Eesti jalgpallikoondis naaseb tuuliselt Gibraltarilt napi võiduga, Vassiljev skooris otse karistuslöögist

(144)
Kohtunikud tegid Gibraltarile liiga
Eesti vs Belgia 09.06.2017
Konstantin VassiljevFoto: Hendrik Osula

Eesti jalgpallikoondis alistas maavõistlusmängus võõrsil Gibraltari 1:0. Kohtumise ainsa värava lõi 53. minutil otse karistuslöögist Konstantin Vassiljev. 80. minuti paiku käis pall ka Eesti väravas, kuid kohtunik nägi Gibraltari ründaja Reece Styche suluseisu. Telekordus tõestas, et viigivärav pidanuks tegelikult lugema.

Võiduvärava toonud karistuslöögi teenis Eestile veaga maha võetud Rauno Sappinen. Seisvast pallist jooksis vastaste eksitamiseks üle Dmitri Kruglov, misjärel Vassiljev nahkkera üle müüri ristnurka keerutas.

Esimese ehmatuse elas Eesti üle juba 7. minutil, kui Mihkel Aksalule vastaste ründaja maha võtmise eest karistusalast väljaspool kollane kaart anti. Sellele järgnenud karistuslöögist põrutas Liam Walker palli Eesti väravalatti.

Eesti koondis koguneb järgmine kord EM-valikmängudeks Põhja-Iirimaa (8. juunil Tallinnas) ja Saksamaaga (11. juunil Mainzis).

Eesti koosseis: Mihkel Aksalu, Gert Kams (44. Nikita Baranov), Madis Vihmann, Karol Mets, Dmitri Kruglov, Sergei Zenjov (78. Henrik Ojamaa), Mattias Käit, Brent Lepistu (Frank Liivak), Konstantin Vassiljev, Mark Oliver Roosnupp (58. ), Rauno Sappinen (71. Henri Anier).

Hoiatused: 7. Mihkel Aksalu - 78. Tjay De Barr.

Gibraltar - Eesti
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Gibraltari fännid on siiski oma meeskonna esitusega rahul. Eesti värava üle keegi seal muidugi ei rõõmusta, seda enam, et tuul ka natuke tagant aitas. https://twitter.com/ManorFanWill/status/1110656945160159233
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kõlab lõpuvile ja võit Eestile!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Veel arvamusi suluseisu kohta. Gibraltari dialüüsipresident, neerusiirdamise spetsialist ja kriketikohtunik ütleb nii: https://twitter.com/Sunil_Chandi/status/1110654018357993474
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kaks minutit hiljem vilistatakse teisel pool Anieril suluseis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kohtunikud võtavad Gibraltarilt ebaõiglaselt ära 1:1 viigivärava. Vilemehed nägid suluseisu, mida tegelikult polnud. Vihmann lasi mehe enda selja taga tähelepanuta. https://twitter.com/Johnny_Naps/status/1110653858349498369
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 71. minut: Henri Anier tuleb väljakule Sappineni asemele.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Uudiseid Zenicast: Bosnia sai 65. minutil punase (Pjanic). 64. minutil lõi Fortounis penaltist 1:2. https://twitter.com/dino_ATL/status/1110650199465226241
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 67. minut: Gibraltari mängu teine nurgalöök ebaõnnestub täielikult.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 63. minut: Baranov sai võitluses vastasega viga ning on hetkel pikali, hoides rinnust kinni.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 62. minut: Zenjov saab karistusalas hästi löögile, kuid Gibraltari puurivaht on taas ülesannete kõrgusel.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 61. minut: Zenjov saab Vassiljevi nurgalöögi järel peaga löögile, aga suunab otse väravavahile sülle.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 58. minut: Eesti vahetab: Roosnupp välja, Frank Liivak sisse.
Raul Ojassaar: Gibraltari väravavaht võib muidugi tuulest rääkida, aga siin oli ka väravavaht ise selgelt ebakindel.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kontantin Vassiljev, kes siis muu! Kruglov jooksis seisvast pallist üle ja Vassiljev keerutas tuule abiga ristnurka. https://twitter.com/eestijalgpall/status/1110646195247108099
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 52. minut: Sappinen võetakse maha ja Eestile korralikust kohast karistuslöök. VÄRAV OLEMAS!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 51. minut: Baranovi omavärav oli lähedal! Tuleb aga hoopis Gibraltari esimene nurgalöök, mis lõppeb Aksalu palli püüdmisega.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kaks vahetust Gibraltaril juba tehtud, meil alles üks.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Gibraltar on vahetust ette valmistamas. GPS-i seadme paigaldamisega on tükk tegemist. Sellisel tasemel analüütikaga tegeletakse kääbusriigis!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Teine poolaeg läks!
Raul Ojassaar: Poolajatulemusi EM-valikmängudest:Bosnia ja Hertsegoviina - Kreeka 2:0Iirimaa - Gruusia 1:0Itaalia - Liechtenstein 4:0Malta - Hispaania 0:1Norra - Rootsi 1:0Rumeenia - Fääri saared 3:1Šveits - Taani 1:0
Raul Ojassaar: Avapoolaeg on lõppenud! Seis ülimalt tuulisel väljakul on 0:0. Väravaid pole löödud, kuid Eesti on latti tabanud kaks, Gibraltar ühe korra. Oleme vastastele oma rumalusest-lohakusest kinkinud kaks väga head võimalust, samas on ka meil endal olnud mitmeid väga korralikke šansse. Väravad siin mängus löömata ei jää.
Raul Ojassaar: Eesti teebki peagi vahetuse ära: Kams välja, Baranov sisse.
Raul Ojassaar: Gert Kamsi jaoks tundub see mäng mängitud olevat. Kuna "paberitega" paremkaitsjaid meil pingil pole, tuleb Reimil teha mingisugune sundkäik.
Raul Ojassaar: Tuul on nii kõva, et Mihkel Aksalul tuleb väravalöögi ajal külje peale veerevat palli tabada.
Raul Ojassaar: Zenjov ja Vassiljev üritavad mõlemad 20 meetrilt. Esimene virutab väravast mööda, teise ürituse püüab minut hiljem väravavaht.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Palli valdamine esimese poole tunniga 75% - 25% Eestile, pealelöögid Gibraltari kasuks 4:3, nurgalöögid meile 2:0. Söötude arvuks antakse 217:70 (täpsed söödud 182:47).
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Gert Kams on 33. minutil viga saanud ja viibib hetkel väljaku ääres füsiode hoole all.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 29. minut: Eesti nurgalöögi järel käib Roosnupu pall Gibraltari latis!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 19. minut: GIBRALTARIL OHTLIK VÕIMALUS! Aksalu peab tõrjuma Eesti kaitsjate selja taha pääsenud Tjay De Barri pealelöögi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Zenica saun juba köeb: Bosnia juhib Kreeka vastu 2:0. 10. minutil skooris Edin Visca, 15. minutil Miralem Pjanic. https://twitter.com/Suad_Maslic/status/1110578550015512578
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 10. minut: ESIMENE OHTLIK VÕIMALUS KA MEILT! Eestil oli kasutada karistuslöök, mida Kruglov esimese hooga üldse sooritada ei saanudki, sest tuul puhus palli minema. Tsenderdus oli iseenesest korralik ja Lepistu sai jala vahele, aga Gibraltari väravavaht tegi tõrje.
Raul Ojassaar: Kommentaatorid räägivad millegipärast muinasjuttu sellest, kuidas Aksalu oleks pidanud punase kaardi saama ja kuidas valikmängus oleksime kümnekesi jäänud. Punane kaart ei olnud see kohe mitte kuidagi - vea hetkel viis vastaste ründaja palli totaalselt endast kaugele ja väravast eemale. Kui Aksalu poleks viga teinud, ei oleks väravale otsest ohtu polnud - see ei oleks mitte mingi valemi järgi punane kaart olema pidanud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 8. minut: Liam Walkeri karistuslöök läheb latti!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Aksalule 7. minutil kollane ja Gibraltarile ohtlik karistuslöök. Jäi kastist välja joostes palli klaarimisel hiljaks ja tõmbas ründaja maha.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4. minut: Eesti esimene nurgalöök, aga Roosnupp, kellele Vassiljevi pall oli suunatud, sai võitluses Gibraltari mängijaga pisut haiget ja pallili ei küündinud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kohtumine on alanud! Näis, kuidas see tugev tuul mängu käiku mõjutama hakkab. https://twitter.com/FGScoreCentre/status/1110627753970290688
Rait: Gibraltari pindala: 6,84 km² Vilandi pindala: 14,7 km² ...Järele mõeldes: Olgu võit koju toodud! :D
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Soome koondis sai EM-valikturniiril võõrsil Gruusiast jagu 2:0. Väravad 14. minutil Fredrik Jensenilt ja 78. minutil Pyry Soirilt. Soomel on nüüd kahest mängust üks võit ja üks kaotus. Selles grupis (J) kohtuvad veel täna Bosnia ja Hertsegoviina - Kreeka ning Itaalia ja Liechtenstein.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Mihkel Aksalu kindlasti väärib väravas seismist nagu ka Mark Oliver Roosnupp oma kohta äärel. Dmitri Kruglovi kaasamine vasakkaitsesse oli samuti ette arvata - sai ju ta koondisekutse enne oma Poolas mängivat kolleegi Ken Kallastet, kes kutsuti tegelikult hiljem meeskonda vigastatud Sander Puri asemele. Seda, et Henri Anieri asemele läheb tipuründesse Rauno Sappinen, võis samuti eeldada. Üldiselt tuleb tõdeda, et sellise koosseisuga ei tohiks meil olla küll ühtegi vabandust, kui miskit seal kaugel Gibraltarimaal viltu peaks minema.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Avaldage arvamust: mida tänasest algkoosseisust arvata/oodata/loota?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Sellised mõtted olid eilse treeningu järel Rauno Sappinenil: https://www.facebook.com/jalgpalleestis/videos/989565074766003/&show_text=0&width=560
skeptik: Reaalne eesmãrk peaks olema lüüa Gibraltarile rohkem vâravaid kui Iirimaa aga see vast sõltub sellest kui kaitsvalt mängule minnakse ...

Kuna nii Eesti kui Gibraltar kuuluvad viieliikmelistesse valikgruppidesse, jäävad osad mängupäevad valikmatšidest vabaks ning seetõttu otsustati tekkinud auk sõprusmänguga täita.

Eesti on hoolimata Hispaania lõunaosas asuva pisikese Gibraltari väga napist iseseisva jalgpalli ajaloost omavahel juba neli korda kohtunud: 2014. aastal võitis Eesti esimese sõprusmängu 2:0 ning tegi seejärel Tallinnas nendega 1:1 viigi. 2018. aasta MM-valiksarjas kuulusime gibraltarlastega ühte alagruppi ning toona võitsime mõlemal korral kindlalt: kodus 4:0, võõrsil Joonas Tamme kübaratriki toel suisa 6:0.

Tänase mängu eel on Eesti olukord aga pisut teistsugune: puudujaid on meil mitmeid. Lisaks Ragnar Klavanile ja Siim Lutsule, kes vigastuste tõttu niiehknaa ka Põhja-Iirimaa vastu koosseisu ei kuulunud, on vahepeal klubi juurde tagasi sõitnud ja Tamm, samuti ei ole veel mänguvalmis Belfastis mängueelsel soojendusel viga saanud Taijo Teniste.

Loe veel

Kõik see tähendab kokku, et Eesti peatreeneril Martin Reimil ei ole vähemalt kaitseliinis isegi väga palju valikuid: usutavasti saab väravas oma võimaluse kas Mihkel Aksalu või Marko Meerits, kaitses võib aga algkoosseisus või vahetusest platsile oodata teiste seas näiteks Dmitri Kruglovi, Märten Kuuske, Madis Vihmanni ja Gert Kamsi. Tõenäoliselt annab Reim võimalusi ka mitmetele mängijatele, kes tavapäraselt algrivistusse ei kuulu: poolkaitses ja rünnakul võivad minuteid teenida näiteks Brent Lepistu, Mark Oliver Roosnupp, Frank Liivak ja Rauno Sappinen.

Gibraltari koondis alustas EM-valiksarja laupäeval, kui kodus jäädi vaid 0:1 alla Iirimaale.

Mäng toimub Gibraltaril Victoria kunstmurustaadionil.

Gibraltari ja Eesti kohtumine algab meie aja järgi kell 21.45 ning Delfi Sport toob tähtsamad sündmused lugejateni otseblogis. Samuti hoitakse silm peal ka samal ajal toimuvatel EM-valikmängudel: huvitavamatest heitlustest peetakse sama algusajaga näiteks Bosnia - Kreeka, Norra - Rootsi ja Šveits - Taani kohtumised.

Kuula ka jalgpallisaadet "Futboliit", kus Eesti koondise hetkeseisust räägiti ning muuhulgas ennustati, et Eestil võib Gibraltaril päris keeruliseks minna: