Eesti jalgpallikoondis läheb otsustavale EM-valikmängule pea parimas rivistuses

 (23)
Eesti jalgpallikoondis läheb otsustavale EM-valikmängule pea parimas rivistuses
Foto: Ilmar Saabas

Eesti jalgpallikoondise peatreeneri Tarmo Rüütli valikusse kuulub järgmisteks kohtumisteks Põhja-Iirimaa ja Ukrainaga 22 mängijat.

Eesti koondis kohtub 7. oktoobril kell 19.45 kohaliku aja järgi (kell 21.45 Eesti aja järgi) Belfastis Windsor Park staadionil EM-valikmängus Põhja-Iirimaaga ning 11. oktoobril kell 20.00 A. Le Coq Arenal maavõistlusmängus Ukrainaga.

Platsile pääsemise korral peab Põhja-Iirimaal Andrei Stepanov oma 85., Kaimar Saag 35., Sergei Pareiko 30., Gert Kams 20. ja Taijo Teniste 10. ametliku kohtumise koondise eest. Mängukeelu tõttu jätab kohtumise Belfastis vahele Taavi Rähn, sõprusmänguks Ukrainaga ei kuulu vastavalt FK Bodø/Glimtiga sõlmitud kokkuleppele koosseisu Pavel Londak.

22 valikus olevast pallurist 3 mängivad klubijalgpalli Norras ja 3 Venemaal, 2 mängijat on nii Eesti, Aserbaidžaani, Hollandi, Ungari kui ka Küprose võistkondadest ning 1 mängija Poola, Hiina, Valgevene, Inglismaa, Taani ja Ukraina esindusest.

Eesti koondise koosseis eelseisvateks mängudeks:

Väravavahid
Artur KOTENKO (20.08.1981) – Ravan Bakuu (AZE) 25/0
Pavel LONDAK (14.05.1980) – FK Bodø/Glimt (NOR) 21/0
Sergei PAREIKO (31.01.1977) – Wisła Kraków (POL) 29/0

Kaitsjad
Enar JÄÄGER (18.11.1984) – Aalesunds FK (NOR) 82/0
Gert KAMS (25.05.1985) – Tallinna FC Flora 19/0
Ragnar KLAVAN (03.10.1985) - AZ Alkmaar (NED) 72/1
Karl PALATU (05.12.1982) - Tallinna FC Flora 8/0
Raio PIIROJA (11.07.1979) – Vitesse (NED) 106/8
Taavi RÄHN (16.05.1981) – Tianjin Songjiang FC (CHN) 63/0
Andrei STEPANOV (16.03.1979) – FK Gomel (BLR) 84/1
Tihhon ŠIŠOV (11.02.1983) - FK Khazar Lankaran (AZE) 30/0
Taijo TENISTE (31.01.1988) - Sogndal Fotball (NOR) 9/0

Poolkaitsjad
Aleksandr DMITRIJEV (18.02.1982) – FK Ural (RUS) 68/0
Dmitri KRUGLOV (24.05.1984) – FC Rostov (RUS) 68/1
Sander PURI (07.05.1988) – Lombard-Pápa TFC (HUN) 36/2
Ats PURJE (03.08.1985) – Ethnikos Achna FC (CYP) 31/4
Konstantin VASSILJEV (16.08.1984) – FC Amkar Perm (RUS) 45/12
Martin VUNK (21.08.1984) – Nea Salamis Famagusta FC (CYP) 37/1

Ründajad
Jarmo AHJUPERA (13.04.1984) – Győri ETO FC (HUN) 12/0
Tarmo KINK (06.10.1985) – Middlesbrough FC (ENG) 55/5
Kaimar SAAG (05.08.1988) – Silkeborg IF (DEN) 34/3
Sergei ZENJOV (20.04.1989) – Karpatõ Lviv (UKR) 20/5

Peatreener: Tarmo Rüütli
Abitreener: Janno Kivisild
Väravavahtide treener: Mart Poom
Arst: Gunnar Männik
Arst: Kaspar Rõivassepp
Füsioterapeut: Marius Unt
Massöör: Taavi Põder

Futboliit (talgpall)