajaga. Vigastuse tõttu pidi juba 33. minutil väljakult lahkuma Kallaste.

Viiest varasemast omavahelisest kohtumisest oli Norra võitnud neli, lisaks tehti 1999. aastal Israelis 3:3 viik. Viimati mängiti 2005. aastal Lilleküla staadionil, kui Norra võttis 2:1 võidu.

Aastaid Euroopa tippkohtunike sekka kuulunud rootslase Martin Hanssoni jaoks oli tänane Norra - Eesti maavõistlus viimane rahvusvahelise kohtumine.

NORRA - EESTI 0:1 (0:1)

Väravad: 24. Konstantin Vassiljev
Hoiatused: 90.+1. Artjom Artjunin

Norra: 12-Ørjan Håskjold Nyland, 16-Omar Elabdellaoui, 8-Håvard Nordtveit, 23-Vegard Forren, 2-Tom Høgli (46. 16-Per-Egil Flo), 15-Per Ciljan Skjelbred, 14-Anders Konradsen, 6-Stefan Johansen, 20-Mats Møller Dæhli (57. 9-Martin Ødegaard), 10-Tarik Elyounoussi, 18-Håvard Nielsen.

Varus: 1-Rune Almenning Jarstein, 22-Sten Michael Grytebust, 3-Steffen Hagen, 4-Tore Reginiussen, 7-Harmeet Singh, 9-Martin Ødegaard, 11-Alexander Toft Søderlund, 13-Jone Samuelsen, 16-Per-Egil Flo, 17-Martin Linnes, 19-Fredrik Gulbrandsen, 24-Pål Andre Helland.

Eesti: 12-Mihkel Aksalu, 23-Taijo Teniste (46. 17-Enar Jääger), 4-Igor Morozov, 21-Artjom Artjunin, 19-Ken Kallaste (33. 5-Dmitri Kruglov), 18-Karol Mets, 16-Ilja Antonov, 14-Konstantin Vassiljev (46. 2-Joel Lindpere), 6-Aleksandr Dmitrijev, 11-Henrik Ojamaa (81. 9-Ingemar Teever), 10-Sergei Zenjov (46. 7-Igor Subbotin).

Varus: 1-Sergei Pareiko, 22-Pavel Londak, 3-Alo Bärengrub, 17-Enar Jääger, 5-Dmitri Kruglov, 2-Joel Lindpere, 7-Igor Subbotin, 8-Hannes Anier, 9-Ingemar Teever, 13-Martin Vunk, 15-Henri Anier, 20-Gert Kams.