Kui aasta eest Tallinnas alistas Eesti sama vastase 3:0, siis täna kasutasid mõlemad meeskonnad soojal Kariibi mere saarel vägagi erinevat koosseisu.

Mehhiklase Jacques Passy juhendatav võõrustajate esindus asus juba 9. minutil juhtima, kui karistuslöögi saatis Eesti müüri rikošetist Andreas Vaikla selja taha Mehhiko esiliigas igapäevast leiba teeniv Devaughn Elliott.

35. minutil oli Elliott lähedal ka teisele tabamusele, ent viis minutit hiljem seadis hoopis Eestile jalule tasakaalu. Koondisekarjääri esimese tabamuse sepistas 20-aastane Rauno Sappinen, kes esialgu kuulub FC Flora ridadesse, aga avaldas hiljutisel testimisel muljet Rootsi pronksiklubile IFK Norrköping.

Teisel poolajal skoori ei kasvatatud, ehkki kohtumise lõpus oli 55 000 elanikuga saare esindusel paar soodsat võimalust võit koju jätta. Eesti sinisärgis said debüütmängu kirja Pavel Dõmov ja Janar Toomet.

Martin Reimi juhendatava Eesti koondise turnee jätkub juba õige pea, kui ööl vastu kolmapäeva (algusega kell 1) ollakse vastamisi Antigua ja Barbudaga. Võrdluseks: Saint Kitts ja Nevis asub FIFA edetabelis 73., Antigua ja Barbuda 82. ning Eesti 119. kohal.

Eesti tänane koosseis: Andreas Vaikla, Gert Kams (84. Karl Mööl), Nikita Baranov, Karol Mets, Markus Jürgenson, Artjom Dmitrijev, Brent Lepistu, Rauno Sappinen (61. Ats Purje), Sergei Mošnikov (61. Pavel Dõmov), Pavel Marin (77. Janar Toomet), Henri Anier.