Eesti jalgpallikoondis peab sõprusmängu Hiinaga

 (16)
Eesti jalgpallikoondis peab sõprusmängu Hiinaga
AP/Scanpix

Eesti jalgpallikoondis kohtub 18. detsembril Guangdongi provintsis Shenzheni linnas sõpruskohtumises Hiinaga.

Lisaks loodetakse ühendada nimetatud kohtumisega ka teine maavõistlus 22. detsembril. 

"Mängud toimuvad traditsiooniliseks saanud Eesti koondise aastalõpuprogrammi raames, kuid kindlasti tuleb lisada, et loodame nende mängudega parandada koondise reitingut järgmise tsükli valikmängude loosimise paigutuse huvides ja samal ajal anda koondisekogemust mõnele mängijale, kes valikmängudes saab platsile vähe või ei saa üldse, kuna on selge, et mitteametlikel päevadel toimuvateks mängudeks kõiki mehi niikuinii klubidest vabaks ei saa,"  selgitas Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.

Eesti ja Hiina kohtusid omavahel maavõistlusmängus 2003. aasta 16. veebruaril Wuhanis, kus hiinlased saavutasid 1:0 võidu.  

Hiina koondis jõudis 2002. aasta MM-finaalturniirile, kuid kaotas seal Costa Ricale 0:2, Brasiiliale 0:4 ja Türgile 0:3.

2010. aastal on Hiina alistanud Prantsusmaa 1:0, Süüria 2:1, Tadžikistani 4:0, Lõuna-Korea 3:0, Vietnami 2:1 ja Hongkongi 2:0, viigistatud on Süüria, Jaapani, Paraguay ja Bahreiniga.  

FIFA edetabelis asub Hiina Aasia tsoonis kõrgel 7. positsioonil, kokkuvõttes on aga Eesti 74. ja Hiina 89. kohal.  

Enne kohtumist Hiinaga peab Eesti koondis oma 2010. aasta viimase kodumängu kolmapäeval, 17. novembril kell 18:45 A. Le Coq Arenal Liechtensteiniga.


Futboliit (talgpall)