Eesti jalgpallikoondis püstitas kaks mitte kõige positiivsemat rekordit

 (35)
Eesti vs Valgevene
Foto: Hendrik Osula

Eile Valgevenelt sõprusmängus 0:2 kaotuse saanud Eesti jalgpallikoondis kirjutas ajalukku kaks rekordit. Ühe autor oli paremkaitsja Enar Jääger, teisel meeskond tervikuna.

Nimelt on Jääger esimene Eesti koondislane, kes pidanud järjest viis koondisemängu, ise samal ajal koduklubita olles. Tänavu on tal neid mänge kogunenud neli, üks jäi eelmisse aastasse. Senine rekordiomanik oli Tarmo Kink, kes 2012. aastal oli klubita neljas koondisemängus.

Teine rekord räägib Eesti koondise nn. "noorenduskuurist". Nimelt oli Valgevene mäng eestlaste jaoks kõige kõrgema keskmise vanusega sõpruskohtumine, kui arvestada kõiki platsil käinud mehi. Eesti koondise keskmine vanus oli eile 28 aastat, 8 kuud ja 26 päeva. Senine sõprusmängude tippmark oli püstitatud 2012. aasta 14. novembril Abu Dhabis, kus Eesti koondis oli platsil keskmise vanusega 28 aastat, 3 kuud ja 21 päeva.

Kõigi aegade rekord sõprus- ja valikmängude peale on 16. oktoobril 2012 Andorra la Vellas püstitatud 28 aastat, 11 kuud ja 10 päeva.

Veel mahuvad esimeste hulka mängud 11. septembril 2012 Istanbulis peetud valikkohtumine (28 aastat, 5 kuud, 28 päeva) ja 12. oktoobri valikmäng Tallinnas Ungariga (28 aastat, 3 kuud ja 2 päeva).

Futboliit (talgpall)